Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Образователна тема за Филтър изшушителя, а вие сменихте ли си го навреме..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Образователна тема за Филтър изшушителя, а вие сменихте ли си го навреме..

    Траяне ти явно не си карал черна кола в Калифорния,без климатик я подарявам,че няма кой д и плати ремонта му,а за работата мммммм не се сещам да съм го изключвал последните 5-6 години
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: Образователна тема за Филтър изшушителя, а вие сменихте ли си го навреме..

      Най лесно се разбира дали има задръстване в филтър-дехидратора като се опипа изходящата тръбичка, трябва да е топла а не студена, ако се поти дехидратора или е студен, работата я ясна прецакан е и е за смяна..
      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

      Коментар


      • #18
        От: Образователна тема за Филтър изшушителя, а вие сменихте ли си го навреме..

        И защо филтър-дехидратора е консуматив и трябва да се сменява на определени интервали, а капилярната тръбичка-не?

        Коментар


        • #19
          От: Образователна тема за Филтър изшушителя, а вие сменихте ли си го навреме..

          Покажи ми кола, произведена в близките 30 години която да е още с капилярка.. че ще ми е интересно да видя..
          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

          Коментар


          • #20
            От: Образователна тема за Филтър изшушителя, а вие сменихте ли си го навреме..

            Рено Лагуна 2, Форд Фокус. Въпреки че изместваме темата.

            Коментар


            • #21
              От: Образователна тема за Филтър изшушителя, а вие сменихте ли си го навреме..

              "...Точно за това направих тази тема, защото повечето шофьори не са чували за него..."
              ти си се майтапиш ей така за тоя дето духа нали ?
              Аз сега и климатичен индженер ли трябва да ставам - на 50 години....

              Не смятам , че след като съм "юзер" , и си карам колите целогодишно , трябва да съм индженер (в ангилизкия си е просто механик, пък аз съм си и магистър не знам как се превежда) за да си карам таралясника на 15 години . Нали заради това отивам в "Оторизиран и сертифициран" сервиз на поредния лапач и подгъзник дето ТРЯБВА да ми направи ! 1. ДИАГНОСТИКА!!!
              Как става това -
              - Визуално: " ...тез коли нямат хубав климатик..." , колата си имаше много солидна климатизация , по цитати : ".. измръзват ти краката и джапанките.."
              - Дай ша я видя - един вид , дошъл си ми на крака - що не ти откърпя ени 30 лева . Е не се се получи точно така . Все още се надява да ги вземе - няма начин.
              -Професионално - Да , знаем за тези проблеми по ТОЗИ автомобил .Вариантите са първо , второ , трето ...
              Внимателен подход към КЛИЕНТА , в случая мен , допълнителна консултация (не знам с кой) ,
              последваща диагностика .... видях , гледах , цъках с език.
              В последствие - адекватни мерки и реално в момента , климатизацията си работи като нова .
              Цената е смешна - 270 лева !!!!

              За сравнение - две ССМ неща - се разминаха само за "пълнене" със по 350 лева .

              Аз не знам къде е онова дето е в темата.

              Коментар


              • #22
                От: Образователна тема за Филтър изшушителя, а вие сменихте ли си го навреме..

                Първоначално публикуван от jonjon Преглед на мнение
                Рено Лагуна 2, Форд Фокус. Въпреки че изместваме темата.
                Да се опитваш да обясняваш нещо по форумите, е като да чоплиш шлюпки от семки от мокет...
                Тъкмо мислиш че си ги изскубал всичките, и хоп нови изкачат..
                досадна работа

                рено лагуна 2 1.6 16 V https://www.oscaro.com/bouteille-des...-1351735-851-p

                1.8 16v https://www.autopower.bg/%D0%B8%D0%B...i13263137.html


                Ford focus || https://www.autopower.bg/%D0%B8%D0%B...i13820801.html
                Последно редактирано от Traqn Savov; 11-07-17, 22:47.
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #23
                  От: Образователна тема за Филтър изшушителя, а вие сменихте ли си го навреме..

                  Това на снимката за Форд е акумулатор, намира се след изпарителя и винаги е ледено студено. Там се доизпарява,евентуално, остатъчен течен фреон и в него има една торбичка силикагел. Много Ауди-та са с капилярна тръбичка, също.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Образователна тема за Филтър изшушителя, а вие сменихте ли си го навреме..

                    Има си и филтър който е на тръбичката, има си и дехидратор (изшушител) това че конструктивно не са в един възел изпълнени, не означава че ги няма тези елементи, както ти твърдиш по горе..

                    Първоначално публикуван от jonjon Преглед на мнение
                    ......А системите с капилярна тръбичка нямат филтър-дехидратор, но все пак работят.
                    Напротив, имат си и филтър, който се намира на тръбичката, и дехидратор който се намира в акумулатора..
                    Просто не са един възел, това не означава че няма същите болежки, лека справка в гугъл https://www.google.bg/search?q=block...=dirty+orifice

                    Още по добре, на форда е 5 лева тръбичката с филтъра!! на нея https://www.autopower.bg/%D0%B2%D1%8...i16101709.html
                    Последно редактирано от Traqn Savov; 11-07-17, 23:07.
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • #25
                      От: Образователна тема за Филтър изшушителя, а вие сменихте ли си го навреме..

                      Честно казано смятам за чиста глупост да сменям редовно филтър-дехидратора при работеща система...
                      Дали трябва да се сменя често? На последните ми автомобили климатиците издържаха 'без профилактика и дозареждане' и над 10г... Разбира се ползвайки ги според инструкцията - редовно развъртане на системата дори и зимата...
                      Да, при отваряне на системата - разбира се, че бих го сменил най-вече заради дехидратора...
                      Но дефакто до момента не ми се е налагало нито веднъж нито да допълвам, нито да отварям системата - автомобилите са изкарвали достойно експлоатационния си срок при мен без да има нужда от отваряне на системата (единствените ми проблеми с климатик/климатроник са били смяна на електромагнитен включвател на компресора, и проблем с компютъра на климатроника заради проблемен акумулатор)...
                      А опре ли въпроса до смяна на филтър, то навярно преди това ще съм отворил системата заради проблема, който е генерирал мръсотията във филтъра
                      Проблемът при смяна на филтър е, че винаги би трябвало да отвориш системата, което веднага означава навлизане на влага и прах в системата. И нужда от сравнително бавна и скъпа процедура по източване на фреон/масло и новото зареждане...
                      Което при постоянно покачващите се цени на фреона ще го правят все по-скъпо...

                      П.С. (ТРВ е Термо-Регулиращ Вентил )... А това изШушител не го знам какво е - да не би да е изСушител / т.е. дехидратор?
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Образователна тема за Филтър изшушителя, а вие сменихте ли си го навреме..

                        Да,зад левия фар на моите,едно като малка цица такова
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: Образователна тема за Филтър изшушителя, а вие сменихте ли си го навреме..

                          Траяне, можеш ли да ми кажеш на Бек Б12 , как да проверя, дали е изправен въпросния филтър ?
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • #28
                            От: Образователна тема за Филтър изшушителя, а вие сменихте ли си го навреме..

                            Аз на ситроена го смених, ще го сменя и на бавареца..
                            Някой ако го иска стария мога да му го подаря.... за да си го ползва..

                            Иначе как да го разбереш, докато не го срежеш на две няма как със сигурност да знаеш
                            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                            Коментар


                            • #29
                              От: Образователна тема за Филтър изшушителя, а вие сменихте ли си го навреме..

                              Вакуумирането на системата защо се прави и какво същото прави със силикагела?
                              Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                              Grand 3.1TD
                              0898 620 306 Стоян

                              Коментар


                              • #30
                                От: Образователна тема за Филтър изшушителя, а вие сменихте ли си го навреме..

                                Вакумирането премахва влагата и кислорода от системата . Откриват се по-големи евентуални течове в охладителната система . Всички тези процедури важат и за големите охладителни системи . Влагата и кислорода намаляват ефективността на охладителя , окисляват маслото и може да се счупи и компресора .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X