Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Промиване на радиатор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Промиване на радиатор.

    Няма да се раправям да отварям радиатора и то не защото ме мързи, а точно заради причините, които посочва Ясен.
    Аз съм човек, който работи и нямам време три дена да се занимавам с един радиатор. Колата НЕ грее, нито прегрява. Просто и е ред за обслужване на ангренажа и понеже ще сменям и водна помпа и съм взел всико което е потопено в антифриза, искам да го направя по-добре, отколкото някой би се занимавал в сервиз.
    Аз също съм леко резервиран към химиите и затова дори да го промивам свален, не мисля да му слагам нещо, което да отлежава в него. Затова питах за лимонтузу, щото не съм химик, и не знам как действа на алуминия.
    Мога и нищо да не слагам, принципно.
    Вентилаторите си работят и няма проблеми, но понеже са три радиатора един зад друг, най ме е еня за интеркулера. Щото той заедно със засичащ ЕГР, ми клатят компа, който отчита показанията от дебитомера, който смених.
    Колата не прегрява, а не върви, особено след като е поработила на празен ход и при нормална работна температура. Имам предвид около и под 90 градуса.
    Та, вместо да шомполирам радиатора, ще се напъна да си удължа пръстите и да затапя ЕГР-а .
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #17
      От: Промиване на радиатор.

      Моите 5ст. по темата. Мил съм успешно радиатор с кислол, който по същество си е 10% разтвор на солна киселина, но там има тънък момент с времето и концентрацията. Факт е,че след интервенцията при 40 градусова жега карах на климатик вместо на парно. Радиатора си изкара така още няколко (около 4)години и за шестнадесетия си рожден ден избра да се прероди в кенче за бира, в следствие на спукана пластмаса.

      Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #18
        От: Промиване на радиатор.

        Подкрепям Кольо,само с отваряне ще стане както трябва.И Ясене не си прав относно затварянето,никога няма да протече,ако се затвори както трябва.Личен опит.

        Коментар


        • #19
          От: Промиване на радиатор.

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          и нямам време три дена да се занимавам с един радиатор.
          На мен ми отне по-малко от три часа.
          И да-затварянето не е нищо особено, просто трябва да се пипа внимателно, и да се почистват повърхностите които трябва да се уплътняват.
          Аз ползвах и силикон, за всеки случай, но съм сигърен, че и без него нямаше да тече.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Промиване на радиатор.

            Първоначално публикуван от dimichos Преглед на мнение
            Моите 5ст. по темата. Мил съм успешно радиатор с кислол, който по същество си е 10% разтвор на солна киселина, но там има тънък момент с времето и концентрацията. Факт е,че след интервенцията при 40 градусова жега карах на климатик вместо на парно. Радиатора си изкара така още няколко (около 4)години и за шестнадесетия си рожден ден избра да се прероди в кенче за бира, в следствие на спукана пластмаса.

            Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk
            Това е доста опасно,особено за алуминиеви части.
            От личен опит пиша.
            А Кольо е прав,нищо не помага както шомполирането.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #21
              От: Промиване на радиатор.

              Почти ме навихте. Ако видя че изтече много шитня, може и да се замисля.
              Исках още днес да започна, но просто в тоя пек не може да се работи нищо.
              Какъв силикон, Коле?
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #22
                От: Промиване на радиатор.

                На вюрт са хубави.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #23
                  От: Промиване на радиатор.

                  Аз ползвах черен. Какъвто има в най-вулгарната железария. Не гъзарски.

                  А шитнята която се вижда при изтичане не е показател, тя е разтворима, и е подвижна, не е причина за задръстването. Истинските тапи се пробиват с усилие, че са залепнали доста здраво.
                  Абе виж ми темата, там съм описал подробно за инструмента, отваряне и затваряне.
                  Ако нещо не ти е ясно-има телефони, с радост ще съдействам.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Промиване на радиатор.

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Аз ползвах черен. Какъвто има в най-вулгарната железария. Не гъзарски.

                    А шитнята която се вижда при изтичане не е показател, тя е разтворима, и е подвижна, не е причина за задръстването. Истинските тапи се пробиват с усилие, че са залепнали доста здраво.
                    Абе виж ми темата, там съм описал подробно за инструмента, отваряне и затваряне.
                    Ако нещо не ти е ясно-има телефони, с радост ще съдействам.
                    Дай темата,че не ми рови.
                    Благодаря!
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #25
                      От: Промиване на радиатор.

                      В сузуки раздела търси "франко".
                      И на мен не ми се търси.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Промиване на радиатор.

                        Намерих конкретния пост:

                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...12#post2064012

                        Струваше ми време, но то си беше свързано със стари, сладки спомени, та ми беше по-скоро приятно.

                        Дано да съм полезен.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Промиване на радиатор.

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Почти ме навихте. Ако видя че изтече много шитня, може и да се замисля.
                          Исках още днес да започна, но просто в тоя пек не може да се работи нищо.
                          Какъв силикон, Коле?
                          Има един на Сика с него уплътнявах една машина изцяло неръждавейка и радиатора на еспейса си събрах с него . Вече повече от месец държи . При сглобяването на радиатор използвам една малка скоба за вадене на лагери да притиска и с гаргите защипвам .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Промиване на радиатор.

                            Това за скобата е добра идея! Имам такава малка. Сложих добавката и я покарах малко. След обяд ще източвам, но каквото отточих от разширителния съд е адска гняс. Ще споделя довечера.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Промиване на радиатор.

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Това за скобата .........
                              Аз ползвам колани с трешчотка. Мажеш цицикон, слагаш пластмасовите страници, стягаш коланите и след това можеш да мачкаш скобичките и да въртиш радиатора както ти е удобно, на другия ден махаш коланите и т.н.
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #30
                                От: Промиване на радиатор.

                                Още не съм се навил да го отварям, но и коланче с тресчотка имам. Утре като го мия отвътре, ще видя какво ще изтече и ще реша.
                                Днес покарах десетина км с препарата, но после изчаках да изстине и да отмине малко пеклото.
                                Разхвърлях всичко, източих бозата , свалих термостата и промих и в двете посоки по два пъти с маркуча, докато потече бистра вода. Радиатора също и в двете посоки, както и разширителното казанче. Свалих радиатора и кулера. Много мизерия имаше между тях. Утре ще е усилено миене на радиатора и отвътре и отвън, кулера и този на климатика, който няма как да сваля. Ще го мия на място с обезмаслител.
                                Мърляво поддържана кола, на която чак сега намерих време да обърна внимание.
                                Ако беше стария ми предкамерен турбодизел, с толкова мръсни радиатори и антифриз, да се беше окотил.
                                Ето малко снимки:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0663.jpg
Прегледи:1
Размер:511.3 КБ
ID:5758909

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0665.jpg
Прегледи:1
Размер:361.6 КБ
ID:5758910

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0666.jpg
Прегледи:1
Размер:319.2 КБ
ID:5758911

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0668.jpg
Прегледи:1
Размер:995.3 КБ
ID:5758912

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0669.jpg
Прегледи:1
Размер:856.5 КБ
ID:5758913

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0670.jpg
Прегледи:1
Размер:982.6 КБ
ID:5758914

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0673.jpg
Прегледи:1
Размер:349.9 КБ
ID:5758915

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0676.jpg
Прегледи:1
Размер:576.2 КБ
ID:5758916
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X