Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ проблем след повдигане на гранд витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

    нещо не е ясно. "двамата "специалиста" интервенираха полуоската"???? не ти ли разпилиха амортисьорите и кара така със зверски ъгъл . кои са тези "специалисти" ???? опиши точно защо се получи разликата от 5 см на ляво /дясно предно колело. относно стабилизиращата щанга има писано много . а като търсиш сервиз - иван попов ти е съвсем наблизо . по добър сервиз за витари няма .
    899180483

    Коментар


    • #32
      От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

      Правиш нещата по някакъв много странен начин, витарите и гранд витарите са избистрени от всякъде кое как се прави.
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #33
        От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

        Само дето темата за сервиз на Витари в София си седи от 10 години празна...

        https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=60060
        Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
        Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

        Коментар


        • #34
          От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

          Абе намери Иван Попов.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #35
            От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Абе намери Иван Попов.
            Абе, ти твое возило при него някога правил ли си си?
            Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
            Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

            Коментар


            • #36
              От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

              Абе с Иван попв сме били екипаж по състезанията доста пъти.
              Иначе аз сам си правех витарата, като доста пъти съм се допитвал до Иван за някои подробности.

              Ама както искаш де.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Абе с Иван попв сме били екипаж по състезанията доста пъти.
                Иначе аз сам си правех витарата, като доста пъти съм се допитвал до Иван за някои подробности.

                Ама както искаш де.
                Благодаря ти, че беше достатъчно откровен да споделиш, че само си се допитвал. Имам честта да го познавам, бях отворил тема за повдигане на XL-7ици и той сам ме намери и ми направи най-добрата към тогавашния момента оферта. След като ми направи лифта написах в темата колко съм доволен от него и му благодарих. Няколко седмици след това започнаха проблемите с частите, които беше поставил. Няма да навлизам в повече детайли, тъй като един път го направих и един негов вероятно фен започна да ме напада с лични обиди, без дори да ме познава. В последствие админите изтриха съобщенията и на двамат ни. Иван Попов така и не си сподели гледната точка. Има неща, за които съм му благодарен и други за които не можах да го разбера. Не съм аз човекът, който прекрати контакта, но пък се радвам, че е успял да помогне на толкова много други хора. Реално остана единствения (след като другия, който се препоръчва в темата за сервизи на Витара е спрял да се занмава това), който оправя Витари в София. Оставам с впечатление, че си има вече и собствен сервиз, ако е така го поздравявам и му пожелавам успех и още много доволни клиенти.
                Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                  добре разбрахме , че има конфликт с иван попов . за съжаление понякога се получава и така . така и не разбрахме от къде ти проблема за да ти помогнем (ако можем). за читав сервиз да ти помогнат колегите около софия. ние сме далеч . както каза колегата травелинг нещата при ГВ и витара са изчистени и проверени многократно. така ,че пиши.
                  899180483

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                    Първоначално публикуван от aroren Преглед на мнение
                    така и не разбрахме от къде ти проблема за да ти помогнем (ако можем). за читав сервиз да ти помогнат колегите около софия. ние сме далеч . както каза колегата травелинг нещата при ГВ и витара са изчистени и проверени многократно. така ,че пиши.
                    Благодаря за желанието да ми помогнете. И аз самият много искам да разбера откъде идва проблема. Ето хронологията: Имам теч от пробката на заден диф, отивам при специалист едно, който "оправя" пробката и вижда скъсан вътрешен маншон, тръгва да го сменя и вижда спукан пръстен или както там се казва частта в която се нареждат съчмите на карето, намираме ново каре, но триподно. Казва ми че триподните са боклуци и да си намеря втора ръка оригинално. Докато търся колата почва да задръства сервиза и ми я сглобява със старото каре (това е напълно разбираемо, наистина ми отне твърде много време да си намеря полуоска). Междувременно дифа почва да тече още по силно, решавам да отида при друг специалист, който ми обяснява, че е сложена пробка, която въобще не е от този модел, оправя ми пробката и тя спря да тече, за което наистина благодаря, сменя полуоската, като ми обяснява, че не я е сменил изцяло, щото не била баш същата и прави някакъв микс между старата и новата употребявана. Резултат: пружината при сменяната полуоска става по-висока, вероятно не е вкарана добре, ъгълът на гумата става още по голям и съответно при включване на преден мост се появява една вибрация. Обяснението му за ъгълабеше, че биалетката от тази страна била по-крива. На момента не зацепих, че само от едната страна е станала по-висока, защото бях достатъчно зашеметен от ъгъла на гумата и вибрацията. Основната ми мисъл беше да си махна колата по-далече от тия два сервиза. Не искам да конкретизирам, за кои става въпрос, защото идеята ми не е да правя интриги а да си оправя колата. Апропо какво мислите за триподните карета?
                    Вероятно сам съм си виновен, че като ми направят зулум не връщам возилото да си го дооправят, но като видя, че някой почва да се учи на него и то да си плащам за всеки експеримент на майстора ми става лошо. Петък имам записан час в друг сервиз да видим те какво ще кажат... Приготвил съм още една полуоска, дано поне тя да стане а биалетките на този етап твърдо ги махам.
                    Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                    Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                      И малко офтопик, да не излезе, че нямам угодия на сервиз. Там където ми правят профилактиките на Форестера от 4 години насам са много коректни и точни, но директно ме предупредиха, че с лифт окачвания на Витари нямат опит и не искат да експериментират на мой гръб - евала за честността. В сервиза където ми правеха офроуд историите на Витатата последните две години също добре се случваха нещата, но се напълни с Вранглери и чакам по три месеца да ме вземат
                      Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                      Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                        Май имаше някакъв момент със слагане на пружината на обратно(дония край горе), проверете и това . Триподно каре не съм виждал на гранд витара съгурно е от старата витара, няма да паснат шлиците.
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                          Колеги дайте координати на читав майстор за рециклиране на носачи на Гранд Витара, че скърцат та не се трай.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                            За кой град?
                            В Пловдив мога да препоръчам - изкарват около 45к и струва около 60лв на брой.
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                              В Бургас съм, но ако работят с куриер дай някакви координати.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                                Тези не, а аз нямам времевата възможност да съдействам.
                                Чуй се с Иван Попов, той ползва някакви в София и май има оборотни носачи.
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X