Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ проблем след повдигане на гранд витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ проблем след повдигане на гранд витара

    След повдигане с 5см кит дойде проблема с биалети на стабилизиращата щанга. Понеже стоят под напрежение заради повдигането, смачкаха и накъсаха тампоните и тракането стана непоносимо. Сложих тампони от амове но също бяха пресовани и едната биалета се скърши. Ако някой знае нека даде идея как да разреша проблема. Смяната на тампони през две седмици и биалета която издържа месец не е решение за мен.

  • #2
    От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

    Аз махнах въпросната щанга още преди да монтирам лифт. Т.е. тя сама си падна на една офоруд разходка.
    Не е решение на проблема, но вече 4 години съм така.

    Като решение, чувам че някои колеги огъват самата щанга по някакъв начин, за да върнат оригиналното положение на биалетата спрямо носача.
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #3
      От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

      Не може ли да се удължат биалетите?
      Посредством заваряване. Читав заварчик ще ги направи хем здраво, хем няма да си личи, че са удължавани.

      Нямам представа какво представляват тези, но в класическата конструкция си има някакво кръгло желязо между двата края, което си подлежи на заваряване.

      Аз на маверика съм махнал щангата(не аз де, един познат, който щеше да го купува, щото му тракала), и освен лека нестабилност не усещам друг ефект.
      Ако я махнеш-няма да е болка за умиране, още повече, че щом си я повдигнал-значи ще я караш по сериозни терени, а асфалта ще е по-малко.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

        Изнамерих биалетки с 4 см по дълги от нещо японско 94 год. Но като разбера точно ще пиша . Работата заспа.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

          Не е проблема в дължината на биалетите, а в позицията която заемат след лифта.
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #6
            От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

            И аз съм без щанга

            Коментар


            • #7
              От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

              Първоначално публикуван от pavka777 Преглед на мнение
              Изнамерих биалетки с 4 см по дълги от нещо японско 94 год. Но като разбера точно ще пиша . Работата заспа.
              Колега, разбра ли от какво са биалетитките че и аз съм на твоя хал.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                И има ли решение.... дори удължените които поставих пак ги изкриви и е въпрос на време да се скъсат. Ако има решение нека някой го сподели

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                  При мен на една от разходките ми изхвърчаха тампони , шайби, де що имаше на дясната биелета, самата биелета и стержена оцеляха и на следващия ден се заровихме в скрабта в сервиза на едно приятелче. Изровихме шайби и тампони от нещо /според мен голям бус или малко камионче/, диаметъра на които е 2 пъти по-голям, а шайбите са поне 3 пъти по-дебели, За момента единственото което наблюдавам е , че стержена на биелетата , тъй като не може да премаже тампоните, доста са твърди, се е изкривил леко и си е заел поза харесваща нему. Монтажа леко ни озори, ама на канала и с едно малко хидравлично крикче повдигнахме да се покаже резбата над горната шайба.
                  Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                  Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                    странно. тези биалетки са взаимозаменяеми с на витара . при мен бяха разбити и след лифта се сетих ,че ги имам нови от старата. вярно , че ъгълът доста се смени , карам вече 17-18000 км и няма проблеми. сега си спомням , че на старата витара се наложи да изместя отворите на стаб. щанга за да сложа биалетките.
                    не ви ли се нарушава стабилността в завой , когато я няма ? та нали затова е поставена да пренася част от масата на автомобила към другата страна.
                    от друга страна ограничава хода на носача?
                    е няма пълно щастие.
                    избора е наш.
                    899180483

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                      Здравейте. Към днешна дата има ли някакво адекватно решение на този проблем, че и при мен след лифт лявата биалетка се скъса??

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                        Решението е махане на щангата за мен. Както е писано и по- горе. Карам без стабилизиращата щанга и се свиква. По "магистралата" 130-140 км/ч. няма проблеми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                          Решението е втори амортисьор от пред. Махате щангата и се слага още един къс ам,,,,,, и возията е в 2 пъти по добра ,а и не усеща дупки

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                            Долна монтажна точка същият отвор от щангата ли ползваш Иване?
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                              Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
                              Решението е втори амортисьор от пред. Махате щангата и се слага още един къс ам,,,,,, и возията е в 2 пъти по добра ,а и не усеща дупки
                              Ако не те затруднява пусни снимка, това е интересно решение
                              Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                              Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X