Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата "тактика" на БА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Новата "тактика" на БА

    Убу де, не е ли достатъчно вече упражнението?
    Стана ясно, че това е за "PR", стана ясно (ако някой се е съмнявал) и че не само това ( и далеч не само това) правят.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #17
      От: Новата "тактика" на БА

      Нашите навремето в Ирак тренираха нещо подобно-извеждане на ВИП от зоната на обстрел.

      Коментар


      • #18
        От: Новата "тактика" на БА

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Майтапа настрана - ако съдя от обширният ми тактически опит (натрупан от компютърни игри и зяпане на екшъни) - това не е ли по-скоро някаква жандармерийска/SWAT/GIGN/Алфа формация, ползвана при полицейски/АТО операции? Примерно нещо такова:

        [ATTACH=CONFIG]920483[/ATTACH]

        [ATTACH=CONFIG]920484[/ATTACH]

        [ATTACH=CONFIG]920485[/ATTACH]


        Ама да тичкат в компактна група из полето, си е мечтата на минохвъргача/картечаря, ИМХО. Та явно се касае наистина за показуха. АТО в полето.
        Ми и аз плахи изказах некво таково необосновано предположение:
        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        А не е ли възможно просто тактиката за тази обстановка,или театъра на действие за тази тактика да са сбъркани?
        , но аз съ още "по-голем" стратег и тактик, та не знам...
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #19
          От: Новата "тактика" на БА

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Ми и аз плахи изказах некво таково необосновано предположение: , но аз съ още "по-голем" стратег и тактик, та не знам...
          Лошо нЕма. Един познат унгарец ми разказваше за техни тактически учения в не чак толкова далечното минало. Всъщност май не тактически учения, ами сбор на запасняци, балиго, нещо от тоя сорт. Понеже нямали достатъчно камьони, че да проиграят учението наистина - нарисували вертикална проекция на камьони. С боя. На асфалта на плаца. С отделни места за шафьора/старшия на машината, и товарното отделение за кашимерията (демек - внимание към детайла). Според неговите думи - било доста сюрреалистично.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #20
            От: Новата "тактика" на БА

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Лошо нЕма. Един познат унгарец ми разказваше за техни тактически учения в не чак толкова далечното минало. Всъщност май не тактически учения, ами сбор на запасняци, балиго, нещо от тоя сорт. Понеже нямали достатъчно камьони, че да проиграят учението наистина - нарисували вертикална проекция на камьони. С боя. На асфалта на плаца. С отделни места за шафьора/старшия на машината, и товарното отделение за кашимерията (демек - внимание към детайла). Според неговите думи - било доста сюрреалистично.
            Мисля, че в нашия форум ставаше дума за учение на танкисти, които за да пестят ресурса на танковете, тичали по тройки(екипажи) из ливадите имитирайки бой(тренировка като във футбола-игра без топка). Та нищо ново...
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • #21
              От: Новата "тактика" на БА

              С малко реализъм Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1383392574_kmlpsl4-qi4.jpg
Прегледи:1
Размер:16.1 КБ
ID:5759109
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Новата "тактика" на БА

                Това до преди 20 г си съществуваше-сега незнам.Е не да бегат с некакви бутафории,но на земята се разиграваше плана на полета по минути-и всеки пилот държеше по едно самолетно моделче и крачеше насам натам,даже и наименование си имаше това мероприятие-"пешком по летешки".

                Коментар


                • #23
                  От: Новата "тактика" на БА

                  Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                  Това до преди 20 г си съществуваше-сега незнам.Е не да бегат с некакви бутафории,но на земята се разиграваше плана на полета по минути-и всеки пилот държеше по едно самолетно моделче и крачеше насам натам,даже и наименование си имаше това мероприятие-"пешком по летешки".
                  "Пешком по летешки" съществува в цял свят не от вчера и няма да е до утре.Ако си говорим за "тренажори" или "сухи тренировки", има достатъчно кадри на поделения на ВДВ или учения на "airborne divisions".Това е едно, но да тичат по тройки из ливадите или да се друсат на плаца имитирайки возене в ЗИЛ...
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • #24
                    От: Новата "тактика" на БА

                    Чудя се от такива П.Р.-и какви мнения си съставят съюзниците ни в НАТО?
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • #25
                      От: Новата "тактика" на БА

                      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                      Мисля, че в нашия форум ставаше дума за учение на танкисти, които за да пестят ресурса на танковете, тичали по тройки(екипажи) из ливадите имитирайки бой(тренировка като във футбола-игра без топка). Та нищо ново...
                      Не си спомням дали точно аз съм го писал това, но ако е бил някой друг-значи ставаме двама дето са си играли на "танк" на поляната...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Новата "тактика" на БА

                        Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                        Чудя се от такива П.Р.-и какви мнения си съставят съюзниците ни в НАТО?
                        А, те пък не знаят кое е за фото и кое не.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Новата "тактика" на БА

                          Тоз цирк съм го гледал доста пъти на Црънча, теоретично формацията се използва за щурмуване на сграда с един-двама "лоши", при предварително разчистен терен. Действа ли в действителност не знам, ама където съм гледал пердах с истински "лоши", завряни в сграда, такива изгъзици не съм виждал.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Новата "тактика" на БА

                            Добре де, тука се направи коментар, че това е ПР за пред медии /аз също си мислех така/ то пък накрая пак ще излезе че не са компютри, ми компоти... Няма ли някой действащ да се яви и да ни просветли малко? Ей го и ний преди триесе години сме тренирали градски бой и т.н. по двойки, по тройки, формациите от снимките на Винд вече са в прикритието на сградата... Открити пространства при настъпление се преодоляват по най-бърз начин в разпръснат строй, тука се спъват един друг, башка че са цел мечта как казаха и колегите напред. Единствено при преодоляване на проход в някакво заграждение отделението е компактно, тогаз картечарят тича начело и ръси огън, ако пък са зад танк, тичат в следите и картечарят е отстрани на огнева позиция и пак ръси... Ма това са детайли от онва време, сега явно сме вече в "Модерни времена" /филм на Чарли Чаплин/
                            Ако изкарват ВИП отнякъде, защо не си пазят гърба/тила, ами са настръхнали напред, там дето трябва да са "нашите"...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Новата "тактика" на БА

                              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                              Добре де, тука се направи коментар, че това е ПР за пред медии /аз също си мислех така/ то пък накрая пак ще излезе че не са компютри, ми компоти... Няма ли някой действащ да се яви и да ни просветли малко? Ей го и ний преди триесе години сме тренирали градски бой и т.н. по двойки, по тройки, формациите от снимките на Винд вече са в прикритието на сградата... Открити пространства при настъпление се преодоляват по най-бърз начин в разпръснат строй, тука се спъват един друг, башка че са цел мечта как казаха и колегите напред. Единствено при преодоляване на проход в някакво заграждение отделението е компактно, тогаз картечарят тича начело и ръси огън, ако пък са зад танк, тичат в следите и картечарят е отстрани на огнева позиция и пак ръси... Ма това са детайли от онва време, сега явно сме вече в "Модерни времена" /филм на Чарли Чаплин/
                              Ако изкарват ВИП отнякъде, защо не си пазят гърба/тила, ами са настръхнали напред, там дето трябва да са "нашите"...
                              Йорданов, сега не е като преди и младите не са като нас.
                              Дано не се налага ние да им спасяваме г.зовете

                              П.П. Сетих се, че младите не са и ходили в казармата.
                              Решението на интеграла се зацикля
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • #30
                                От: Новата "тактика" на БА

                                Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                                Тоз цирк съм го гледал доста пъти на Црънча, теоретично формацията се използва за щурмуване на сграда с един-двама "лоши", при предварително разчистен терен. Действа ли в действителност не знам, ама където съм гледал пердах с истински "лоши", завряни в сграда, такива изгъзици не съм виждал.
                                Два случая имаше в България . Единя в Харманли там май БТРи изкараха за да прикриват изтеглянето на двама полицаи . Един изперкал държа полицаите над 20 часа на разстояние накрая унищожиха къщата с РПГ . Другия случай беше в Лясковец там загина полицай от СОБТ .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X