Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-ниска температура измерена на автоклиматиците ни.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Най-ниска температура измерена на автоклиматиците ни.

    На китайския дувар Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1251.jpg
Прегледи:1
Размер:308.3 КБ
ID:5759513...след оплакване в сервиза и замерване .
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #17
      От: Най-ниска температура измерена на автоклиматиците ни.

      Анатолий, на Мерседеса, дето го знаеш, в страничните духалки и в хладилната жабка, и в краката на задните пътници, температурата беше +4..

      На паджерото не съм мерил, ама то там е по-специална системата - духа и отгоре, и отдолу, и отпред, и отзад - тоя обем се охлажда достатъчно бързо до зададените температури, че и на студ избива.

      Пък - Тойотчето - то, завалията - обема му е колкото на фризера у дома - вътре не съм мерил, ама стига до неприятно студено за много кратко време - независимо от изходните условия.

      Коментар


      • #18
        От: Най-ниска температура измерена на автоклиматиците ни.

        Между 7 и 9 на моите,ядва се даже в пустинята с черна кола
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Най-ниска температура измерена на автоклиматиците ни.

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Между 7 и 9 на моите,ядва се даже в пустинята с черна кола
          ама на "централните духалки", а?

          И са ти много тъмни колите, моя беше тъмносин металик, ама не ми се търси кода на боята - то няма смисъл, де.

          Коментар


          • #20
            От: Най-ниска температура измерена на автоклиматиците ни.

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            Цветът на колата също е от значение,
            явно големи топло загуби имаш в сееда (по-тънка/проводима вата на таван и врати, или липсата и) щом 8гр. духа, (приемам, че дебита е ОК)

            Най-бързо и евтино ще имаш ефект ако затъмниш стъклата, дори само с перденца, в жегите се усеща.
            На тавана или по точно под тавана има нещо досущ на цвят и консистенция като велтер около 1 сантиметър.Вратите са облечени по ламарината с нещо като асфалтова хартия,отделно цялата врата има огромен метален капак уплътнен със асфалт или блокит,отгоре са корите,не случайно две години подред хайенд авто озвучаване се печели със сийд.Днес гледах един друг който имаше изолация под предния капак,мойта няма....Като я поръчах никъде нямаше чавка да сложа за такова.Отдавам го на голямото черно табло.Като се скрия на сянка става студ.

            Може би аз не обяснявам правилно,за да стане студено,трябва да духа яко,което е неприятно.

            В джипа посиняваш,а не духа от никъде,просто е студ,без значение дали си на слънце или сянка,просто е студено и не духа,няма течение,струя и т.н

            В кията духа студено като сушоар умножен по 8 бр .и е неприятно.

            Това е машината

            Последно редактирано от Roninn; 11-07-17, 21:22.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: Най-ниска температура измерена на автоклиматиците ни.

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              ама на "централните духалки", а?

              И са ти много тъмни колите, моя беше тъмносин металик, ама не ми се търси кода на боята - то няма смисъл, де.
              е аз съм кльощав и трудно ми се потят макарите та и само от централните да духа пак се ядва.

              Зависи на коя кола,320 иска време да заледи,420ката прави хладилник след десетина минути,500 става ма не стъпва на силата на 420,вакууми нещо е проблема зад жабката,но не ми се рови
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Най-ниска температура измерена на автоклиматиците ни.

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                ...Отдавам го на голямото черно табло.Като се скрия на сянка става студ..
                Значи изолацията бива, а слънчевата радиация не може да компенсира. Нали усещаш веднага охлаждане и като минеш за кратко под облак?

                Затъмняване с лепенка отвън още на стъклата, ама лепенките май ги забраниха. И смяна с по-тъмно предно стъкло, ако е възможно.

                пп
                лепенка/фолио отвътре е по-малко ефективно, защото топлото вече е влязло зад стъклото.
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #23
                  От: Най-ниска температура измерена на автоклиматиците ни.

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  ...е аз съм кльощав и трудно ми се потят макарите та и само от централните да духа пак се ядва.....
                  Само за протокола : на старата Фронтера( тая от аватара) имам по една духалка - и на шифьора и на пътника , насочена баш към макарите ..... Ееее или респективно към късата пола (евентуално). Ма не знам, може и на други марки да има така .

                  Иначе и на двете ми "цедки" - и дизел и бензин - от духалките излизат 7,5 градуса.
                  На колегата ми на една 124-ка излизаше ( понеже аз му се хвалех тогава) точно 4 градуса . Обаче беше със стария фреон .

                  На фронтерите ми са 8-9 градуса .
                  На един приятел с Диско-1 (тук от Форума) също духа голем студ - не са повече от 5 градуса . Ама ше го питам кат се върне от Германия .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Най-ниска температура измерена на автоклиматиците ни.

                    Може и да съм пропуснал, но никъде не видях за климатик или климатроник се говори? Защото разликата при подържане на зададената/желаната температура при двата вида е доста различна. Ако е обикновен климатик е разбираемо да обръща перчема и да води до синузит, ако духалката е на макс. Ако е климатроник не би трябвало, поне не и след достигане на зададената температура.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Най-ниска температура измерена на автоклиматиците ни.

                      Мерих на щерката на Полото 1.6 ,75 к.с. бензин ,в жегата беше на затворени джамове,с измислен термометър ,за 7 минути от 38 на 10 градуса на скорост 2 и за малко 3 .За такава колица си е супер.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #26
                        Най-ниска температура измерена на автоклиматиците ни.

                        6,4гр. на централната духалка.
                        Форд Мондео 3, климатроник, температурата нагласена на минимум, оборорите на вентилатоа на максимум, въздух от вън,изход на въздуха само от духалките на таблото.
                        След 5 минути работа на двигателя.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X