Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Промиване на радиатор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Промиване на радиатор.

    Досега не са създавали проблеми. На тях пише 50 градуса ама в кола работят по 2-3 седмици без проблеми. Има и за 90 градуса ама те са непрозрачни.

    Коментар


    • #47
      От: Промиване на радиатор.

      Вероятно имаш предвид да се сложи докато очисти и после да се махне.
      Ще видя какво ще източа следващия път и ще помисля за тоя вариант.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #48
        От: Промиване на радиатор.

        Разбира се. Няма смисъл да го влачиш непрекъснато.

        Практиката е показала че веднъж като се очисти после е чисто много дълго време.

        Е, от много чистене вземе та прокапе понякога ама то не може всички убавини.

        Коментар


        • #49
          От: Промиване на радиатор.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:filtr-do-wody-cintropur-nw-18-nieuzywany-wydajno-hydraulika-armatura-lubuskie-zielona-gora-sprze.jpg
Прегледи:1
Размер:20.2 КБ
ID:5759020

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:filtru-mecanic-cartus-AquaMax.jpg
Прегледи:1
Размер:5.2 КБ
ID:5759021
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #50
            От: Промиване на радиатор.

            Долното.

            Коментар


            • #51
              От: Промиване на радиатор.

              Да напиша и аз нещо по въпроса. Имам Ниса. Купих я със закрепен допълнителен вентилатор пред радиатора, защото греела. Охладителната течност беше червено-кафява на цвят. И да, Нисата грееше. Мой приятел, който също се занимава отдавна с таратайки ме насочи към магическото средство "Анти калц". Препарат за чистене на кафемашини.
              Промих хубаво с вода без да свалям радиатор и без да правя каквото и да е, защото съм мързелив. Няма термостат да вметна. Парното и в двата радиатора (нисата има два радиатора за парно) - на мах.
              И наливам си аз 3 литра Анти калц (5л струва към 15 лв). Оставих го 1 час в загрята до 80 градуса система (отвреме на време я палех и държах да върти водната помпа гадостите). Вътре стана революция. От химикала течността почна да бълбука.
              В резултат след час изтече бяла кашеподобна субстанция (червеното го бях промил вече).
              Пак яко промивка.

              С бая товар и пълна газ Нисата качи Витиня с 80-90 км/ч без да загрее над 82-85 градуса, на изключено парно. Хвала на такъви Ниси.
              Същото Анти калц налях и в резервоара, още не съм гледал вътре кво става, източих пак бая гадост.
              За препарата се твърди, че не е вреден за цветни и черни метали. Радиаторът вътре беше станал червен - като прясна мед, чист и лъскав. И според моя приятел след над 20 коли промити с това нещо през годините, няма проблеми и върши чудна работа.

              Коментар


              • #52
                От: Промиване на радиатор.

                Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                ... магическото средство "Анти калц".
                ...
                А такааа, рядко научавам нещо ново.

                Я сега кажи от къде си го взел, да не гугълирам ?

                P.S. Антихриста ми наесен ще направи две години и, въпреки че колегата който го произвежда каза, че спокойно може да се ползва пет, мисля да промия профилактично с такъв, или подобен, тарикатлък системата и да го сменя пак.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #53
                  От: Промиване на радиатор.

                  Антикалцът го взе въпросния ми приятел. По спомени от фирма Марвин, офиса май е на Кукуш 1 в Захарната. Ще го питам като се чуем. Представлява червено нещо в пластмасова 5л бутилка.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Промиване на радиатор.

                    Колегата който ми даде антифриза ми сипа в системата нещо червеникаво-ръждиво, или по-скоро като не добре разбъркан миниум, и ми каза да го карам няколко дни след което да я промия с вода и да сложа новият антифриз.
                    Бая мръсотия излезе докато потече чиста вода, но мисля да го направя още веднъж, щото със сигурност му е било сефтето за повече от 20г.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #55
                      От: Промиване на радиатор.

                      Понеже няколко години се боря със супер варовита вода, което пречи и на кафемашините, лекувам с оцет, силен безцветен оцет, ако е горещ го изяжда варовика за минутки ако не е горещ, иска няколко часа киснене, само вметвам какво може би е антикалк.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Промиване на радиатор.

                        що гадаете

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SS850253.jpg
Прегледи:1
Размер:158.4 КБ
ID:5759104
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #57
                          От: Промиване на радиатор.

                          Да, това е магическата течност. Наистина се продава от фирма Марвин на Захарна фабрика.
                          Вчера надникнах в резервоара на Нисата след промивката. Е, ръждясал е, но я няма обичайната чорба от ръжда и замърсявания. Където е бил боядисан, си личи. Много съм доволен.
                          Така че и за резервоари става Антикалц.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Промиване на радиатор.

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            Ами, не знам дали е изобщо запушен, но ми се вижда да е карано с вода преди мен и има кафяви отлагания по стените и гърловината на казанчето. Сега е с антифриз и вода.
                            Ще свалям всичко и ще мия колкото мога по-добре. Радиаторите имат нужда и от външно измиване, че между тях се е събрала мизерия, тревички и шумки.
                            Взел съм радиатор флаш. Смятам да го сложа така както си е , после да източа, да измия колкото мога и да налея вода засега, че ми предстои смяна на ангренажен комплект и водна помпа. Взел съм и двата датчика и нов термостат. След като сменя водната помпа(да се захлади малко), ще сложа розов антифриз G 12+.

                            здравей колега, кафявите отлагания според мен са от добавка за стоп течове, от там може да се е появили проблема със запушеното радиаторче.

                            Коментар


                            • #59
                              Така..
                              Ползвах темата за помощ, тъй като на една от колите парното и беше слабо. Италиянка, карана вероятно на вода. Последните години като е била у нас - зимата не се е карала и това е дозадръстило радиаторчето. Промих системата няколко пъти, самото радиаторче парно също. Промивките бяха само с вода. След всяка промивка парното идваше и след няколко дни пак спираше да духа топло. Пробвах с добавката на Бардал, имаше някакъв ефект, но резултат краен нямаше.
                              Реших да ползвам този препарат :

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03.jpg
Прегледи:435
Размер:95.1 КБ
ID:6891596
                              Охлаждащата система бе 5 л, аз налях около литър в радиатора и допълних с вода. След като загря колата - последва родилна дейност. Хвърли водите и радиатора протече от налягането в системата.
                              В крайна сметка замина гарнитурата на главата от тоя препарат. Та да знаете - силен е много (комбинация от две киселини поне) и ако се ползва за радиатори - да са свалени и тогава киснене и промиване с него.

                              Който търси , намира !
                              Човекът е човек, когато е на път !

                              Коментар


                              • TigerHunter
                                TigerHunter коментира
                                Редактиране на коментар
                                Понеже съм живял доста години в Италия и с никакво намерение да адвокатствам, ще кажа че не са чак такива мърлячи, за каквито сме свикнали да ги приемаме.И там знаят какво е антифриз..
                                От друга страна, те не възприемат колите като нас.

                              • cnc82
                                cnc82 коментира
                                Редактиране на коментар
                                Съгласен съм Сашо. Просто като процент мърлячите там са малко повече спрямо страни като Германия, Австрия, Швейцария. От тия три страни пък, друг е проблема и те така... 🙂

                              • TigerHunter
                                TigerHunter коментира
                                Редактиране на коментар
                                Не е и точно така. Там колата е инструмент, средство за изкарване на пари. Малко са абсолютните разбирачи, които си ги поддържат сами. Няма култ към колата. Просто е поредната, с която да си вършиш работа. Въртят се малоумни километражи. Не ги интересуват сервизни историЙ след гаранцията и всеки си има познат механик. Моят не ме е предал никога, ма и никак не беше евтин. На всеки му минава мерака за една кола, хеле па, ако се окаже трошлива. А те повечеъто съвременни са такива, за жалост. Аз затова съм фен на старите коли.

                            • #60
                              Препаратът само е ускорил нещата.

                              Имал си проблем в гарнитурата и затова не си имал парно.

                              Коментар


                              • TigerHunter
                                TigerHunter коментира
                                Редактиране на коментар
                                И според мен така.

                              • cnc82
                                cnc82 коментира
                                Редактиране на коментар
                                Възможно е, имах такива съмнения. Макар, че други признаци нямаше и след всяка промивка на радиаторчето излизаха боклуци, та го бях отхвърлил като вариант.

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X