Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

    Хайде да не почваме темата с качеството на колите. Предпочитам "некачествено субару" - обаче със всичко работещо -не като някои немски ултра здрави коли,на които половината неща не работят. Безпроблемни коли няма - може и да имам проблем сега,може и да нямам - попитах за съвет а вие почнахте с качеството на Субару. Ами предложете ми някое ауди,vw,bmw - то или ел. стъкла няма да работят или ще гасне малко след като запалиш или масло ще тече от всякъде... Циганин със Субару още не съм видял докато със bmw,audi,vw,mercedes има много мангали.С най-голямо удоволствие бих дал толкова пари за ремонт на субаруто колкото струват колите на много от вас във форума . Аз не казвам,че субаруто е супер качествената марка - просто за такава кола имам пари и тази кола ми покрива нуждите. Аз обичам съвсем други коли за които нямам пари обаче . Живея на стръмно място,което не се чисти от никой зимата и не съм имал никакви проблеми,докато едно прекрасно,лъскаво ауди allroad - едвам движеше по пътя горкото - Audi Allroad - жалко копие на Subaru Outback

    Коментар


    • #17
      От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

      Аз затова му казах на два пъти, че е най-добре да го види тоя мотор човек, който се занимава основно със Субару. Тия машини си имат някои специфики и повечето "майсторани" или не ги подхващат (най-добрия вариант за клиента), или почват да се учат на тоя, разбирай твоя, мотор.
      Има съответно и малко разлики в моторите между поколенията. Уж визуално еднакви, ама нъцки. На 2.0 Легаси ген.2 мърдаше едната глава при зацепване на ремъка, а на Легаси ген. 4, моето, - другата.

      @subaru666 - Само да го имаш предвид, преди да е станала белята (дано НЕ стане де!). Преди време бях чел тема (не помня откога беше темата) из Субару форума за основен ремонт на мотора точно на машина като твоята.
      Магическата цифра беше около 5000 лв. ...

      Коментар


      • #18
        От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

        Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
        Аз затова му казах на два пъти, че е най-добре да го види тоя мотор човек, който се занимава основно със Субару. Тия машини си имат някои специфики и повечето "майсторани" или не ги подхващат (най-добрия вариант за клиента), или почват да се учат на тоя, разбирай твоя, мотор.
        Има съответно и малко разлики в моторите между поколенията. Уж визуално еднакви, ама нъцки. На 2.0 Легаси ген.2 мърдаше едната глава при зацепване на ремъка, а на Легаси ген. 4, моето, - другата.

        @subaru666 - Само да го имаш предвид, преди да е станала белята (дано НЕ стане де!). Преди време бях чел тема (не помня откога беше темата) из Субару форума за основен ремонт на мотора точно на машина като твоята.
        Магическата цифра беше около 5000 лв. ...
        Стига бе човек . Ходих точно при един от сервизите ,които си дал и си ми казаха колко ще струва ремонта - далече е от тези 5000 лв - казаха ми да си карам така и когато реша тогава мога да направя ремонта. Това са наистина митове,че на субаруто поддръжката е скъпа. - Аз лично съм имал и много по-нисък клас кола (няма да казвам марката - че е от твойта група ) и така се счупи,че за да я оправя ми трябваха доста пари (съединител,маховик,скоростна кутия.........) - директно на боклука и се зарекох - повече нищо от VAG групата. Иначе относно цените за ремонт на Субару - не са от най-евтините,но недей да пишеш глупости защото лъжеш хората така. Ти ще ги накараш да си вземат Бентли за по-евтино . Истината е,че всяка една кола се чупи и на всяка една ремонта може да е много солен.

        Коментар


        • #19
          От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

          Аз да съм споменал някъде, че поддръжката на Субару е скъпа? Напротив, не е. Кола среден клас е все пак.
          Сумата беше толкова при въпросния колега, защото май беше сменил всичко вътре. А и затова ти написах, че не помня откога беше темата. Едно е да е от 2010-та, друго е да е от 2016-та. Няма да ти я търся темата, не ми се занимава. Ако все пак съм сбъркал - моя грешка.
          Следващия път поне почни с това при кого точно си ходил, за да не се прави никой от нас на по-разбиращ от конкретно тези двамата, които са уважавани в Субару форума. И затова са в списъка с "белите сервизи" все пак.
          Аз лично със моето Субару имах забавни моменти, няма как да си кривя душата, ама ... повече никога. Ама всеки си знае своето ...

          P.S. - Бентли не си вземай, че пак е от ВАГ- групата ...

          Коментар


          • #20
            От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

            Ааа ще си взема аз едно Бентли,че понеже е от ВАГ групата ще е със същото качество и здравина и е по-евтино за поддръжка от Субару - ще си оставя и субаруто да може да си издърпам бентлито . Не мога да кажа при кой сервиз съм ходил - много съм доволен от хората за сега и пак ще отида там - не искам да правя реклама. Ако не бях доволен със сигурност щях да спомена къде съм ходил. Темата не беше за качество на марките коли . Както си се разочаровал от субаруто така може и от сегашната си кола да се разочароваш - това,че ти или аз сме се разочаровали от колите си не значи,че са лоши коли . Има си едни много верни статистики за надеждността на марките,проходимостта и чупливостта . Лошото е че ние в България караме коли на старо и не се знае преди това какво се е случвало с тази кола . Извинявай,но не мога да се оплача от 17 годишното си Субару - двигателя не се чува,че работи,не тропа,върви прилично,всичко по електрониката работи безупречно,не е изгнила колата макар,че зимата винаги е в сняг от всякъде . Мога и доста време да си я карам знаейки,че гарнитурата е за смяна . Там където живея всички съседни къщи имат минимум по 1 Субару - ако не вярваш заповядай да поговориш с хората защо карат субару а не друго - едва ли е евтината поддръжка и ниския разход на гориво
            Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
            Аз да съм споменал някъде, че поддръжката на Субару е скъпа? Напротив, не е. Кола среден клас е все пак.
            Сумата беше толкова при въпросния колега, защото май беше сменил всичко вътре. А и затова ти написах, че не помня откога беше темата. Едно е да е от 2010-та, друго е да е от 2016-та. Няма да ти я търся темата, не ми се занимава. Ако все пак съм сбъркал - моя грешка.
            Следващия път поне почни с това при кого точно си ходил, за да не се прави никой от нас на по-разбиращ от конкретно тези двамата, които са уважавани в Субару форума. И затова са в списъка с "белите сервизи" все пак.
            Аз лично със моето Субару имах забавни моменти, няма как да си кривя душата, ама ... повече никога. Ама всеки си знае своето ...

            P.S. - Бентли не си вземай, че пак е от ВАГ- групата ...

            Коментар


            • #21
              От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

              Първоначално публикуван от subaru666 Преглед на мнение
              ... Мога и доста време да си я карам знаейки,че гарнитурата е за смяна . ...
              А защо въобще написа темата?

              Коментар


              • #22
                От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                Просто за съвети. Може някой да е имал такъв проблем и да сподели от къде е дошъл проблема и как го е решил.Не предполагах,че ще се появят хора,които вместо да помогнат развалиха темата. В друг форум получих добра информация,така че спирам да пиша тук по тази тема.

                Коментар


                • #23
                  От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                  Сега всички почват да ронят сълзи!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                    Ами аз мисля, че ти писах как смятам да реша проблема. Поръчал съм всички части и ги чакам. Не смятам, че е нормално капачката на радиатора да се предава толкова бързо, нито маркучите и да се саморазлагат при кола поддържана с оргинални консумативи на 170 хил км. Само за пример имам 31 годишна форд сиера която си е с оргиналната капачка на разширителния съд и си работи перфектно. 31 годишни маркучи които изглеждат като нови и в охладителната и система няма грам боклук.
                    Просто по-модерните коли са мислени как де се счупят. Не мога да си представя, че моето субару ще се движи след 18-19 години.
                    Почнах да се замислям за койота 60 или някой дъртел от щатите с 6.2 дизел. Искам да разчитам на автомобила си като го поддържам с нормални смени на консумативи, а не да го ремонтирам.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                      Темата не беше за качеството на колите.Шепа хора в този форум няма да променят фактите.По целия свят се знае за марката Субару.Никой не си купува Субару защото е много красива,луксозна,евтина за поддръжка или че харчи малко ( не е нищо от изброените неща) - хората си взимат Субару поради други причини и повечето хора са си доволни от колите.Кара се често от Американци,Германци,Швейцарци - хора които знаят какво да си вземат и могат да го поддържат.Доста Германци са предпочели Субару само заради надежността - не че са бедни и нямат пари за колите тяхно производство.Вярно е че по-новите коли са по-некачествени и се отнася за всички марки.Всеки да си кара каквато кола иска.Аз между другото си оправих колата и не беше нищо сериозно.Дреме ми на х.......я,че ще си купувам често капачки - по-добре е от чести ремонти на ходова част,чести ремонти по ел. система,често закъсване зимата,пушене като локомотив,примиряване с неработещи неща по колата и разни светещи лампички по таблото (познато най-вече на VAG групата) - я всеки да си признае - свети ли ви ABS,AIRBAG а? - На мен не ми свети и си е както е излезнала от завода - със съвършенно работещи неща по колата.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                        http://youtu.be/pBohUfVfXX0
                        Брей как го хвалиш това Субару. Ама то както се казва - моито си е най-хубаво Но друго ми е по интересно. Плюеш по ВАГ групата, все едно си в wv форума а не в офроуд форум. Точно в тоя форум повечето са любители на Японските коли, какъв ВАГ к'ви 5 лв.
                        А лично моето мнение след като чух за качеството на Субару, това ли му е надеждността, да ти се разлагат маркучите на 170000 км...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                          Прав си за "моито си е най-хубаво " . Аз съм имал и други марки -за една от тях мението на хората е че това е най-чупливата марка едва ли не - да ама никакви проблеми не съм имал за 6 години с нея. Аз иначе изобщо не съм фен на японските коли - друго японско освен субару не бих карал. Всяка една кола си има проблеми.Моите маркучи още не са се разложили ама като навъртя 170 000 км ще се разложат . Аз като гледам как чисто нови коли дават дефекти и ме е страх да взимам нова кола - то ще се наложи рано или късно за съжаление. Аз откакто съм взел старото,некачествено и грозно субару съм му сменил масло,една капачка на радиатора и антифриз - кара се всеки божи ден със газ до дупка често и по лоши пътища - па нека не е надеждна. По ВАГ групата плюя както и един колега с ВАГ автомобил се изказа за някои неща . Имал съм и VW -не съм доволен хич.Всички които познавам със VW,Audi все нещо им свети по таблото.Иначе Ауди например ми харесва страшно много,но да е ново и да имам пари като се счупи нещо да го оправя. Субару никога нямаше да си взема ако живеех някъде в София на равно и където се чисти снега зимата -при мен нито е равно нито снега се чисти,нито имам асвалт дори .- Не ми харесва,че карам Субару - просто ми се налага.
                          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                          http://youtu.be/pBohUfVfXX0
                          Брей как го хвалиш това Субару. Ама то както се казва - моито си е най-хубаво Но друго ми е по интересно. Плюеш по ВАГ групата, все едно си в wv форума а не в офроуд форум. Точно в тоя форум повечето са любители на Японските коли, какъв ВАГ к'ви 5 лв.
                          А лично моето мнение след като чух за качеството на Субару, това ли му е надеждността, да ти се разлагат маркучите на 170000 км...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                            Високо качество и Събару в едно изречение са си страшен смях. Основен ремонт на 2.5 по сегашни цени в един от белите сервизи за марката е 2400 лева, а за 3.0 е над 3500. Ревизия на главите е 1000+ лева. Едно загряване до 100ина градуса им е достатъчно да кривнат глава и след няколко стотин или няколко хиляди км вече са готови за гарнитура. Единственото което става в тази кола е 4х4 системата и то не на всички модели е толкова добра.Поскърцващи интериори, твърда возия вървеж, като на спънат кон но пък лапане като за расов жребец и т.н. Изобщо пресолена манджа отсекъде, но пък сектантите много си го обичат и са готови от 9 дерета вода да донесат само да не признаят нищо от горепосоченото за тази марка. С горенаписаното искам да кажа, че суперлативите по отношение на тази марка са повечко от реалните оценки. Съвсем обикновен средностатистически кош, като и много други. Всеки трябва да си съпостави + и - и да прецени дали иска да кара такова нещо или не.
                            Последно редактирано от MartiX5; 01-09-17, 18:26.
                            Subaru Legacy 2.5
                            Suzuki GS500 E

                            Коментар


                            • #29
                              От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                              Благодарение на Люси всички маркучи по охлаждането, нов термостат, и капачка доставени и успешно транспортирани в Швеция.
                              Вчера и днес я разхвърлих. Открих още потвърждения за невероятно качество.
                              Тръбата която разпределя охлаждаща течност към масленият охладител и охладителя на скоростната кутия е така изгнила, че се саморазпада. открих две дупки по нея. Единия маркуч към масления охладител беше целия напукан и мокър(течащ ама по малко). До маркучите към скоростната кутия достъп няма. Мога да ги видя изглеждат добре. Тъй като гледам мотора с кутията трябва май да са на вън за да ги стигнеш.
                              Дясната маса към мотора се саморазпадна като я пипнах с ръка а иначе изглеждаше ок. Смених я. Лявата маса е ок.
                              Ново масло, маслен филтър, нов антифриз и се надявам да изкара още някоя година ама вече не се обичаме както преди. Кочина!
                              Тръбата я поправих по български щото ония тъпаци от субару не работят през уикендите и да работят обичайно нищо нямат налично ами се чака по един месец.
                              Калайдисах дупките отгоре боднах по един маркуч с по две скоби, обезвъздуших според ремонтното ръководство на субару. Сега си дърпа антифриза сама от разширителния съд.
                              Кочина.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                                От известно време заглеждам Forester около 2004-2005-та година, но тези постове ме карат да се замисля дали да не взема предния модел (дето са около 2000-та година). Може ли да се каже, че по-старите са по-качествени и по-надеждни?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X