Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Промиване на радиатор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Промиване на радиатор.

    Привет, колеги!
    С какво да промия отвътре алуминиев радиатор? За колата става въпрос.
    Искам да промия и интеркулера, но него мисля с мельо и вода.
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Промиване на радиатор.

    Бардал за промивка на радиатори.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #3
      От: Промиване на радиатор.

      При мен има един "Гранд" който си пукнал топлообменника на автомата и цялата водна система бозясала, с "Мельо" и вода и пак и пак и после с "Веро" някакво (нещо за съдове) и стана, Зависи с какво е запушен, става и с разните "мистъри" (Пропър, Мускул и т.н.). На пазара има освен "бардал" и "лики моли" и "пик"(Реак)......
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Промиване на радиатор.

        Ами, не знам дали е изобщо запушен, но ми се вижда да е карано с вода преди мен и има кафяви отлагания по стените и гърловината на казанчето. Сега е с антифриз и вода.
        Ще свалям всичко и ще мия колкото мога по-добре. Радиаторите имат нужда и от външно измиване, че между тях се е събрала мизерия, тревички и шумки.
        Взел съм радиатор флаш. Смятам да го сложа така както си е , после да източа, да измия колкото мога и да налея вода засега, че ми предстои смяна на ангренажен комплект и водна помпа. Взел съм и двата датчика и нов термостат. След като сменя водната помпа(да се захлади малко), ще сложа розов антифриз G 12+.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Промиване на радиатор.

          Добре си го решил, и после плакнене с клатене докато спрат да падат боклуци и/или ти омалеят ръцете.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Промиване на радиатор.

            Питах. щото съм чувал и за лимонтузу примерно с вода, ма не знам на халумина как действа. Вероятно ще взема някакъв мистър,или пик, след като спрат да падат боклуци и тлак, но няма да го държа много и ще изплакна добре.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Промиване на радиатор.

              Слагаш някаква добавка за промиване, и после клатене.

              Не виждам друг начин, освен отварянето, разбира се.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Промиване на радиатор.

                Първо налей и покарай час- два. След това свали и клати.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #9
                  От: Промиване на радиатор.

                  Абе, аз бих го плакнал и три пъти, ма обезвъздушаването после е много сръдкаво.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Промиване на радиатор.

                    Е що да обезвъздушаваш. Смукни половин литър през разширителя и долей препарат. Караш малко, спираш,чахаш да не пари и събаряш радиатора.
                    След това джуркаш,гаргара,компресор или маркуч...
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #11
                      От: Промиване на радиатор.

                      Да, това мисля и да направя.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Промиване на радиатор.

                        Саше, това мързела е велика сила...
                        Не и се поддавай, а отвори радиатора(лесно е на повечето съвременни коли) и шомполирай тръбичките.
                        Може би си виждал разликата между току-що отворен, и прочистен радиатор, по мои снимки в темата за Франко. Ако не си-погледни. Резултата след прочистването си заслужава. А и е единствения начин да си сигурен, че радиатора ти е пропусклив. Другите плакнения, бардали, прахчета, желатини, червени пипери, и т.н. са си чиста чалга. Демек-да вървим по пътя на най-малкото съпротивление(белки се оправи), а да не се пооцапаме малко, и да си дадем труда да свършим работата както трябва.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Промиване на радиатор.

                          Що така с тия крайни мнения бе момчета!?..
                          Може всякак едни са правили едно,други друго.
                          Аз като казах за бардала не съм го написал,защото го продавам,а защото съм го пробвал и работи.
                          И струва никакви пари.Ама всеки сам си преценява как да си опъва магарето.
                          Успех на колегата и да снимаш после.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Промиване на радиатор.

                            Без лоши чувства, но има едно старо правило:
                            "Малките усилия водят до малки резултати".
                            Зависи какво искаш-да си сигурен, че радиатора ти е пропусклив, и не е в него проблема, ако започне да грее, или с цената на минимални усилия да "промиеш" охладителната система.

                            Не се заяждам(в никакъв случай), но ако след "мързеливото" промиване не загрява-значи не е бил там проблема.
                            За затлачен радиатор лечението е само едно, и е встрани от "малките усилия".
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Промиване на радиатор.

                              При миене с градинския маркуч в посока обратна на работната излизат впечатляващи неща от един радиатор. Но дали после охлажда много по-добре не знам. Сигурно да.

                              Иначе като химик имам известни резерви към химическите средства. Не е лесно да се отмият после, а при стареене може да станат агресивни.

                              Кольо за шомполирането е прав ама на 2/3 - радиатор лесно се отваря, не е философия да се почисти след като е отворен даже само от едната страна, но трудно после се затваря така че да не капе.

                              Истинският начин ако няма да разглобяваш е със смес от вода и сгъстен въздух (и евентуално пясък ама той е за напреднали и пак седи въпросът да бъде изкаран оттам).

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X