Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата "тактика" на БА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Новата "тактика" на БА

    Тази тактика би била ефефективна само срещу не въоръжен противник.

    Коментар


    • #32
      От: Новата "тактика" на БА

      Това е "сглобяване", преди щурм. Общо взето е стандартна тактика за близък бой се практикува от всички и на Запад и на Изток. Прави се при определени условия и с определена цел. И е "показуха" все пак.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #33
        От: Новата "тактика" на БА

        Поста преди мен е отговора на въпроса,зададен от автора на темата.Останалото са само лакардии.Може много да се говори за тези неща,но ще ги разберат хора които някога са ходили по мисии,участвали са в разни неща и т.н.Иначе става едно голямо разтягане на локуми и най вече спорове за всичко друго но не и по темата.Сега ако ме питате от къде знам за какво става дума........ами да кажем че това ми е работата.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #34
          От: Новата "тактика" на БА

          И все пак, каква част от Формацията ще оцелее при удар в центъра от миномет
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #35
            От: Новата "тактика" на БА

            А Формацията глупаво ще чака на едно място да ги накрие МХ-то.Минохвъргачките са оръжие за стрелба по площадни цели не по точечни.Две мини престрелка и пет на поражение и бегаш щото контрабатарейната стрелба никой не я отменял.

            Коментар


            • #36
              От: Новата "тактика" на БА

              Т.е. „предизвикана случайност" не съществува при комплексен минометен обстрел
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #37
                От: Новата "тактика" на БА

                Явно се завръща модата на стегнатите карета от времената на Наполеоновите войни. Ако им дадат и по един триметров подострен колец в ръце - даже ще превъртим лентата назад до македонските фаланги.

                Ма аз съм прозд зенитчик, не ми обръщайте внимание. То затова и простаци като мен не ги взимат в армията. Щото честно си признавам, че ако мЪ накарат да настъпвам по равно като тепсия поле, във формация ”Йордановденско хоро” - ще дезертирам злостно, немедлено, умишлено и нееднозначно. Не се чувствам тактически адекватвн на последния писък в тактическата мода. Предпочитам да си тичкам/пълзя из полето в рехава редичка с моите братя по нещастие, колкото и вулгарно старомодно да е.
                Последно редактирано от windwarrior; 10-07-17, 23:07.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #38
                  От: Новата "тактика" на БА

                  Е то можеш и с дъвка да се задавиш и да умреш.Никой няма целенасочено да хаби мини за група от 6-7 бързопридвижващи се обекта-едно ПК би свършило много по-добра работа.Докато от НП-то забележат Формацията и изчислят координатите и,докато ги предадът на ОП-то,докато долети първата мина(от 4 км зад окопите където обикновенно са 82-мм МХ-та или от 6-за 120 милиметровите),то заекът отдавна се е шмугнал в храстите.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Новата "тактика" на БА

                    Нас в казармата ни „третираха" с командата „бомба".
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #40
                      От: Новата "тактика" на БА

                      Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                      Е то можеш и с дъвка да се задавиш и да умреш.Никой няма целенасочено да хаби мини за група от 6-7 бързопридвижващи се обекта-едно ПК би свършило много по-добра работа. ...
                      На един куп клипчета от Сирия се виждаше стрелба с ПТУР даже по отделни бройки, та какво ли остава за така придвижващи се формации ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Новата "тактика" на БА

                        Забавно...
                        А 82мм мх се води .... И мх-взвод се придава в състава на усилената... ?
                        Какви 4 км ви гонят, някой не си е чел бойните устави )) 3900м му е макс далекобойност на това ))

                        Ех, офицери ))
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Новата "тактика" на БА

                          За повече реализъм, те ги тука те: https://www.bnt.bg/bg/a/po-sveta-i-u...00-3-yuli-2017
                          От 22:30.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Новата "тактика" на БА

                            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                            Забавно...
                            А 82мм мх се води .... И мх-взвод се придава в състава на усилената... ?
                            Какви 4 км ви гонят, някой не си е чел бойните устави )) 3900м му е макс далекобойност на това ))

                            Ех, офицери ))
                            Тунджата е 120 мм и стреля от 400 метра до 7 километра . С малко гяволии и до 8 докарва мога и под 400 да смъкна ама е опасно осколките да не те закачат . Добър разчет може да ти вкара ОФ мина да ти почисти комина С точни данни или дрон във въздуха такава формация съм я попилял най много с втората мина .
                            Последно редактирано от sek.1; 11-07-17, 06:34.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Новата "тактика" на БА

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Това е "сглобяване", преди щурм. Общо взето е стандартна тактика за близък бой се практикува от всички и на Запад и на Изток. Прави се при определени условия и с определена цел. И е "показуха" все пак.
                              Тъй, тъй. Съвременни методики за отработване на "показухи" и "формация за респект". Лошо става ако условията и целите са най-тривиални и отсреща се случи някой старомоден като бай Петко "лудия".

                              П.п. Не съм ходил по мисии и няма да ходя, затова съм любопитен и ще съм благодарен за подробностите, ако не е някоя военна или държавна тайна.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Новата "тактика" на БА

                                Айде стига лакърдии по пътя на общия лаф и теорияята на усукването. 82 мм МХ, 120 мм МХ, а корабна артилерия 450 мм? Сголбяването става непосредствено преди щурма и в тази формация предвижването е 20 -30 м. Може ли точно тогава да падне нещо ? Може - то и докато си ходиш по улицата може саксия да те удари по главата. Това се прави основно при антитерористични действия срещу предварително локализиран и отцепен противник, а не на фронта в окопите. Най-малкото за да се предвижиш така трябва предварително обезпечен снайпер контрол , който да накара примерно картечницата на лошковците да замълчи на първия такт. Иначе локумите може да си ги разтягате колкото искате , но пак - тази тактика я практикуват и на изток и на запад. Извадена от контекста на цялото упражнение (а нито ми е работа , нито пък ще обяснявам в подобен форум действия преди , по време и след) може да е странна за хора познаващи единствено веригата на стрелковото отделение (която сама по себе си е още по малоумна формация , ама нейсе), но това не променя факта , че не е грешна. Апропо колко от вас знаят що е то оверуоч и бондинг оверуоч или атришън атак? За желаещите да ръсят ум и разум им предлагам пълво да се запознаят с FM-90-10 или MCWP 3-35.3 и тогава да се изокат по въпроса. Приятно четене:

                                Mhttps://archive.org/details/milmanual-fm-90-10-military-operations-on-urban-terrain-mout

                                http://www.marines.mil/Portals/59/MCWP%203-35.3.pdf



                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X