Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте малко живописни пътища в България?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дайте малко живописни пътища в България?

    Гурмазово - Пожарево - Росоман - Златуша - Делян - Бабица
    Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
    GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

    Коментар


    • #32
      От: Дайте малко живописни пътища в България?

      https://goo.gl/maps/oaQNf7EyZY82
      От главния път Асеновград/Кърджали се свива в дясно в с.Комунига. Доста тесен и сравнително разбит асфалт, но ужасно красив в първата част, особено през есента. После слиза и се движи покрай реката и язовир Кърджали. Покрай реката има много места за пикник/палатки. Може да се види в гугъл стрийт вю, но са го снимали в неособено красиво време За мотори е супер, за коли може би ще е по-тегаво защото е тесен и на места няма видимост по завоите.

      Коментар


      • #33
        От: Дайте малко живописни пътища в България?

        Говедарци - Бели искър - Боровец
        Сапарева баня - паничище
        Белово - Юндола - Белмекен - Сестримо
        Рилски манастир - Кирилова поляна
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #34
          От: Дайте малко живописни пътища в България?

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Последните седмици ми се случи да мина 4-5 пъти през прохода Розовец- Турия- Павел баня. За тези около 25 км. си е чист късмет да срещнете повече от 2 коли. Отговаря и на "критерия" разбит, може би и живописен... особено за мотор, напрао е супер. Има и готино отклонение за х. Каваклийка. Е, има и за х. Братан, но там отиваме в офроуда. Чудни гледки... не съм забелязал. Пътьом, може да се отбиете през къщата на Чудомир.
          В отбивката за каваклийка са едни от най-интересните обратни завои за мотори,този маршрут ми е в топ 10.



          Вчера го минах от с.Старосел почти до магистралата ,пътя е красив и спокоен,бих казал и че е в добро състояние.
          Събин,може ли инфо за софтуера за телефони,че съм пропуснал
          Последно редактирано от Roninn; 09-07-17, 10:11.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            От: Дайте малко живописни пътища в България?

            40 те извора -белинташ

            От днес.

            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #36
              От: Дайте малко живописни пътища в България?

              Един страничен въпрос: това приложение за андроид само за OFRM-картата ли ще бъде, или ще работи и с други карти за Гармин?
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • #37
                От: Дайте малко живописни пътища в България?

                Няма да поддържа img файлове ако това питаш. Иначе може да направим всяка карта да работи, ако имаме нужните права. Планираме да пуснем и OSM след като подкараме ОФРМ да работи като хората, че доста сложен ап стана и много бъгове.

                Коментар


                • #38
                  От: Дайте малко живописни пътища в България?

                  Тетевен - Рибарица - Троян.
                  И естествено Беклемето като проход но той вече е "номиниран".

                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дайте малко живописни пътища в България?

                    Тетевен - с. Бабинци
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дайте малко живописни пътища в България?

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      ... доста сложен ап стана и много бъгове.
                      Кога мислите, че можете да пуснете на пазара (през Google Play вероятно) приложението за ОФРМ? Ще има ли бета версии? Очаквам го с интерес.
                      LZ1AIV

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дайте малко живописни пътища в България?

                        Сложен въпрос. Преди година мислех, ама се оказач, че преценката ми е грешна. Докато не изчистим всички бъгове и не зарабори безпроблемно поне на нашите устрийства не смятаме да я пускаме. Може да е месец, може и още 2-3, нямам представа за съжаление.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дайте малко живописни пътища в България?

                          Стъпвате ли на някаква позната платформа или всичко е специфично - файлов формат, приложение?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дайте малко живописни пътища в България?

                            П.п. Сетих се и за един черен, който не знам сега в какво състояние е - с. Ковачевица - Сърница. Невероятна красота (минавала съм го преди много години с трабанта).
                            Април месец бях в Ковечевица.Този път не става с кола, само със специално подготвен джип.Над Ковачевица старият асфалтов път е покрит с около 40 см пръст, пясък и подобни наслоявания, като тук там водата е направила "вади"(канали) до асфалта отдолу и на практика ако минаваш с кола няма начин да не пропаднеш с някое колело колкото и да внимаваш...Нагоре е още по-зле-този път не е правен от поне едно 40 години, а може би и повече.Нито се почиства, нито се поддържа.

                            За хард офроуд с кросови мотори, АТВ-та и вдигнати джипове с усилено окачване става.То аз само АТВ-та видях да отиват нагоре по него, една военна джипка от време оно на бензин и едни стар мотор "Юпитер" л и беше "планета" ли, тоест намерих снимка "ИЖ планета" "шофиран" от един 14-15 годишен младеж-ентусиаст, който като свърши асфалта се изправи на два крака на стъпалата на мотора...

                            Аз препоръчвам пътя Огняново -Ковачевица- бях там април и една сутрин около 9,20 часа сутринта при изкачване от Огняново нагоре към Лещен и след това Ковачевица още в началото облаците останаха под над/пътя..Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Огняново.JPG
Прегледи:1
Размер:94.8 КБ
ID:5759867

                            Другият път който препоръчвам е Мелник - Гоце Делев през прохода Попови поляни/ливади.Там горе на един завой има място за спиране, там е лобното място на Гоце Делчев-там е бил убит.Има и чешма, но е пресъхнала.
                            По този път има и се редуват хълмове с лозя , има една винарна(ли Шато както е модерно) от дясната страна на пътя по маршрут Мелник- Гоце Делчев.След хълмовете с лозя започва Пирин със все още снежните си върхове, но през април и дърветата са се разлистили...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Мелник-Гоце Дел&#1.JPG
Прегледи:1
Размер:153.1 КБ
ID:5759868

                            Само трябва да се внимава, че в едно село мисля Хърсово беше има направени самоделни легнали полицаи от бетон, за които няма нито знак нито гявол и отгоре на това са изключително стръмни(по-високи са от бордюр), а не полегати.Там закачих моята ниска белисима, но нямаше щети.

                            Два месеца преди това го бях "проиграл" този маршрут през Гугъл мапс и си мисля "само да не забравя за тези самоделки" и ... забравих ...Добре, че нямаше щети точно по средата на пътуването ...

                            И ходете по тези места Пролет и Есен.Едно от най-красиви места на България, може би и най-красивия край на България ...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дайте малко живописни пътища в България?

                              Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                              Април месец бях в Ковечевица.Този път не става с кола, само със специално подготвен джип.Над Ковачевица старият асфалтов път е покрит с около 40 см пръст, пясък и подобни наслоявания, като тук там водата е направила "вади"(канали) до асфалта отдолу и на практика ако минаваш с кола няма начин да не пропаднеш с някое колело колкото и да внимаваш...Нагоре е още по-зле-този път не е правен от поне едно 40 години, а може би и повече.Нито се почиства, нито се поддържа.

                              За хард офроуд с кросови мотори, АТВ-та и вдигнати джипове с усилено окачване става.То аз само АТВ-та видях да отиват нагоре по него, една военна джипка от време оно на бензин и едни стар мотор "Юпитер" л и беше "планета" ли, тоест намерих снимка "ИЖ планета" "шофиран" от един 14-15 годишен младеж-ентусиаст, който като свърши асфалта се изправи на два крака на стъпалата на мотора.
                              Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
                              П.п. Сетих се и за един черен, който не знам сега в какво състояние е - с. Ковачевица - Сърница. Невероятна красота (минавала съм го преди много години с трабанта).
                              [ATTACH=CONFIG]920699[/ATTACH]
                              Пътят е проходим за автомобил от типа на Жигули или паркетник.
                              В началото след отбивката от Велинград-Сърница има малко дупки докато изкачи високото, после преди Ковачевица има още малко дупки.
                              Срещнах дори една корсичка
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дайте малко живописни пътища в България?

                                Аз ходих пеша нагоре до малко зад новостроящият се параклис над Ковачевица.
                                За това което видях, не бих си трошил колата, па ако ще и опел Корса да е.

                                Проходим е, ама ако не ти пука толкова за колата ти.

                                Аз лично не бих рискувал.

                                Виж сигурно и за Фиат панда ще става, щом става за корса.

                                Въпросът е да не се тормози автомобила и да не си на тръни постоянно, че може да сдипли ...

                                Отделно си представям какъв ще е комфорта с тази кола по този път.То по-добре на кон да го минеш ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X