Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Воден радиатор /DAIHATSU FEROZA 1.6i/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Воден радиатор /DAIHATSU FEROZA 1.6i/

    Здравейте колеги, преди време ми се наложи да закарам водния радиатор да го запоят понеже имаше малка дупка, всичко мина "УЖ" наред до днес. Влизам по черно при което колата загрява много, а като спра и изгася направо хвърля водата през разширителния съд. Говорих с майстори и те ми казаха че при спойката на радиатора може да са прекъснали вътре някоя тръбичка и да не се използва в момента на 100% площ. Така, че ми предстои покупка на воден радиатор, но като им видях цените ми прилоша от 350 до 750 лева. Моля да ме посъветвате дали не мога да сложа от някоя друга кола. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Воден радиатор /DAIHATSU FEROZA 1.6i/

    Все си мисля че освен радиатора трябва да прегледаш и други елементи на охладителната уредба.

    Коментар


    • #3
      От: Воден радиатор /DAIHATSU FEROZA 1.6i/

      За съжаление, това са цените за нов. Преровил съм всичко и неведнъж. Под 340 няма.
      Съмнявам се да е проблем една прекъсната тръбичка. По-скоро се нуждае от шомполиране или многократна промивка с препарати.
      А най-вероятно питата е заминала и се ронят ламелите от старост. Не се лъжи да го миеш на водоструйка. Отива на кино.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Воден радиатор /DAIHATSU FEROZA 1.6i/

        Както са ти казали колегите - една прекъсната тръбичка не е болка за умиране... Прегледай внимателно цялата охладителна система. Не бързай за нов радиатор!

        Коментар


        • #5
          От: Воден радиатор /DAIHATSU FEROZA 1.6i/

          Благодаря, ще проверя системата ще пробвам да го промия и дано се оправи. Идеята е че това се случи точно след като го носих на заварка, дано да е случайност и да се е запушил от нещо друго.

          Коментар


          • #6
            От: Воден радиатор /DAIHATSU FEROZA 1.6i/

            Я звънни на 0898609626 и му занеси радиатора за почистване.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • spartneg
              spartneg коментира
              Редактиране на коментар
              Колега, за кой грат е телефона, предполагам на майстор, за почистване на радиатор. На машина ли го закача??!

            • petroffbg
              petroffbg коментира
              Редактиране на коментар
              Силистра,работи и със куриери.

            • spartneg
              spartneg коментира
              Редактиране на коментар
              Оу, далечно. Сега е в бокса в Хасково, но не ми се разглабя и праща. И все пак промиване и зачистване на охл.система не включва ли и други компоненти, не само радиатора - трабички, маркучи и тн.

          • #7
            От: Воден радиатор /DAIHATSU FEROZA 1.6i/

            На мен, като ми изхвърли антифриза през казанчето се оказа, че е спукан блока. По-лекият вариант е гарнитура на главата! Както казват колегите, провери цялата охладителна система и тогава мисли за друг радиатор. Успех!
            O877886339

            Коментар


            • spartneg
              spartneg коментира
              Редактиране на коментар
              А симптомите на гарнитура и блок какви са били, не само надуване на маркучите. Моята загрява, остана промивка на радиатор/проверка на антифриза с уред за въгл.изгаряния и тн., номследващото минава вече към блок/гарнитура. Термостати, виско, водна помпа са чисто нови.

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X