Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кормилен демпфер на зъбна рейка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кормилен демпфер на зъбна рейка?

    Здравейте,
    Интересува ме възможно ли е и дали се слага демпфер на кормилното управление на автомобили с кормилна кутия, тип зъбна рейка?
    За червячните кормилни кутии работата е ясна.
    Но на зъбните рейки, не виждам къде другаде може да се захване, освен за шарнирите в двата и края.
    Всякакви мнения, снимки или линкове ще са от полза.

  • #2
    От: Кормилен демпфер на зъбна рейка?

    На зъбна рейка демпфер съм виждал само на 318ката ми, но подчертавам, че е механична рейката. Единия край е хванат за корпуса на рейката, а другия за единия ръкав. Едно цяло е.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_40871484134808.JPG
Прегледи:1
Размер:42.8 КБ
ID:5758931
    Real Recognize Real

    Коментар


    • #3
      От: Кормилен демпфер на зъбна рейка?

      Благодаря за жокера
      Оказва се че и Смарта е така.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Smart.JPG
Прегледи:1
Размер:27.6 КБ
ID:5758938
      Тогава въпроса опира, до хидравличните рейки, които до колкото знам, пак са със зъбно колело и гребен, + хидравличен редуктор. Или не е така?
      Би ли навредил амортисьорът!?
      Аз не виждам причина. Дори напротив, ще поема част от ударите, вместо зъбите.
      Но пък ще се натоварват повече кормилните шарнири, които все пак са по-евтин консуматив.

      Возилото е бус Митсубиши Л400 4х4.

      Коментар


      • #4
        От: Кормилен демпфер на зъбна рейка?

        Смарта е със суха /механична/ рейка като моята и затова е с демпфер. За другото не знам, но едвали ще навреди или натовари хидравликата и шарнирите сериозно, дори напротив мисля, че ще има положителен ефект особенно при каране по черно на бусчето. Все пак рейката му е сметната да издържа на блъскане и удари нали все пак е 4х4 заводско.
        Real Recognize Real

        Коментар


        • #5
          От: Кормилен демпфер на зъбна рейка?

          Ами и аз така мисля.
          Амортисьора е добър и ми е наличен. Пуснал съм го за продажба, но интереса е 0.
          А няма да го подаря.
          Заради това ми се иска да го оползотворя по някакъв начин, на следващото ми превозно средство, ако е възможно все пак.
          Беше монтиран на Витарата ми но скъса ухо на зкрепването. То вярно, грешката е моя заради не добре подбрания материал, Но все пак това говори какви усилия поема, без да си даваме много сметка.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X