Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настройка на климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Настройка на климатик

    Я кажете, функцията за въртене на въздуха в купето, какъв и е точно смисъла? Не намирам при мен логика, защото пускайки я лятото работи известно време и се изключва сама. Ако я пусна зимата пък ми се изпотяват стъклата. В кой сезон е правилно да се ползва и ако не е в сезона проблема, къде е тогава? Говорим за това долу в дясно на снимката.




  • #2
    От: Настройка на климатик

    Това е клапа за управление входа на въздуха към климатичната (и отоплителна) инсталация - дали да смуче въздух отвън, или да върти въздуха от купето..
    Функцията му е:
    1. ако настигнеш димящ бус/камион/автобус - натискаш го и отрязва външния въздух за да не ти влезе пушилката вътре в купето... Това трябва да го направиш преди да се е напълнило купето с дима Щото ако го направиш в последствие - полза няма... Често го ползвам и в тунелите...
    2. По-бързо затопляне или охлаждане на купето... Например натискаш МАХ на затопляне, то затваря външния въздух и започва цялата енергия да я отдава на вътрешния въздух... Като го затопля например не от -10С колкото е навън, а от +10С, до колкото вече се е стоплило купето (с по-малко енергия изкарва по-горещ въздух)... По същия начин и при охлаждане - не охлаждаш външен въздух от +50С, а вътрешния от +30С... Разбира се ако влезеш в напечен автомобил е хубаво първо да го 'продухаш' с външен въздух, защото отвън може да е +50С, ама вътре е +70С

    Недостатъка е, че върти само вътрешния въздух и поради ограничения обем в купето това не е препоръчително... Затова и запотява зимата - хората отделят влага (обувки, дрехи - също), и вътре в купето влажността се покачва достатъчно, за да започне да се образува конденз по стъклата...
    Последно редактирано от slowtraveler; 30-06-17, 13:31.
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Настройка на климатик

      На теория ясно. Въпроса е защо климатичната система го изключва сама? Аз го ползвам по същия начин. На предишния ми автомобил от друга марка беше също така. Спираше само...


      Коментар


      • #4
        От: Настройка на климатик

        Изключва го сама защото е опасно да остане включен дълго време на кола по-плътна от Запорожец. Людете нямат добра оценка за качеството на въздуха около себе си и лесно могат да се задушат. Или поне да станат сънливи.

        Зимно време климатичната уредба не маха влагата (не и ако специално не я накараш) което води до влошаване на видимостта, особено през задния прозорец.

        Затова е направено да го включиш като влизаш в тунел и да се изключи само след малко ако ти не се сетиш.

        Коментар


        • #5
          От: Настройка на климатик

          Не мога да се съглася, че е с такава цел.
          Допреди колите да станат по-умни от нас-тази функция си беше на най-вулгарно жило, което ако сам не го върнеш-ще си стои завинаги на положението в което си го оставил.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Настройка на климатик

            E да де, ама Ясен го е казал - говорим за кола, от която като е затворена не може да избяга котка.
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #7
              От: Настройка на климатик

              само да кажа, че на мен на никоя кола не се изключва само, сигурно щото най-новата е 2005г. иначе 2-рия пост изчерпва темата.
              и да, зимата външен въздух против запотяване.
              и още, режим AUTO демонтрира най-добре какво са имали предвид разработчиците на конкретната система, но аз го мразя щото винаги първоначално включва вентилатора на MAX и.............познайте, затврая клапата за външен въздух
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                От: Настройка на климатик

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Не мога да се съглася, че е с такава цел.
                Допреди колите да станат по-умни от нас-тази функция си беше на най-вулгарно жило, което ако сам не го върнеш-ще си стои завинаги на положението в което си го оставил.
                Да-а-а и много вече изпедер@стили се роби на капитализЪма, не расли и възмъжавали в железния, пардон Златен Татов век, по този случай не умеещи да се справят с предизвикателствата на живия живот, мушкаха мЪркуч от ауспуха в купето, пускаха двигателя и... се самоубиваха по този начин. Но-о-о-о еврогейопиндожидомасоните, не желаещи да губят работна ръка, наложиха в новите автомобили да има таквиз защити. На хамериканските даже не можеш да спреш вентилатора, представяш ли си? Как да се самоубиЙш тогаз (кат не ти стиска да се гръмнеш или фърлиш отвисоко)? Не можеш да спреш вентилатора да вкарва въздух отвън, а отвътре не можеш да затвориш клапата за рециркулация за постоянно - она си се самоотваря по некое време
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Настройка на климатик

                  Аз на баварката имам сатчик отпреде, ако надуши пръдни автоматично затваря рециркулацията, като включа на задна пак я затваря, и това кола казан от 2001 моля ти са
                  Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                  Коментар


                  • #10
                    От: Настройка на климатик

                    За зимно време и кола с климатик и отделно парно, изсушаване на купето става с парно на макс и включен климатик.
                    Пиша щото много хора не го знаят това.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #11
                      От: Настройка на климатик

                      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                      само да кажа, че на мен на никоя кола не се изключва само, сигурно щото най-новата е 2005г.
                      A пробвал ли си да включиш само 'обдухване на предното стъкло' На всичките ми автомобили с електрическо управление на клапите до момента това е свързано с автоматично изключване на рециркулацията (и обикновено - включване на климатика)
                      Изсушаването с климатика действа не само зимно време Особено ефективно е пролет и есен когато дъждовете почнат и влажността е близо до 100%
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Настройка на климатик

                        При мен на различните режими си управлява тая клапа според неговия си акъл.На всеки режим си има памет ,ако в някои режим съм пуснал клапата,компа си го помни ,и следващия път като избера тоя режим,се установява както предишния път.Ако пусна да духа на предното стъкло,само при тоя режим включва климатика и ако клапата е затворена я отваря винаги.
                        Тая клапа и при мен се изключва но не толкова бързо,поне 10 Мин.чака
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Настройка на климатик

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          A пробвал ли си да включиш само 'обдухване на предното стъкло' На всичките ми автомобили с електрическо управление на клапите до момента това е свързано с автоматично изключване на рециркулацията (и обикновено - включване на климатика)
                          Изсушаването с климатика действа не само зимно време Особено ефективно е пролет и есен когато дъждовете почнат и влажността е близо до 100%
                          за едно и също говорим, а за изключването имах предвид, че не се изключва ако не сменям режима.
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X