Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как конвертирате на снимки към .jpeg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как конвертирате на снимки към .jpeg

    Понеже тези дни ми се случи, перфектно обработени и редактирани снимки при мен, да излязат кофти при опит на клиента да ги качи в ФБ, ми е интересно как експортирате снимките си към jpeg...

    Добре ще е да се споделя и в какъв "формат" и в какво цветово пространство се снима, както и коя версия на софтуера се ползва за обработка...

    Мисля, че темата ще е доста полезна...

  • #2
    От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

    jpeg е формат който се поддържа от абсолютно всички софтуери за изображения. По-интересното е в какъв формат са снимките преди това.

    Коментар


    • #3
      От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

      Търси онлайн услуги: https://www.google.bg/search?q=conve...onvert+to+jpeg
      Има и за група файлове, за ресайз и т.н.
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #4
        От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

        Темата тръгна в грешна посока. Не е въпроса как да се конвертира raw към jpeg това е елементарно...
        Въпроса е: КАК ДА СЕ ОБРАБОТИ(В КАКВО ЦВЕТОВО ПРОСТРАНСТВО) RAW, ТАКА, ЧЕ СЛЕД ЗАПИСВАНЕТО МУ В JPEG, РАЗМИНАВАНЕТО ДА Е МИНИМАЛНО, И СНИМКИТЕ ДА ИЗГЛЕЖДАТ КАКТО ТРЯБВА ДОРИ В ФЕЙСБУК...
        Всъщност на мен ще ми е много интересно, как процедират колегите които обработват снимки...

        Коментар


        • #5
          От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

          Ами снимаш в RAW и после при конвертирането се указва да е в sRGB за крайния файл (ако е за уеб), за печат - обикновенно се ползва профила на принтера при конвертирането за да излезнат цветовете ...
          LR Disco II, Td5

          Коментар


          • #6
            От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
            Темата тръгна в грешна посока.
            Темата тръгна така, както си задал въпроса.

            С уточнението е по-добре ама не е зле да разкажеш какво точно не им е наред на снимките във Фейсбук.

            Фейсбук и другите онлайн-платформи имат навика да преработват снимките с цел намаляване на размера, но не мисля че правят нещо конкретно на цветовете, то не би имало смисъл.

            Коментар


            • #7
              От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
              Понеже тези дни ми се случи, перфектно обработени и редактирани снимки при мен, да излязат кофти при опит на клиента да ги качи в ФБ, ми е интересно как експортирате снимките си към jpeg...

              Добре ще е да се споделя и в какъв "формат" и в какво цветово пространство се снима, както и коя версия на софтуера се ползва за обработка...

              Мисля, че темата ще е доста полезна...

              Когато клиента ги е "качвал" във фейсбук е забравил да отметне опцията "високо качество"... Намира се горе-ляво на екрана... Това няма общо с цветно пространство и е често срещана грешка... По подразбиране фейсбук работи с голяма компресия...


              Стандарт за изображения в интернет пространството е sRGB, доколкото въобще може да се говори за стандарт...

              Колкото до обработката на RAW и конвертирането им в JPG файлове и твърдението че това е елементарно направо се зарадвах... Често ми се случва да чета лекции пред фотографи с по десетки години стаж и досега единици са тези които въобще са наясно за що иде реч като данни, процес и управляемост на резултата...

              Няколко думи за RAW - термина буквално означава сурова информация... Там изображение няма... по-точно това което се вижда на екранчето при преглеждането е малък JPG генериран от камерата по време на снимката и пакетиран с другите данни... нищо общо с тях разбира се... Този JPG може да бъде в sRGB или adobeRGB според настройките на камерата но това няма отношение към данните от матрицата... Те (данните) са в безразмерно цветно пространство и нямат присвоен цветен модел...
              Последно редактирано от Венцислав Петров; 12-07-17, 13:06.
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:colorspace_2.jpg
Прегледи:1
Размер:118.7 КБ
ID:5759588

                Всички устройства по принцип разпознават и предават достатъчно точно само цветовото пространство sRGB. Когато изходния файл е в sRGB няма проблеми с показването където и да е. Ако работиш с Фотошоп, особено старателно проверявай на финала къде има поставени чавки в диалоговите прозорци. Лайтрум няма проблеми в това отношение.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  Когато клиента ги е "качвал" във фейсбук е забравил да отметне опцията "високо качество"... Намира се горе-ляво на екрана... Това няма общо с цветно пространство и е често срещана грешка... По подразбиране фейсбук работи с голяма компресия...


                  Стандарт за изображения в интернет пространството е sRGB, доколкото въобще може да се говори за стандарт...

                  Колкото до обработката на RAW и конвертирането им в JPG файлове и твърдението че това е елементарно направо се зарадвах... Често ми се случва да чета лекции пред фотографи с по десетки години стаж и досега единици са тези които въобще са наясно за що иде реч като данни, процес и управляемост на резултата...

                  Няколко думи за RAW - термина буквално означава сурова информация... Там изображение няма... по-точно това което се вижда на екранчето при преглеждането е малък JPG генериран от камерата по време на снимката и пакетиран с другите данни... нищо общо с тях разбира се... Този JPG може да бъде в sRGB или adobeRGB според настройките на камерата но това няма отношение към данните от матрицата... Те (данните) са в безразмерно цветно пространство и нямат присвоен цветен модел...
                  Дано, да е от тази опция, но имам някои съмнения. Ще поразпитам как са качвани със сигурност...
                  Като си прегледах снимките обаче ми направи впечатление, че в "цветово представяне" на файла пише "некалибриран" и от там примерно фейсбук си ги интерпретира както си иска. Доколкото може да се опише с думи има разминаване в цветовете и са някак си по постни, липсва им цвят... леко жълтеят...
                  Относно това, че конвертирането е елементарно, имам в предвид, че с Photoshop и Image Procesor не е никакъв проблем, да пуснеш 100...200...500 файла и да ти ги направи на jpeg за половин, един час, ако става въпрос просто за конвертиране...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    ...
                    Няколко думи за RAW - термина буквално означава сурова информация... Там изображение няма... по-точно това което се вижда на екранчето при преглеждането е малък JPG генериран от камерата по време на снимката и пакетиран с другите данни... нищо общо с тях разбира се... Този JPG може да бъде в sRGB или adobeRGB според настройките на камерата но това няма отношение към данните от матрицата... Те (данните) са в безразмерно цветно пространство и нямат присвоен цветен модел...
                    Така е, и не е и точно така - всяка матрица си има динамичен обхват, а пред матрицата - микролещи, после IR филтър ... следвт обективи, евентуално разни нормални филтри и т.н. - всичко това влияе на суровите данни в RAW файла ... Та за всеки фотоапарат си има готов цветови профил (създаден от производителя) който се ползва от RAW конвертора за реалистично цветово конвертиране към някое от потребителските цветови пространства за по нантатъшна работа с изображението ...
                    LR Disco II, Td5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

                      Няма такова нещо... и никога не е имало... Всеки RAW конвертор има свои начини да интерпретира суровите данни от една камера. Някои от конверторите използват информация предоставена от производителят на камерата, (това не е цветен профил) други не, трети имат собствени системи за създаване и анализ на т.н. профили (специфична информация касаеща поддържаните камери)... С други думи дали един RAW конвертор поддържа една камера, как, колко добре (за какви ситуации) и т.н. са много въпроси... с различни решения... А преди всичко да не забравяме че една от основните операции които прави RAW конверторът е т.н. "дебайеризация" (за баейер матриците) Повечето камери са частично цветни т.е. половината от пикселите съдържат информация от която може да се определи зелено, на другата половина, половинката е синьо и съответно последната четвъртинка е с информация за червено... ;-)

                      Поддържането на оптиката пред матрицата е тема на едни съвсем други профили и там отново е специфично в зависимост от избраният RAW конвертор...
                      Последно редактирано от Венцислав Петров; 12-07-17, 13:38.
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

                        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                        Дано, да е от тази опция, но имам някои съмнения. Ще поразпитам как са качвани със сигурност...
                        Като си прегледах снимките обаче ми направи впечатление, че в "цветово представяне" на файла пише "некалибриран" и от там примерно фейсбук си ги интерпретира както си иска. Доколкото може да се опише с думи има разминаване в цветовете и са някак си по постни, липсва им цвят... леко жълтеят...
                        Относно това, че конвертирането е елементарно, имам в предвид, че с Photoshop и Image Procesor не е никакъв проблем, да пуснеш 100...200...500 файла и да ти ги направи на jpeg за половин, един час, ако става въпрос просто за конвертиране...
                        Ако няма присвоен профил следва (поне от общо приетите браузери) да се интерпретира като sRGB... Пуснете някоя снимка и ще Ви информирам къде и в какво е проблема... но на 99% е от тази опция във фесбук... досега е рядкост някой "типичен" клиент да не я е объркал...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

                          Това в което се зачетох описваше подобен проблем - https://www.dpreview.com/forums/thread/3451456 които даже не беше в файсбук...
                          А решението поне за мен беше да отворя снимката, от фотошоп Convert to profile - sRGB и да я Save-на в jpeg с sRGB профил. От това част от цветовете "ми избягаха" но в фейсбук снимките изглеждат добре

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

                            Определено нещо при вас е тотално объркано... Няма как да виждате едно, после друго. Колегата по-горе ви написа, вземете и си настройте фотошопа и нявсякъде отбележете как ще работите. Калибрирайте си монитора, това което се вижда на екрана трябва да няма разлика (или тя да е минимална) с това което друг човек на калибриран монитор вижда... Да си правите някакви неща които виждате едно пък иначе във фейсбук се вижда друго е несериозно...

                            Ето ви един профил във фейбук проверете как се виждат цветове, най-отгоре съм качил картинка... и така е на моят монитор... https://www.facebook.com/Ventzislav.G.Petrov

                            Можете и тук да погледнете: https://www.facebook.com/VPetrov.photography

                            и да сверите с "оригиналите" тук: http://www.vpetrov-photography.com/portfolio
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как конвертирате на снимки към .jpeg

                              Монитора ми е калибриран в няколко цветови пространства
                              Конкретно по въпроса от RAW към Photoshop в какво цветово пространство пространство експортваш и в колко бита?
                              След това по какъв начин ги експортвш файловете в jpeg?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X