Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трипод какъв?Марки и модели от яките?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трипод какъв?Марки и модели от яките?

    Боже помози,само тука не бях писал........

    Тьрся трипод - изискванията са лесни и невъзможни та се търси възможно най-близкото до сьвьршенството.

    Трябва ми ЯК / едни 15 кила да държи поне ма и до 10 май ще стане /,евтин / до едни 100 долара,за 500 го мога и без да питам май / ,Марков по възможност,Гиър хед и в краен случай топка,метални крака и заключване,няма значение теглото му,колко по железен толкова по-добре.Височина от около 2- 3 педи та до брадата ми или метър и половина някъде.

    Загледал съм Вангуард,Манфрото,Сируи........пропускам някои ма кои с те?

    Ще му качвам стар фотоапарат,Айпад про и монокъл от леките..........до тук лесно.........както и вилица за стрелба като пукалото е едни 8 кила поне,отката не е много сериозен с идеята да стане.

    Вие сте,нещо подхвърляте пък аз ще го дооформя като идея.

    Проблем го знам къде е - 10 кила с ритането,опитвам се да таковам Гявола с трипод за снимане,ако няма такъв то ще се минава на трипод за стрелба ма викам си да пробвам тая идея първо.



    Мерси
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Трипод какъв?Марки и модели от яките?

    Елементарно. Остави марките. Гледаш да тежи - ибо физиката е проста наука.
    Готино е да има глава с топче. Нивелир. Също така на крачетата гумичките да се прибират и отдолу да има шипчета.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Трипод какъв?Марки и модели от яките?

      Тежи ОК ма като му пляснат една глава с пластмасови елементи и няма да изкара и половин пълнител.

      Глава с топче как да е,зьбчатка уж по-яка ма и по-скъпа та рисьрча продьлжава.

      Пьлно с китайци,това поне го разбрах,читав Китаец пак става
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Трипод какъв?Марки и модели от яките?

        Глава да държи 15 кила,си е яко цифра,та 100$ отиват за калъфа само...Краката е все тая какви са,карбоновите са леки и здрави и се прибират при светкавици небесни,кактo и не се слагат под електропроводи. Масово са алуминиеви сплави и са стабилни, но тежки.
        Гиърхед...е възможно най скъпата система за прецизно управление.Евтина - 3к$ https://www.youtube.com/watch?v=5ZyIwBUrF-o
        До тук,разглеждам кинаджииските стативи,които спокойно почват от 10К евра и не влизат марки като Arri или Cartoni.

        И достъпни варианти от брата китаец:
        https://www.proaim.com/camera-rigs-s...gear-head.html 600$, но пък носи 14кг.

        Тези глави си заслужават ако се търси плавно панорамиране и мазно движение.
        Ако е point and lock, всяка друга ще свърши работа.
        Проблем е обаче e, желанието за 15кг. полезен товар...Краката трябва да носят поне 25кг,щото главата вече става тежка -8-10кг...
        Та тия 100$, не ги виждам за такава техника....

        Малки крачета - https://www.proaim.com/camera-rigs-s...75mm-bowl.html
        Пътят е целта.

        Коментар


        • #5
          От: Трипод какъв?Марки и модели от яките?

          ПУ,да бях хванал бас кой ще ми разбие фантазиите и дали ще му хване 20 минути.......

          Забравяме за профи снимачна техника,това като го хвърля в багажника и му стоваря 2 куфара с пукала и ще му се разчекнат краката пък и ако ще е 350 кинта и горница то ще е профи за стрелба,камерата ако трябва с ластици ще я вържа,айпада лесен.

          Нещо като за бедняци да държи 15 кила?Гиьрхеда го забравяме явно,става и топка.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Трипод какъв?Марки и модели от яките?

            Заложни къщи в Холивуд няма ли ?

            Коментар


            • #7
              От: Трипод какъв?Марки и модели от яките?

              До Холивуд и обратно ми е 100 кинта бензина пък и кой да се занимава със снимачна техника
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Трипод какъв?Марки и модели от яките?

                Търсиш нещо такова http://geoservice.bg/index.php?route...product_id=136 и после импровизираш.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Трипод какъв?Марки и модели от яките?

                  А така кажи,БТ 300 модела държи 11 килограма,струва 125 долара,иска адаптор за камера за двайсетина без да го ровя много и после една глава каквато ми видят очите от яките и съм аз - кеф ти камера,кеф ти стрелба,кеф ти 3 метра височина......

                  Можело да се клеца Гявола значи.

                  Мерси,това ако го строша си пиша 6 и се пляскам по задника сам,11 кила са си 11 кила,аз от сега съм намислил да му сложа 20 е така за проба.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трипод какъв?Марки и модели от яките?

                    Имам го някъде из склада та след малко мога да ти го снимам да го видиж на живо.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трипод какъв?Марки и модели от яките?

                      Брей че универсално нещо търсиш. Тъкмо щях да кажа, че отдавна не съм виждал техника тежаща 15 кила.
                      Фото стативите обаче не са предназначени за откати. Отделно са с глави които при недостатъчно стягане може да се завърти пушкалото срещу теб случвало ми се е ама с фотоапарат...
                      За закачане и заключване и идея си нямам как ще стане, но едва ли пушкалото ще има съвместимост със системата за захващане на статива...
                      Изобщо според мен търси 2 статива по предназначение.
                      Даже при снимане на фото и видео е препоръчително да се ползват отделни стативи, а при твоя случаи си е задължително...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трипод какъв?Марки и модели от яките?

                        В тоя ред на мисли - във ваше село не може да не продават триноги за МГ
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Трипод какъв?Марки и модели от яките?

                          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                          Брей че универсално нещо търсиш. Тъкмо щях да кажа, че отдавна не съм виждал техника тежаща 15 кила.
                          Фото стативите обаче не са предназначени за откати. Отделно са с глави които при недостатъчно стягане може да се завърти пушкалото срещу теб случвало ми се е ама с фотоапарат...
                          За закачане и заключване и идея си нямам как ще стане, но едва ли пушкалото ще има съвместимост със системата за захващане на статива...
                          Изобщо според мен търси 2 статива по предназначение.
                          Даже при снимане на фото и видео е препоръчително да се ползват отделни стативи, а при твоя случаи си е задължително...
                          Ползват ги и за това,но почват от едни 300 долара които си заслужават ако им качваш фото за 5,а аз такова нямам и не ме влече да имам.Главите са лесни и те - адаптор от профи резбата към фото резба в десетина,хубавите по 20 долара та и това лесно.Главите вече са според идеята - потърси HOG или PIG за стрелба и ще видиш долу горе за какво говоря,за фото и там е една какафония,имат какво ли не на какви ли не цени,там ще падне четене.Това идвало с плоска плоча един вид с болт на 3/8 или нещо такова,един адаптор към 1/20 тралала там колко беше и качваш каквото искаш на него.
                          Пушка как ще ми се завърти не знам,айпада по въртелив го виждам,другото го стягам с ръкавици ако се наложи та и от там идеята Просто,Яко и Евтино,няма да го мисля и него я.

                          2 статива е идея,скъпа идея,но си прав,че един малък ще ми трябва за монокъл а да гледам къде бия и един голям за грубости,малкия с пистолетна дръжка на бал глава,големия на яките болтове...........и пак се увьртЕх у идеи.

                          Ще мина през фото магазина и през железарията да ги видя какъв грездей трикрак продават и те и ще му мисля.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Трипод какъв?Марки и модели от яките?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            В тоя ред на мисли - във ваше село не може да не продават триноги за МГ
                            Под МГ какво имаш в предвид,Резака на Хитлер ли?

                            Ниско идва,в пустинята се ползва капака на легена на Тундра от новите,от маса или на земята идва ниско.Аз трябва да стрелям легнал от тавана на Бенци ма имам багажник с Якима на него и голям зор махането / еле ако те мързи колко мен /, мога и от багажник му ма ми висят краката,предния капак пък крив и се лизга.........пък Тундра да купувам та да я ползвам за хълмче съвсем не се връзва.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Трипод какъв?Марки и модели от яките?

                              Ниско е двуногата

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zenitnaja_trenoga_aa_tripod_mg42_4.jpg
Прегледи:1
Размер:21.3 КБ
ID:5759348

                              Последно редактирано от turtey; 10-07-17, 18:01.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X