Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепене на пластмаса за нераждавейка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лепене на пластмаса за нераждавейка

    Хи, неутрален силикон. Ако не се получи пак пробив ще се ползва Полиуретаново лепило.

    Коментар


    • #17
      От: Лепене на пластмаса за нераждавейка

      Внимавай да се не наклепещ с полиуретановото лепило, хеле пък ако е и влажна кожата.
      Черно, мирише и разваля характера!

      Коментар


      • #18
        От: Лепене на пластмаса за нераждавейка

        В неудържим стремеж да се въздържам от пускане на нови теми за щяло и нещяло, намерих тази. Не е баш, но поне е в правилния раздел.
        На една от приставките на кухненския робот ѝ се скака едно зъбно колелце. За нещастие, точно тази приставка си я ползвам най- много аз. Блендери, цитруси и прочее са от приоритетите на останалите, ама бъркането на майонезата, ако зема да го правя на ръка, просто ме изнервя.
        Въпросният детайл
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ЗК1_copy.png
Прегледи:1
Размер:256.3 КБ
ID:5806379Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ЗК2_copy.png
Прегледи:1
Размер:265.0 КБ
ID:5806380
        Бърз преглед по сайтовете за чаркове не откри въпросната приставка. Макината е над 30-годишна Филипс, та е нормално. Да открия точно това колелце е в сферата на фантазиите. Да се изработи за разумни, че и недотам разумни пари, едва ли е възможно. Остава боклукчийската кофа или... някакво наваряване (може би налепване) на участъка и обработката му с пиличката за нокти на жената. Пусто, идея си нямам от поликакво е това търкалце?
        Някакъв идей?
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #19
          От: Лепене на пластмаса за нераждавейка

          https://www.google.com/search?q=%D0%...hrome&ie=UTF-8 - никога не съм правил детайл на такова нещо , но като идея ?

          Коментар


          • #20
            От: Лепене на пластмаса за нераждавейка

            На принтер ще стане, но не съм запознат с качеството на пластмасите там. Един познат скоро подари на лапето си такъв принтер- изглежда като зловещо китайско менте- алуминиеви профили, хванати за плексигласови плочи...ама лапето се кефи и си "принтира" колички, по модели, събрани от нета. Изключително детайлни са-това нещо успява да "отпечата" фигурата на шофьора вътре в количката, с ясно различим волан в ръцете.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Лепене на пластмаса за нераждавейка

              Според мен, тук основната трудност ще е туй нещо да се "моделира", сиреч да се създаде файл, подходящ да управлява въпросния принтер. Не съм запознат, но предполагам, че ще трябва да се рисува във вектори. Със снимка от телефона в .jpg нема да стане. Дори и 3D скенер, не знам дали ще хване скритите отвори и пъпките, нужни за захващане към оста и контактуващи с останалите чаркове. Но, това е идея, която не ми беше дошла наум, а си струва да поразровя.
              Благодаря!
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #22
                От: Лепене на пластмаса за нераждавейка

                Временно спасение е , с малка бургия правиш отвор в центъра на зъба като пробиваш отвора да влезе в основата. Намираш подходящи стоманени пирони с заоблена глава , нагряваш ги и ги завираш в отворите до нужното ниво. Пироните трябва да са малко по-дебели от отвора , при нагряването ще се фиксират в отворите. Добре направено може да кара достатъчно дълго.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #23
                  От: Лепене на пластмаса за нераждавейка

                  Полиамид с 30% или повече стъкло. Звънни когато имаш време да си говорим глупости...
                  В миналото ще остане, каквито сме били...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лепене на пластмаса за нераждавейка

                    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                    Временно спасение е , с малка бургия правиш отвор в центъра на зъба като пробиваш отвора да влезе в основата. Намираш подходящи стоманени пирони с заоблена глава , нагряваш ги и ги завираш в отворите до нужното ниво. Пироните трябва да са малко по-дебели от отвора , при нагряването ще се фиксират в отворите. Добре направено може да кара достатъчно дълго.
                    По- скоро, ще трябват топлийки. Диаметър на голямото колело- 4 см.

                    Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                    Полиамид с 30% или повече стъкло. Звънни когато имаш време да си говорим глупости...
                    Аммммм, в интерес на истината, най- напред се сетих за теб, но се въздържах да те занимавам с тая дреболия, имаш далеч по- сериозни занимания. Възстановяването на тоя чарк е по- скоро в сантиментално-, академично-, любителско-, хоби- стил.
                    О-о-о-о, да! Една раздумка с теб, винаги ще е удоволствие.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лепене на пластмаса за нераждавейка

                      Това си пироните/карфиците няма да стане, защото бързо ще износи здружаваното колело и така ще хвърли цялия робот.

                      Аз имам 2 идеи:
                      1. Фирма мдм тим импекс имат някакъв набор от предлагани колела. Иди да разгледаш дали с повече късмет няма да намериш нещо.
                      2. Някой да ти го изчертае и принтира на 3Д принтер от стъклонапълнен полиамид. Има фирми, които се занимават с това (гъгъл търсиш) или от обява в олх си харесваш някой "частник" - най-често студент решил да препечели нещо между лекциите.
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лепене на пластмаса за нераждавейка

                        Мдам, gy6ter ми даде две фирми, ще направя една спявка с Емо другата седмица и ще докладвам.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X