Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как конвертирате на снимки към .jpeg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

    Монитор който може да е калибриран в няколко цветови пространства... отлично :-) ... в калибрацията участва и видеокартата всеки пак... ;-)

    На въпроса аз работя RAW -> ProfotoRGB / 16 bit -> sRGB/8bit (това е за WEB публикации)
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #17
      От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

      Видеокартите не спряха ли да участват в тези неща?

      Коментар


      • #18
        От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

        Как именно биха могли?
        Последно редактирано от Венцислав Петров; 12-07-17, 20:11.
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

          А jpeg/8 bita през save for web ли го експортваш?

          Коментар


          • #20
            От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

            Ако се използва Photoshop да!
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

              Аз лично (не претендирам да е перфектното решение):

              Ако е с за Facebook:
              RAW -> Adobe Lightroom -> (Обикновено не се стига до Photoshop) -> Export: JPG, Quality 85%, Resize to fit : 2048x2048, Resolution: 72dpi
              Това в повечето случаи върши много добра работа.
              Разбира се има много мнения да се експортва на 960х960 или други формати - просто при мен това по-горното работи и съм доволен.
              .

              Коментар


              • #22
                От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

                Първоначално публикуван от darkrose Преглед на мнение
                Аз лично (не претендирам да е перфектното решение):

                Ако е с за Facebook:
                RAW -> Adobe Lightroom -> (Обикновено не се стига до Photoshop) -> Export: JPG, Quality 85%, Resize to fit : 2048x2048, Resolution: 72dpi
                Това в повечето случаи върши много добра работа.
                Разбира се има много мнения да се експортва на 960х960 или други формати - просто при мен това по-горното работи и съм доволен.
                Винаги ми е било интересно, но пък...никога не намерих време да се разчовъркам по въпроса...Защо Quality - то трябва да е на 70 или пък 85%...Тоест защо да не е 100%...Аз пък моите снимки ги правя на Quality 100% и не забелязвам да имам някакъв проблем в интернет пространството.Разбира се...Фейсбука ги мачка и качеството много пада, но основно откъм детайлност на кадъра.Качени във Flickr снимките са почти 100% това което виждам на същите от компа си...Та...?
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

                  Ами в зависимост от изходния файл, някъде около 85-те процента се помещават заветните 350КБ, до които много от сайтовете ограничават големината на качваните снимки.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Как именно биха могли?
                    Като монитора е с вградени LUT-ове например, или вградена 3D матрица, подлежаща на прекалибриране. Dell UP2716D например е такъв.

                    @Glow - в менюто на минитора ли има няколко настройки за различни пространства още от завода, или е с вградени LUT-ове и калибриран от теб (или някой друг)?

                    Ако случая е първия (тоест с профили в менюто, от завода, както е моя вкъщи) мога да ти кажа че е вероятно да си доволно далеч от истината.

                    Относно конкретния въпрос - за да гледаш JPEG-и, на собствения си монитор, които да изглеждат така и на други, превключи си монитора на sRGB, калибрирай го за sRGB, под Photoshop работи в sRGB, и си записвай файловете така че вътре да е указано цветовото пространство sRGB. Всеки браузер има свое разбиране по въпроса какво да прави при неуказано цветово пространство - някои го приемат за sRGB, други просто нищо не правят и засилват директно каквото има във файла към монитора. В последния случай ако монитора ти е сложен в AdobeRGB от менюто му например, почти нито една WEB страница няма да изглежда както трябва да изглежда при теб.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Като монитора е с вградени LUT-ове например, или вградена 3D матрица, подлежаща на прекалибриране. Dell UP2716D например е такъв.

                      @Glow - в менюто на минитора ли има няколко настройки за различни пространства още от завода, или е с вградени LUT-ове и калибриран от теб (или някой друг)?

                      Ако случая е първия (тоест с профили в менюто, от завода, както е моя вкъщи) мога да ти кажа че е вероятно да си доволно далеч от истината.

                      Относно конкретния въпрос - за да гледаш JPEG-и, на собствения си монитор, които да изглеждат така и на други, превключи си монитора на sRGB, калибрирай го за sRGB, под Photoshop работи в sRGB, и си записвай файловете така че вътре да е указано цветовото пространство sRGB. Всеки браузер има свое разбиране по въпроса какво да прави при неуказано цветово пространство - някои го приемат за sRGB, други просто нищо не правят и засилват директно каквото има във файла към монитора. В последния случай ако монитора ти е сложен в AdobeRGB от менюто му например, почти нито една WEB страница няма да изглежда както трябва да изглежда при теб.
                      В менюто на монитора в ColourSpace имам заводски AdobeRGB, sRGB както и 2 CAL настройки които съм калибрирал едната на sRGB другото Natiive Mode(Wide Gamut) и по принцип си работя на Native, може би затова като експортвам после нещата не ми харесват...
                      И аз стигнах го истината, че ако ще е експортва към sRGB трябва да се работи в него от самото начало и после да се експортне с sRGB профил...

                      Ти какво направи. Взе ли i1Display Pro?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

                        Мисля, че в общи линии си реших проблема, с задоволителен за мен резултат...

                        https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net...a2&oe=59F60D13

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

                          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                          Ти какво направи. Взе ли i1Display Pro?
                          Мдам. Сигурно е 5 пъти по-бързо от другото. Иначе като краен резултат много трудно се намира разлика.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

                            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                            ... и по принцип си работя на Native, може би затова като експортвам после нещата не ми харесват...
                            Като експортваш нещо за WEB се получава така. Иначе докато си го гледаш или обработваш в софтуер, който поддържа цветови профили и си си сложил ICC профил на ОС-a за да знае какъв ти е монитора, би трябвало всичко да е на 6. Но щом е за WEB - експортваш изрично в sRGB и цъкаш всички чавки, касаещи указването на профила в JPG-то.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X