Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Промиване на радиатор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Промиване на радиатор.

    Докато си на темата, запознай маркуча и с радиатора на парното.

    Коментар


    • #32
      От: Промиване на радиатор.

      Утре най-вероятно и оттам ще го прекарам, че не се сетих днес да отворя парното. Иначе, три четвърти маркуч пълна струя и приложих на системата. Имам и половин цол за радиаторчето.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #33
        От: Промиване на радиатор.

        Днес измих и радиатора и кулера на автомивка, със струята отдалече и няма щети. Отвътре по два пъти с мельо и вода.
        Измих също всички маркучи и въздуховоди отпред. Свалих и казанчето за да измия и него. Смених термостата и температурния датчик.
        Остана ми за утре радиатора на климатика, който няма как да сваля и ще мина с водоструйка на място. Зад перките дори изсъхнало врабче имаше.
        Водния радиатор се отказах да отварям, защото доколкото се вижда през отвора, вътре изглежда много добре а и водата си върви лесно и добре.
        Утре ще сглобявам всичко и наливам вода.
        След смяната на ангренажа и водната помпа, още една промивка и антифриз.
        Ето някоя снимка:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0681.jpg
Прегледи:1
Размер:239.1 КБ
ID:5758946

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0682.jpg
Прегледи:1
Размер:434.2 КБ
ID:5758947

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0683.jpg
Прегледи:1
Размер:830.4 КБ
ID:5758948

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0684.jpg
Прегледи:1
Размер:806.1 КБ
ID:5758949

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0685.jpg
Прегледи:1
Размер:627.9 КБ
ID:5758950

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0686.jpg
Прегледи:1
Размер:459.7 КБ
ID:5758951

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0687.jpg
Прегледи:1
Размер:595.5 КБ
ID:5758952
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #34
          От: Промиване на радиатор.

          Открийте разликата от ...Франко . Те като нови бе адаш .
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #35
            От: Промиване на радиатор.

            Еми, няма смисъл да шомполирам според мен. Камара неща имам за миене и всичко е наблъскано и за да махнеш едно, повлича още по три. На джипките е по-достъпно. Днеска за да махна разширителното казанче, се наложи да сваля и казанчето за чистачките.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #36
              От: Промиване на радиатор.

              Утре го налей с чиста водица,сипи една лъжица прах за пране и една таблетка калгон -стрий я/изпитан метод/,пали да загрее и да отвори термостата,пусни и парното,после гасиш да изстине,точиш и гледаш още толкоз гомна.Покарай я още няколко дни с водица и тогава я налей с антифриз.

              Коментар


              • #37
                От: Промиване на радиатор.

                Не е ли много една лъжица прах?
                Около 10 л събира.
                Иначе, да. Ще я карам няколко дни с вода преди да налея антифриза.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #38
                  От: Промиване на радиатор.

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Не е ли много една лъжица прах?
                  Около 10 л събира.
                  Не е,ще видиш какво ще изтече от блока и парното. И ще ти се ще да повториш,ама нема нужда.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Промиване на радиатор.

                    Саше, от опит знам, че през капачката радиатора изглежда супер, а като отвориш казанчето-майко мила...

                    Но ако аз видя такава картинка-разбира се няма да отварям радиатора, той направо свети бе...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Промиване на радиатор.

                      Коле, колкото и бозав антифриз да източих от системата, все пак, през зимата съм го карал и в най-големите студове и не ми е замръзвал. Значи, все пак е антифриз някакъв на незнайни години. След тази интервенция, трабва всичко да спи. Мърлява работа, ама аз нямам навик да гледам много много, защото не ми се обикаля една година да си купя кола.
                      Може антифриза да свети и да има камари други бъгове.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Промиване на радиатор.

                        Филтър на антифриза! Писал съм вече. Миене в движение.

                        Това го изобретих след като мих с вода, докато абсолютно спря да излиза кал и като сложих антифриза веднага покафеня.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Промиване на радиатор.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Филтър на антифриза! Писал съм вече. Миене в движение.

                          Това го изобретих след като мих с вода, докато абсолютно спря да излиза кал и като сложих антифриза веднага покафеня.
                          Какъв филтър, къде и как го монтира, снимки, ако обичаш?
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Промиване на радиатор.

                            Филтър на антифриза на дизел... малко съм скептичен. Или трябва да се вижда, или проверява редовно. Ще се радвам и аз на снимки.
                            Аз днес сглобих, налях вода и обезвъздуших. Съвсем лек жълтеникав отенък доби. Но пак ще се източва за помпата и пак вода и тогава антифриза.
                            Сега пък, не мога да я накарам да загрее. Ако я оставя на празен ход, дори трудно стига до отваряне на термостата. Близо 20 мин чаках. После я подържах 7-8 мин на 2500 об, за да качи малко над 90 и да пусне вентилаторите на първа степен. Доволен съм от резултата.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Промиване на радиатор.

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Какъв филтър, къде и как го монтира, снимки, ако обичаш?
                              Да бе, снимки. Обикновен текстилен филтър 5 микрометра за водопроводни цели, с прозрачна чаша 5" или 10" свързан последователно на парното. Събира впечатляващо количество мръсотия от наглед чист антифриз (и от чиста водопроводна вода, ако е това въпросът).

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Филтър на антифриза на дизел... малко съм скептичен. ...
                              Дизел, бензин, каква е разликата? Слага се в кръга на парното.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Промиване на радиатор.

                                В кръга на парното става сякаш. Чашата държи ли на температурата?
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X