Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЪПРОСИ ЗА YAESU FT-817

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ВЪПРОСИ ЗА YAESU FT-817

    Здравейте на всички нов съм и искам да попитам някой неща за тази станция. yaesu-817 та вапросите са ми следните заслужава ли си в този клас станций.И искам да попитам примерно имам две текива с оригиналните антени тоест малките мога ли да правя далечни връзки бе допълнителна антена КВ банда тъй като се запалих по радиолюбителството.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FT-817Internet.jpg
Прегледи:1
Размер:96.3 КБ
ID:6135843

  • #2
    От: ВЪПРОСИ ЗА YAESU FT-817

    Първоначално публикуван от yuriy ivanov Преглед на мнение
    Здравейте на всички нов съм и искам да попитам някой неща за тази станция. yaesu-817 та вапросите са ми следните заслужава ли си в този клас станций.И искам да попитам примерно имам две текива с оригиналните антени тоест малките мога ли да правя далечни връзки бе допълнителна антена КВ банда тъй като се запалих по радиолюбителството.[ATTACH=CONFIG]920579[/ATTACH]
    Здравей и добре дошъл.
    гледам, че никои не ти е отговорил та ще се пробвам аз.
    Минали са ми 3 такива през ръцете, в момента тормозя четвъртото.
    за да ползваш това радио трябва да си лицензиран радиолюбител. Ако идеята ти е да го ползваш като безплатен телефон на голямо разстояние само ще си набуташ парите.
    Заводско радиото идва с антена за 50, 145 и 430 мхз.
    върши някаква работа но при 5 вата си трябват антени. Връзката на къси вълни зависи от толкова много фактори, че почти никога не става по начина по които ти се иска. Питаш за връзка на далечни разстояния. Колко далечни? С 2.5 вата
    /половината на това радио/ с антена вертикал с височина 2 метра имам 3 връзки над 5000 км и една 8 000 за период около 5 години, но това е щур късмет да уцелиш похождение.
    Какво разбираш под заслужавали си в този клас? Ако не знаеш за какво ще го ползваш то тогава за какво ти е?
    Със сигурност има по-леки финансови начини да се занимаваш с радио хоби.
    Радиото си е класика в портативните радиа и е едно малко "БИЖУ"

    Ще се радвам да отговоря и на други твои въпроси, но моля бъди по-конкретен, защото няма как да знам какво те интересува, а на общи въпроси ще получаваш само общи отговори

    поздрави 73!

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X