Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преминаване мост над Босфора?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преминаване мост над Босфора?

    Наистина ли е безплатно посока Азия-Европа? В смисъл просто си минаваш и никой не те закача за нищо? Мисля да мина по новия мост с мотора и ако не трябва да се занимавам с някакви чипове ще е супер!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Преминаване мост над Босфора?

    Кога го плануваш? На мене нещо ми се върти за Септември...
    На отиване, Европа-Азия минаваш безплатно през тунела, после, на връщане пак е безплатно през мостовете.
    Сведения на колеги, минали по този начин.
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #3
      От: Преминаване мост над Босфора?

      Ами за утре! Сега съм по нашето море и мислех за утре да пробвам една обиколка на Мраморно море, обратно на часовниковата и сега се чудя как ще мина моста. Това за безплатни тунели и мостове ме учудва, гледам по сателита, че няма качване без тол на тая магистрала О-6, та явно няма минаване без чипове!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: Преминаване мост над Босфора?

        Тунела е безплатен към Азия, със сигурност!
        Хайде, успех и ще чакам да разкажеш за обиколката на Мраморно море, понеже и аз се гласех за там, но нямам компания.

        П.П. Без да искам покарах по платената магистрала за Истанбул около 50 км но с мотора. Камерите четат явно преден номер. Не знам за мотори дали има такси, но минах и замонах...
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #5
          От: Преминаване мост над Босфора?

          Наши (съвестни) колеги мотористи си купуват карти и си плащат магистралите и мостовете, други пак наши (явно непукисти) колеги си пердашат без да плащат по същата инфраструктура - че някои даже и с коли си позволяват...
          Турски колеги казват, че няма нужда и никакъв проблем да си минаваме без чип с мотора...
          На мен лично в последните две години неколкократно ми се проваля пътуване натам все в последния момент, но следя как са нещата. Последно съм ходил още по времената на бариерите и KGS и OGS - тогава и съм си плащал, и съм минавал гратис без проблеми...
          SUZUKI V-STROM 1000
          Jeep Cherokee 2.5CRD
          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
          о889 525 о74 - Владо

          Коментар


          • #6
            От: Преминаване мост над Босфора?

            Колега, може ли няколко изречения за обиколката на Мраморно море и ако може трак в Гугъл мапс?
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #7
              От: Преминаване мост над Босфора?

              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              Колега, може ли няколко изречения за обиколката на Мраморно море и ако може трак в Гугъл мапс?
              Прибрах се посред нощ, че нашето Малко Търново нещо не работеше до полунощ, та се отвисях на браздата. Стана за два дни, но си беше бая каране - първия ден 550, втория 750 км. Трак ще трябва да ти нарисувам, GPS-а ми не прави такива неща. Като цяло повече пътища отколкото гледки и постоянна борба с камионите. Беше красиво от Текирдаг покрай морето до Булаир - перфектно пътче за мотор, с големи денивелации и гледки към морето. Минах Дарданелите през Килитбахир и от там вече почнах да карам по главните пътища заради загубата на време. Преспах в Бандирма в едно утрепано хотелче на центъра срещу 50 лири. Втория ден почна с Бурса и там разбрах колко правилно постъпих, че тръгнах с мотора - задръстванията са грамадни и само провиране покрай колите помага да се придвижваш с някакво темпо. Не успях да се загубя, което си беше доста реално - карам по табели и вадя телефона само като усетя, че нещо не е наред. Пейзажите в Азия нещо не ме впечатлиха особено, виждат се планини на изток, но трябва да си идеш до тях. Стигнах Измит и хванах на север към Черно море, отдавна исках да покарам по тяхното крайбрежие - там беше най-красиво, като изключим камионите които са навсякъде защото правят магистралата покрай Черно море. Стигнах да новият мост без никаква идея как ще го премина, но се оказа, че турците са помислили за такива като мен - най-дясната бариера е за плащане в брой или карта, първо взимаш билет, а на излизане от магистралата плащаш изминатото разстояние, в моя случай 10 лири. Магистралата навлиза на около 30 километра в Европа и след това продължаваш по старите пътища, покрай новите строежи и камиони. Накрая се изнервих и почнах да карам бързо та бензина ми свърши на 10 километра преди Киркларели, добре че остава малко в дясната половина на резервоара и с това стигнах до бензиностанция. Мислех в началото да пробвам обиколката само с един резервоар, но разстоянието си е голямо /над 1000 километра/ пък и постепенно се изнервяш в трафика и започваш да караш неикономично!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                От: Преминаване мост над Босфора?

                Почивай и благодаря! Аз харесвам такива "два дни"...
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #9
                  От: Преминаване мост над Босфора?

                  Да уточним. На новият мост, който е извън Истанбул и е, почти до Черно море за влизане от Азия към Европа има бариери, както беше едно време, и от там си взимаш билет. Когато напуснеш тази нова магистрала някъде в Европа извън Истанбул там пак има бариери, на които плащаш, както беше едно време, когато нямаше стикери и навсякъде се плащаше кеш. После по този път, който не е Е80 и не е магистрала си карал до Лозенград (Киркларели) и т.н.
                  По двата моста, които са в Истанбул, 1-ви босфорски и Фатих султан Мехмет, по който минава Е80 до сега за преминаване от Азия към Европа НЕ СЕ плащаше. Плащаше се само за минаване от Европа към Азия. Освен това бариери по тях няма, от както въведоха системата за заплащане с картите и стикерите. Това дали се е променило тази година?
                  Колкото до Азия, не знам, какви са ти били очакванията, но ти си видял много мъничка част от Турция, а да не говорим, пък за Азия.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #10
                    От: Преминаване мост над Босфора?

                    На моста няма бариери посока Азия-Европа, минах през тях качвайки се на магистралата преди моста. Иначе всичко друго е вярно, относно Азия имах в предвид азиатската част на Мраморно море, която съм оглеждал много пъти от европейския бряг и очаквах да е по-планинска /хубава за мен/, явно това се случва доста по-нататък.
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #11
                      От: Преминаване мост над Босфора?

                      Някой да е минавал скоро по новият мост с цел избягване на трафика в Истанбул?
                      Гледам от точка до точка по старите мостове е 100 км а по новия е 130 но при една нормална скорост тези 30 км би трябвало да се наваксат?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Преминаване мост над Босфора?

                        Скоро .... преди 6 дена.
                        Да по-дълго е ... останалото е на късмет!
                        Никога не знаеш къде на какво задръстване ще попаднеш.
                        Ако, въобще минеш под 2 часа тая мелница ....наречена Стамбул ... требе черпиш.
                        Е .. аз го минах за час и малко, ама ..... все пак съм с мотор и .... не искам никой роднина да ме види как карам!
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Преминаване мост над Босфора?

                          В неделя по обяд мисля да минавам моста/еди от трите/ че се чудя от къде да мина да не се прекарам,че полет имам от Sabiha оттатък водата.
                          То че е на късмет,така е.Но ако някой ме пита от къде да мине през Белград,ще му кажа,че през нощта може да цепи през града спокойно,сутрин и вечер задължително на околовръстното.С мотор и аз съм минавал Стамбула,ама там се кара по аварийна и между колите и не е ориентир.
                          Чакам съвет,сега поне се ходи там и ще има информирани,само време за четене да имат.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Преминаване мост над Босфора?

                            Тунела не става ли?

                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Преминаване мост над Босфора?

                              А бе става,ама не ми се вре толкова в града.Ако времето предполага,че ще се мине леко от там,минавам!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X