Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли си някой идея дали става за нещо този котел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли си някой идея дали става за нещо този котел

    Здравейте,чувал ли е някой за тази технология,всичко е много привлекателно,дали не е поредния надут балон,иначе много ме устройва като параметри и цена.Даже уж било забранено за продажба в Европа <ЦЕНЗУРАААААА>
    Последно редактирано от Ясен; 11-07-17, 15:27. Причина: линк към търговски сайт

  • #2
    От: Има ли си някой идея дали става за нещо този котел

    "тороидален електроден котел" - пиша го тук за да няма линк към сайта.

    В Европа такава дивотия трудно може да бъде обявена за безопасна. Освен това в качеството си на отоплителен прибор има енергиен клас около D или по-нисък. Поредната руска космическа технология, използвана в ядрени подводници, но освен това и в НАСА.

    Впрочем обсъждали сме такива и тук.

    Коментар


    • #3
      От: Има ли си някой идея дали става за нещо този котел

      И на мен хич не ми се връзват нещата ама си викам а дано

      Коментар


      • #4
        От: Има ли си някой идея дали става за нещо този котел

        няма начин да се получат нещата толкова добре на практика. Аз пробвах един котел, който обаче освен, че не даваше повече от 8 % икономия, в сравнение с конвенционален, след около 200 часа работа започна да се разбалансира сам, по неясни за мен причини и имаше риск за инсталацията въпреки монтираните 4 защити по ток и температура.
        Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

        Коментар


        • #5
          От: Има ли си някой идея дали става за нещо този котел

          Първоначално публикуван от aleksna Преглед на мнение
          няма начин да се получат нещата толкова добре на практика. Аз пробвах един котел, който обаче освен, че не даваше повече от 8 % икономия, в сравнение с конвенционален, след около 200 часа работа започна да се разбалансира сам, по неясни за мен причини и имаше риск за инсталацията въпреки монтираните 4 защити по ток и температура.
          Ако може малко по-подробно, че имам няколко въпроса:
          Какъв е този котел като марка, модел, мощност?
          Как сте измерили /с какви уреди/ тези 8% икономия?
          Какво означава да се разбалансира?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Има ли си някой идея дали става за нещо този котел

            Да бе, да! Обикновения котел превръща електроенергията в топлина, електродния също, ама от едно и също количество електроенергия произвеждал три пъти повече топлина в сравнение с обикновения. Само това като го прочетох, разбрах, че това закона за запазване на енергията нищо не означава при котлите. Поредния бълбукатор.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • #7
              От: Има ли си някой идея дали става за нещо този котел

              "Три пъти"...какво ли ще стане ако някой се сети да напарави с това електроцентрала? Купуваш ток от комшийте,произвеждаш три пъти повече от нормалното топлинна енергия с употребата му,произвеждаш с тази енергия пак електричество и продаваш....Купуваш енергия примерно от Наса и продаваш пак на Наса,а? Готова далавера по нашенски.

              Коментар


              • #8
                От: Има ли си някой идея дали става за нещо този котел

                Не сте ли чували за студен синтез???
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #9
                  От: Има ли си някой идея дали става за нещо този котел

                  Първоначално публикуван от koki75 Преглед на мнение
                  Здравейте,чувал ли е някой за тази технология,всичко е много привлекателно,дали не е поредния надут балон,иначе много ме устройва като параметри и цена.Даже уж било забранено за продажба в Европа <ЦЕНЗУРАААААА>
                  http://lurkmore.to/%D0%9B%D0%BE%D1%8...80%D0%BE%D0%BD




                  Когда человек с деньгами встречает человека с опытом, человек с опытом приобретает деньги, а человек с деньгами — опыт.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Има ли си някой идея дали става за нещо този котел

                    Здравейте
                    Не мога да разбера защо се оплюва нещо ново, особено както разбирам, че се коментира от хора без да знаят за какво
                    говорят.
                    Аз съм човека, който направи внос и монтаж на котли Иноватор, тази година веднага след първите произведени бройки. А
                    управленията на тези котли са уникални, прави ги наша българска фирма.

                    Накратко... всички клиенти са доволни, уреда отоплява от най-малкия апартамент до триетажна сграда, тоест от 2 до 20 kW.
                    Никъде не съм рекламирал продукта с "чудеса", поради факта, че за първа година го тестваме и изпробваме.
                    Чудеса няма ...просто е по-икономичен от обикновенните електрически котли и от други електродни котли. Разхода на
                    изолирано жилище от 50-60м2 е 100-180 лв; 80-90м2 е между 200-280 лв месечно, 100-160м2 е между 300-450 лв, 200-280м2 е
                    между 400-580 лв.
                    Начина на работа? Управлението включва и изключва последователно мощностите в зависимост от необходимата температура.
                    Режим нагряване почивка е горе-долу 1:4.
                    Защита? Уреда е в пластмасов корпус, има допълнителен температурен авариен датчик, има сертификат CE, ако изтече водата
                    по някаква причина или промени налягането, то спира да работи. Гръцка фирма вече извърши лабораторни изследвания по
                    европейски стандарти отговаря напълно. За надежност...електродите не изгарят за разлика от реотаните.
                    В момента съм изчерпал всички бройки, но по договор новите котли ще са малко по-евтини и ще е по-нов модел.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X