Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ проблем след повдигане на гранд витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

    чакаме колега . интересно решение . трябва да се провери . все пак стабилизиращата щанга има една функция, а амортисьора друга а ефекта какъв ще е ??? ако си прав го правя .
    899180483

    Коментар


    • #17
      От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

      Ефекта е поразителен, в Хасково вече 3 гранда са направени тъка , и още трима колеги се возиха и ще ги правят и те. Стягаме ги за състезанието в Кърджали. Каквито и да са амове, дори и маркови след едно състезание или 6 месеца тормоз по гората ,,,,,СВЪРШВАХА ,,,,сега тоз проблем го решихме като махнахме стабилизиращата щанга и сложихме втори ам. Нямат чупене и возията е друга. СКОРО СНИМКИ, КАК, С КАКВО ИТН. Хубаво е да отворим една тема с полезни съвети и снимки,,,,, например слагаме в чугунения мост/ преден/ самурайска касета и става вечна,,,,, много опит натрупахме, а има още какво и от кого да научим.Може да отворя тема и там със снимки да опиша кое как итн. ,

      Коментар


      • #18
        От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

        Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
        Ефекта е поразителен, в Хасково вече 3 гранда са направени тъка , и още трима колеги се возиха и ще ги правят и те. Стягаме ги за състезанието в Кърджали. Каквито и да са амове, дори и маркови след едно състезание или 6 месеца тормоз по гората ,,,,,СВЪРШВАХА ,,,,сега тоз проблем го решихме като махнахме стабилизиращата щанга и сложихме втори ам. Нямат чупене и возията е друга. СКОРО СНИМКИ, КАК, С КАКВО ИТН.................................. ,
        Очакваме с огромен интерес

        Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
        .............................................. Хубаво е да отворим една тема с полезни съвети и снимки,,,,, например слагаме в чугунения мост/ преден/ самурайска касета и става вечна,,,,, много опит натрупахме, а има още какво и от кого да научим.Може да отворя тема и там със снимки да опиша кое как итн. ,
        Идеята е много добра, може да се помоли и модератор да я залепи отгоре.Много колеги изпитват затруднения да открият точната тема за проблема който ги интересува. А ако не преглеждаш редовно форума си е направо 6-ца от тото-то попаднеш на точния коментар, който пък може да е в тема, която е предизвикана от съвсем друг проблем.
        Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
        Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

        Коментар


        • #19
          От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

          Нямаше време покрай състезанието в Кърджали,,,ето малко снимки
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #20
            От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

            Хмм, изглежда добре. На носача от вътрешна страна има ли достатъчно място за главата на болта, или е на заварка и какъв е амортисьора или дължина в сгънато и разгънато положение, ако помниш?
            Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
            Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

            Коментар


            • #21
              От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

              Болта се заваря директно на носача а ама е от спринтер

              Коментар


              • #22
                От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                Здравейте колеги, имам същия проблем с биалетките на XL-7 ицата. Първоначално предницата беше повдигната с около 4 сантиметрови подложки и нямах проблеми с биалетките, освен че много бързо се пробиваха долните шайби на тампоните от офроуда, та се налагаше да ги сменям по два пъти на година, което се ядваше. Неотдавна смених предните пружини с такива от LC90 3.0 TDI. Четох в няколко руски форума, че пасват идеално без никакви корекции, което обаче в моя случай не се оказа точно така. Предницата стана с 5 см. по-висока от задницата, при все че задницата е доста височка с спредните пружини от Мерцедес. Ако се мери от горния ръб на джантата до началото на калника, в момента предницата е с лифт 15 см. а задницата с 10 см. Освен, че биалетиките се изкривяват за нула време предните гуми седят събрани навътре в долната си част, както се получава при вдигане на кола на стенд. За момента съм спрял джипката от движение, защото ми идва коштунско да я карам така, трябва да срежа предните пружини до толкова, че да изравня лифта на задницата и тогава да видим какво ще става с биалетките, честно казано ако само си останат криви и шайбите на тампоните не се пробиват за нула време и респективно биалетите не се чупят, това ще ме устройва, но основният проблем е, че човекът, който последните години ми правеше офроуд тунингите, напоследък не намира време за мен и не знам къде да я закарам да я оправят. Можете ли да препоръчате читав майстор за Гранд Витари в София, на който наистина може да се има доверие и да свърши тази работа?
                Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                Коментар


                • #23
                  От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                  Здравей колега и аз като повечето колеги след лифта от 5 см. се сблъсквам с типичните проблеми. За свиването на предницата след лифта се продават болтове за предните амортисьори с изместен център(ще се опитам да прикача снимка)Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190512-085508.jpg
Прегледи:1
Размер:41.4 КБ
ID:5813949, и предницата си застава в нормално положение. Със проблема с билетите и аз не съм се справил за момента, карам без щангата от известно време, но имам желанието да си я монтирам пак ако намерим добро решение с проблемните билети след лифта.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                    Първоначално публикуван от GAZ_UAZ Преглед на мнение
                    ...................... Със проблема с билетите и аз не съм се справил за момента, карам без щангата от известно време, но имам желанието да си я монтирам пак ако намерим добро решение с проблемните билети след лифта.
                    Ако ще караш само по асфалт, може и да намериш компромис, примерно с по–дебели шайби, ама влезеш ли в гората – нищо не те спасява. Ъгъла между щангата и носача толкова се измества, че не виждам какво би могло да издържи, освен да се намери или изработи щанга с подходящ профил. Моята също стои в канала след като ми омръзна всеки понеделник след разходка да оправям биелети.
                    Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                    Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                      В двата края щангата има сплескано (по-дебелото) то е извито под радиус, натискаш го на преса, докато се изправи и проблема се решава. Има малка вероятност, ако щангата е стара и понагнила да се счупи при сгъването .
                      За колегата с дългите пружини- тези явно не са твоите, върни си стария вариант или ги отрежи, гранд витарата не търпи голям лифт.
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #26
                        От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                        а не ли по добре и да ги нагрее и така да ги изправи. този част не е работна .аз лично както съм писал нямам проблеми ,но съм гледал за този вариант - мисля , че става
                        899180483

                        Коментар


                        • #27
                          От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                          Всеки с който говоря за тази процедура иска да я нагрява, според мен не е по-добре, все пак това е пружина . Нагрятото ще остане много меко, а на границата ще е крехко .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #28
                            От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                            теоретично е така . а по добре ли е да да се огъва на студено ???? е най добре е да не пипа, ама ние българите .... . споко - пробвано е . е малко закалка , малко отгряване и готово.
                            899180483

                            Коментар


                            • #29
                              От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                              Ако ще нагряваш и после закаляваш трябва да е цялата, ако намериш къде ок ! Ресорите се шпренгват на студено, явно може .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • #30
                                От: Помощ проблем след повдигане на гранд витара

                                Здравейте отново, относно това, колко са дълги предните пружини от LC90 - идеални са си, това дето бях писал, че предницата ми е с 15см лифт (5 повече от задницата) се оказа, че е само на гумата, където двамата "специалиста" интервенираха полуоската и ми оставиха и гумата със зверски ъгъл. Наскоро реших да си махна хъбовете и премерих и двата калника и чак тогава разбрах какво се е случило. Другата гума, на която не и е пипана полуоската си е с 10см лифт, точно като задницата, която е с предни пружини от Мерцедес (124 или Е, не съм сигурен точно). С други думи тези пружини ми изглеждат чудесен комплект за лифт. Тези дни, като отида да ми оправят полуоската, ще се разбере откъде идват допълнителните 5см лифт на едната пружина.

                                Относно ъгъла на предните гуми при лифт и болтовете с изместен център - човекът, който ми сложи и предните пружини и предните амортисьори не пожела да монтира въпросните болтове, които бях купил за целта, като каза, че не били нужни!? От ФБ форумите един ме посъветва да покарам така със събрани гуми, като до месец щяло да се оправи, а друг ме посъветва да разширя горните дупки на амовете (от двете дупки, които са в долната част на амортисьорите при носача, горните). Много теории, много мнения

                                За биалетките - говорих с един човек, който внася в БГ от турското окачване, който ми каза, че в турския комплект стабилизиращата щанга отпада, респективно и биалетките, което много ме озадъчи и се обадих на производителя в турция да питам, който на свой ред потвърди тази информация.

                                Това, което най-много ме учудва от всичко е, че по форумите никой не препоръча читав сервиз за Гранд Витари. Вероятно хората си ги правят в общите сервизи...

                                Поздрави и като имам повече инфо ще пиша, надявам се следващия път да ви споделя за читав сервиз
                                Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                                Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X