Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първо семейно SUV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Първо семейно SUV

    Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
    Нищо му няма ще го преживее..
    То е ясно, ама черният дроб си има ограничени възможности.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Първо семейно SUV

      Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
      Колега нова кола означава първите години гаранционно обслужване, задължителни посещения в оторизирания сервиз и съпровождащите ги разходи.
      Това изобщо не е вярно. Никой не те кара насила да ходиш да сменяш масло по 200 лева литъра, и да плащаш по 800 лева за преглед на кормилните накрайници, а ако недай Боже има някой за смяна...

      Ако аз някога си купя нова кола(ама няма да стане де, аз повече от две хиляди за тенеке не давам)-гаранцията ще важи до датата за първото посещение в т.нар. сервиз. То си е доилка, няма общо със сервизите. Водя се от принципа, че нова машина не би трябвало да се чупи докато е в гаранционния си срок, просто производителя ще е на загуба, ако пуска такива машини. Та повреди в гаранционния срок са доста рядко явление, та бих поел риска да нямам гаранция за чисто новата си кола. А когато срока изтече е все тая-все си плащаш за ремонтите.

      Ма кой както си знае де.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #33
        От: Първо семейно SUV

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Това изобщо не е вярно. Никой не те кара насила да ходиш да сменяш масло по 200 лева литъра, и да плащаш по 800 лева за преглед на кормилните накрайници, а ако недай Боже има някой за смяна...

        Ако аз някога си купя нова кола(ама няма да стане де, аз повече от две хиляди за тенеке не давам)-гаранцията ще важи до датата за първото посещение в т.нар. сервиз. То си е доилка, няма общо със сервизите. Водя се от принципа, че нова машина не би трябвало да се чупи докато е в гаранционния си срок, просто производителя ще е на загуба, ако пуска такива машини. Та повреди в гаранционния срок са доста рядко явление, та бих поел риска да нямам гаранция за чисто новата си кола. А когато срока изтече е все тая-все си плащаш за ремонтите.

        Ма кой както си знае де.
        Не се чупят ама хич, че даже някой сменят двигатели и ск. кутии на кило... а за дребните проблеми да не говорим, че косата ще ти се накъдри! Ако някога си купиш нова кола не прави тази грешка да си губиш гаранцията по този начин щото ако думне нещо скъпо ще си го платиш от джоба и то ново. Части втора употреба няма да има или ако има те ще са на почти заводска цена. И какво са тия коли за по 2000лв. бре, щот аз не вдявам. Хиляда кинта са 4 гуменки и едно обслужване в най-добрия случай...
        Real Recognize Real

        Коментар


        • #34
          От: Първо семейно SUV

          Първоначално публикуван от A. Michev Преглед на мнение
          Благодаря на всички за мненията!
          По принцип със съпругата ми сме се ориентирали към азиатски SUV-чета. По субективни причини не търсим Ауди,БМВ и Фолксваген
          Без да имам каквито и да е претенции за грамотност на тема двг и трансмисии - много ми хареса концепцията на Аутлендъра - караш си на предно предаване и когато ти се наложи можеш да сменяш.
          Форестъра, Аутбека, ix-35, SantaFe ни харесват като визия и репутация - въпросът е - до колко показателите, довели до тази репутация се отнасят към нашите нужди ...
          Нисан имат приятни за окото решения, но Кашкая е с малък багажник, а X-Trail - дали не е твърде ... "луксозно" возило за подръжка?

          От както показах на жената XLV-то на Сангѝонг сериозно се замислихме дали да не се набълбукам с наистина нова кола.
          Притеснява ме, обаче, какво наистина ще получа за чисто ново SUV за под 40хил лв ... и дали някое 5-8 годишно джипче от по-известна марка за половината пари няма да се окаже по-разумния и успешен избор.
          В смисъл дали е толкова евтина, защото не плащам за "марка" или защото е сглабяна с евтини материали и без каквато и да е инжинерна мисъл освен да избута криво-ляво гаранционния си срок и после - на боклука ...
          Ще ви бъда благодарен ако споделите мнение и за тази сравнително екзотична марка в България
          Имайки в предвид какви коли гледаш, можеш да включиш и Рав4 2.0 бензин. Също така съм имал допир с ix-35 и SantaFe - не лоши машини на първото обаче багажника му е значително по-малък. Аутлендъра ми е тесен, както и Гранд Витарата. Ако ще втора е ръка гледай да е с пълна сервизна история от БГ.
          За Сангйонга надали ще има кой да те посъветва.

          Коментар


          • #35
            От: Първо семейно SUV

            Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
            Новите модели как са спрямо старите като здравина?
            4-та генерация съм карал нов (на 64 км. от "Балканстар) по-лоша боя, може би по-слаб климатик. Иначе "здрав" е нещо много относително..... П.П. "Гробищарката" си я карам и мисля да не я оставям.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #36
              От: Първо семейно SUV

              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
              Защо не разгледаш субару форестър около 2008-2009г
              Не знам като цени как са, но на външен вид поне на мен ми харесеат. А субару си имат история в 4х4 системите.
              Внимавай какво показваш на жената, че ще си хареса някое дайхатсу териос и ще се чудиш после как да се събереш вътре
              Дайхатсу териос определено не е лош дамски вариант... Имат и прилично качество, държат цена, но откъм място...
              Ами малък си е. Форестъра гори доста, а и на човека не му трябва за офф роуд.
              Моята препоръка е Toyota Rav 4. С добре поддържан екземпляр, от 1-ви собственик, няма да имате грижи...

              Коментар


              • #37
                От: Първо семейно SUV

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Това изобщо не е вярно. Никой не те кара насила да ходиш да сменяш масло по 200 лева литъра, и да плащаш по 800 лева за преглед на кормилните накрайници, а ако недай Боже има някой за смяна...

                Ако аз някога си купя нова кола(ама няма да стане де, аз повече от две хиляди за тенеке не давам)-гаранцията ще важи до датата за първото посещение в т.нар. сервиз. То си е доилка, няма общо със сервизите. Водя се от принципа, че нова машина не би трябвало да се чупи докато е в гаранционния си срок, просто производителя ще е на загуба, ако пуска такива машини. Та повреди в гаранционния срок са доста рядко явление, та бих поел риска да нямам гаранция за чисто новата си кола. А когато срока изтече е все тая-все си плащаш за ремонтите.

                Ма кой както си знае де.
                И аз така съм го измислил.
                В момента в който излезе от магазина им опрощавам гаранцията !
                Така или иначе ако стане по-сериозен проблем всички се опитват да изкарат ползвателя виновен и, или човека си плаща ремонта, или се почва едно съдене. Примери имам бол.

                Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                ...
                За Сангйонга надали ще има кой да те посъветва.
                Има, ама няма да го направи.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #38
                  От: Първо семейно SUV

                  Много ни допада и това (Без линкове към обяви!)
                  Какво мислите за този модел, защото май си има всичко което търсим ... направо бихме отишли да я видим, но за съжаление заминаваме на море - дано е налична и след почивката

                  edit:
                  И в този ред на мисли - ако стигнем до оглед - бихте ли ме посъветвали в кой сервиз (София) мога да закарам колата да я погледнат и диагностицират?
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-07-17, 15:18.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Първо семейно SUV

                    Нищо се не види !

                    ... а и защото линкове са забранени, опиши какво и къде да гледаме.

                    И кажи поне в коя част на София си за да те насочим към сервиз.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Първо семейно SUV

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Нищо се не види !.
                      Нисан Х-треил софийски
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #41
                        От: Първо семейно SUV

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        Нисан Х-треил софийски
                        На първата и на третата снимка, зад Нисана, се вижда нещо интересно. След като Х-трейла ви е хванал окото като размер, разгледайте и него.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #42
                          От: Първо семейно SUV

                          Извиням се за пуснатия линк.
                          Става дума за Nissan X-Trail 2.5, дълга база от 2007, бензин, автоматик, 174к.с., на около 200000 км.
                          Според обявата : "Автомобила е закупуван от Нисан един собственик в перфектно състояние 100% реални километри гарантиран произход, всички екстри за модела"

                          Що се отнася за сервиза - живея в Младост 1, ако това е от значение.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Първо семейно SUV

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Това изобщо не е вярно. Никой не те кара насила да ходиш да сменяш масло по 200 лева литъра, и да плащаш по 800 лева за преглед на кормилните накрайници, а ако недай Боже има някой за смяна...

                            Ако аз някога си купя нова кола(ама няма да стане де, аз повече от две хиляди за тенеке не давам)-гаранцията ще важи до датата за първото посещение в т.нар. сервиз. То си е доилка, няма общо със сервизите. Водя се от принципа, че нова машина не би трябвало да се чупи докато е в гаранционния си срок, просто производителя ще е на загуба, ако пуска такива машини. Та повреди в гаранционния срок са доста рядко явление, та бих поел риска да нямам гаранция за чисто новата си кола. А когато срока изтече е все тая-все си плащаш за ремонтите.

                            Ма кой както си знае де.
                            Здравей, нямам много опит с новите коли, но мой познат купи кола от западните марки за около 200 хил. български пари и двигателя му блокира на 15 000км. Всеки сам си знае къде да си сменя маслото, аз не бих рискувал да ми отпадне гаранцията.

                            Поздрави.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Първо семейно SUV

                              Ами ние бяхме в подобна ситуация, ползвах Опел Астра и Сузуки Витара /къса база/, появи се нужда от семейна кола, 2 деца изискват повече пространство, след много чудене взехме Санта Фе 2006 г , автоматик 2.0 ЦРДИ, говоря за първа генерация, да не ви бърка годината, просто бюджета за кола беше до 10 хиляди.
                              Витарата си е "моята" кола , с нея си чеша крастата по баирите и я ползвам за всичко, а Сантата напълно задоволи изискванията на семейството, широка, голям багажник, евтина поддръжка, среден разход на гориво 9/100 с включен климатик, а автоматичните скорости са си удоволствие .
                              При твоя бюджет бих се огледал за по-новите Санта Фе или Кирон .
                              Късмет с покупката и не се притеснявай толкова, колата винаги струва толкова колкото ти искаш да изхарчиш, по-важно е да ти е удобно
                              Всичко тече, но не всичко се пие !

                              Коментар


                              • #45
                                От: Първо семейно SUV

                                Първоначално публикуван от odysey Преглед на мнение
                                ...
                                При твоя бюджет бих се огледал за по-новите Санта Фе или Кирон .
                                ...
                                Зад Х-трейла на снимката има Корандо, което с подобен размер, но по-ново.
                                Двигателя е Мерцедес, а автомата е 6 скоростен BTRA.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X