Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте малко живописни пътища в България?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дайте малко живописни пътища в България?

    Този път за мен е фаворит Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170701_170525.jpg
Прегледи:1
Размер:177.6 КБ
ID:5759077Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1449.jpg
Прегледи:1
Размер:583.7 КБ
ID:5759078...за съжаление е * частен * .
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #17
      От: Дайте малко живописни пътища в България?

      Къде е това?
      Юндола до Белмекен и после покрай язовира, стената до Сестримо. Пътя е тесен, но съм го минавал дори и с кемпер.
      Последно редактирано от s_s1; 06-07-17, 10:45.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #18
        От: Дайте малко живописни пътища в България?

        Абе Свет, ти на яз. Калин не си ли ходил?
        Най-добре е да имаш богати приятели!!!
        Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

        Коментар


        • #19
          От: Дайте малко живописни пътища в България?

          Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
          Абе Свет, ти на яз. Калин не си ли ходил?
          Не съм, но е в плановете ми да отида.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            От: Дайте малко живописни пътища в България?

            Пътят през Байлово е ремонтиран и ми е любим.
            Трафик няма....
            Поздрави!
            VITARA, SAMURAI
            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
            RENAULT ESPACE QUADRA
            ...и едно сивикче за града...

            Коментар


            • #21
              От: Дайте малко живописни пътища в България?

              Пътя през Буйновското ждрело към Ягодина е уникален и е в прилично състояние. Също така Кричим - Девин с гледките към трите язовира.
              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

              Коментар


              • #22
                От: Дайте малко живописни пътища в България?

                Абонирам се за темата! Предстои ми разходка из България и ще предпочета да минавам през интересни места. Благодаря!

                Коментар


                • #23
                  От: Дайте малко живописни пътища в България?

                  гр. Враца - проходът Вратцата - с. Згориград, и пътят за пещерата Леденика (до излизането на платото). Гледките в този район само в Алпите могат да се намерят най-близо.
                  Също така целият път за връх Околчица, от разклона в края на Враца до върха. Пътят за Леденика не е в образцово състояние, но не е съвсем зле (като за офроуд форум). Този за Околчица е добър.;

                  Околовръстният път на Враца в участъка покрай язовир Дъбника;

                  Подбалканският път от София за Бургас е доста живописен в много участъци. От запад на изток: 1. участъкът от разклона за с. Горно Камарци, през прохода Гълъбец, до края на завоите; 2. участъкът от с. Антон през прохода Козница до преди с. Розино; 3. почти целия участък от (разклона за) Павел Баня до Сливен предлага хубави гледки към Стара планина.

                  Пътят от с. Церово до с. Заселе (над Искърското дефиле). Не съм се качвал по другите пътища над дефилето, но предполагам че предлагат подобни панорами: отклоненията за с. Бов и с. Лакатник.
                  "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дайте малко живописни пътища в България?

                    Пътя за Леденика ще се ремонтира тази година.
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дайте малко живописни пътища в България?

                      Това го слушаме от 5 години вече (от предишните избори още), та тук вече никой не се връзва на приказки. Трябваше още 2015-та да е изцяло завършен целият път (заедно с булевардите по които минава в града). Добре че Зоров от време на време пооправя най-големите дупки, че ще му се разпаднат камионите, пътуващи всекидневно до мандрата на Пършевица.
                      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дайте малко живописни пътища в България?

                        Триградското ждрело - води към Триград и пещерата "Дяволското гърло", Буйновското ждрело - води към Ягодина и Ягодинската пещера. Преди ждрелото има уникален знак " Еднолентов път с насрещно движение"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дайте малко живописни пътища в България?

                          Враца-Челопек-Лютиброд е страхотна отсечка и от там се влиза в Искърското дефиле. По дефилето всички разклонения са уникални - Зверино-Седемте престола, гара Лакатник - Губислав, Своге-Свидня-Искрец-пътя за Петрохан, Ребърково - Батулия и нагоре. На запад са интересни и красиви Годеч-Комщица-Бърля, село Калотина-Беренде-Станянци. Да не забравяме Брезник - Трън
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дайте малко живописни пътища в България?

                            Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                            Това го слушаме от 5 години вече (от предишните избори още), та тук вече никой не се връзва на приказки. Трябваше още 2015-та да е изцяло завършен целият път (заедно с булевардите по които минава в града). Добре че Зоров от време на време пооправя най-големите дупки, че ще му се разпаднат камионите, пътуващи всекидневно до мандрата на Пършевица.
                            Галчев ми предлагаха работа точно за този обект , миналия месец.
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дайте малко живописни пътища в България?

                              Ето и от мене някои идеи за пътища, които определено не са популярни, но са красиви и по част от тях срещата на друга кола не е често.
                              Могат да се обединят, но ги давам на отделни отсечки.
                              1. с. Полска Скакавица (съчетава се с разходка до едноименния водопад, до който кола не стига) - с. Габрешевци.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PS-Gabr.jpg
Прегледи:1
Размер:146.0 КБ
ID:5759127
                              Началната отсечка от Полска Скакавица, означена с № 6003 е макадам, но всяка лека кола минава безпроблемно по нея. Точно от там има много добра гледка към множество планини в Сърбия. Останалият път е в добро състояние.
                              2. с. Габрешевци - Дивля - Ноевци - Перник.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Gabr-Pk.jpg
Прегледи:1
Размер:209.5 КБ
ID:5759128
                              От Габрешевци до Калотинци е тесен, но в последно време позакърпен и почти без дупки. В останалата част е по-широк и в прилично до добро състояние. До Еловдол движението е по-малко, след това към Перник се увеличава. Но пътят е красив и заслужава да се мине.
                              3. Драгоман - с. Филиповци (или към Трън). През Грълската падина.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dr-Fil.jpg
Прегледи:1
Размер:229.9 КБ
ID:5759129
                              Път, по който да срещнете кола е голяма рядкост. Има красиви гледки на места, различно състояние на настилката (но нямам спомени за кратери и големи проблеми).

                              Има и много други, като се сетя, ще продължа да допълвам.

                              П.п. Сетих се и за един черен, който не знам сега в какво състояние е - с. Ковачевица - Сърница. Невероятна красота (минавала съм го преди много години с трабанта).
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kov-Sr.jpg
Прегледи:1
Размер:246.6 КБ
ID:5759132
                              Последно редактирано от bgrali; 07-07-17, 14:53.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дайте малко живописни пътища в България?

                                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                                Галчев ми предлагаха работа точно за този обект , миналия месец.
                                А дано! Все някога трябва да го направят. Ще дойде някоя важна клечка по някакъв повод (събития често се организират на леденика), и ще се сетят за пътя.

                                (oftopic): така навремето се сетиха да направят главния път (Е-79) през Враца, едва когато Цветанов беше пристигнал за 2-ри юни, и на влизане в града (с кортежа на висока скорост разбира се), просто си го представям как си е разбил главата в тавана на бавареца. Мой колега журналист го е чул, още със слизането от лимузината първата реплика към тогавашния кмет (също от герб): "абе, как можа да не направи поне пътя бе, баси!".


                                И по темата: добавям един живописен път: от гр. Мездра за гр. Роман, през селата Царевец, Старо село и Струпец, и по-специално отсечката от Старо село до Роман. Пътят е в прилично състояние, скоро го ремонтираха, с изключение на участъците в населените места. Има и хубав манастир до гара Струпец, отклонява се по чакълен път около 1 км.

                                И още един в този район: от село Горна Бешовица се отклонява път за с. Камено поле (РП III-134), веднага след Горна Бешовица следва много стръмно изкачване по стената на коритовидна долина с панорамен изглед.
                                "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X