Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде, за пореден път. Охлаждане на фронтера А

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

    Ами управлява веригата!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • #17
      От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
      Ами управлява веригата!
      Ахааа ,значи съм в голяма заблуда! Все съм си мислел,че тая роля се изпълнява от топлината на антифриза.

      Коментар


      • #18
        От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

        Без кабели какво значение има топлината на антифриза колега все пак датчика е на маркуча трябва му маса

        Коментар


        • #19
          От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

          Румба, сега след новата гарнитура туряй по-студен термос ( от някъв рекорд 80 и някоя беше напълно отворен на 92 градуса ) и слагай друг датчик ( от някакво рено беше 91-97 грасуа ) и няма да духне никога повече гарнитура.
          no signature no problems

          Коментар


          • #20
            От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

            Аз имам някакъв в къщи, двустепенен чисто нов. Ще го погледна и, ако ти върши работа, ще ти го подаря.
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #21
              От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Румба, сега след новата гарнитура туряй по-студен термос ( от някъв рекорд 80 и някоя беше напълно отворен на 92 градуса ) и слагай друг датчик ( от някакво рено беше 91-97 грасуа ) и няма да духне никога повече гарнитура.
              Божко благодаря за съвета-ще потърся.Ама друго ми се върти в главата.Първото е задължително ключе за перката,а за другото ще разкажа по подробно.Значи сложихме новия датчик,и започнахме да мерим температурата на антифриза и при каква температура ще се включи перката.И така ,ето заигравката.Според мултицета/някакъв във 50 левовия диапазон/ перката включва на 95 градуса и изключва на 87.Според уреда на таблото -съответно включва на първата чертичка след средата и изключва на средата.Сега колко коректно мери въпросния мултицет ,божа работа,ама показанията на стрелката са си както и със стария датчик.Другото което мисля че причинява болежка е самия елемент на който е завит датчика. Сега ще се опитам да сложа снимка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170710_131603.jpg
Прегледи:1
Размер:431.0 КБ
ID:5759354
              Та тая тутурутка е пластмасова и видно от снимката датчика седи доста далече от потока на антифриза ,а и отвора който подава гореща течност към датчика е по малък от ,челото на самия датчик.Идеята ми е дали за смислени пари може да се направи това нещо от месинг или алуминий и да се скъси шийката която води до датчика така че да има по добър топлообмен ,и така да се каже ,датчика да разбира по рано ,че е време да включи перката.
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • #22
                От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

                Колега аз съм го направил от меден тройник и заварих гайка за него стана супер утре ще го снимам да го видиш ако искаш

                Коментар


                • #23
                  От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

                  Това коляно има няколко кусура, особено ако седи така както си показал. Прави въздушна възглавница под датчика. А наопаки пък събира утайки. Трябва да е настрани.

                  Иначе за да свършите работа с такъв - поставя се на студената тръба и с температури на сработване 75/70 градуса.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

                    Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                    Колега аз съм го направил от меден тройник и заварих гайка за него стана супер утре ще го снимам да го видиш ако искаш
                    Ще ти бъда благодарен.Особено ако ми кажеш къде и кой ти го е направил, и за какви пари.
                    Румен Николов

                    0888 358 572

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Това коляно има няколко кусура, особено ако седи така както си показал. Прави въздушна възглавница под датчика. А наопаки пък събира утайки. Трябва да е настрани.

                      Иначе за да свършите работа с такъв - поставя се на студената тръба и с температури на сработване 75/70 градуса.
                      Не гледаш добре .Снимал съм го на бюрото в офиса.Иначе е настрани,ама сега не си спомням вече оригиналния със запресования в маркуча датчик как седеше.
                      Не знам дали ще намеря толкова ниско температурен и дали ще съм по умен от инженерите на опел.
                      Румен Николов

                      0888 358 572

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

                        Инженерите от Опел не знам колко са умни ама в разделчето за Опел тая тема е дежурна. Датчик такъв се продава.

                        Метален преходник с такъв датчик има в руските Газела ама фактът че се продава като резервна част и че е руски идва да каже че е по-добре да се вземе от другаде.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

                          На оригиналния маркуч датчика седи отдолу

                          Коментар


                          • #28
                            От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

                            Румене , на бързо ровене от другия край на континента намирам това https://carauto.bg/%D0%B4%D0%B0%D1%8...Колкото ти казва Ясен.Тялото не е от най-голямо значение , от каква стомана ще е.А и не са по- умни от теб инженерите в GM.Това е термичен контактор.Само затваря верига.Не можеш да объркаш свързването.Кабелни обувки има във всеки магазин за радиочасти.Успех!
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

                              Резбата на датчика ,съвпада точно с резбата на гайката на главината на всяка кола от Ваг групата ,и не само. Това + малко въображение + телоподаващо може да създаде перфектната джаджа. Такива гайки има с килограми по рафтовете на всеки сервиз.
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар


                              • #30
                                От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

                                Румба аз си направих от една тръба с диаметър колкото да влезе в оригиналния мъркуч. Гайка ф26 май беше от железарията, дупка и заварка с телоподаващото. За 2 минути работа и датчика потъва до ръба на самата тръба и работи идеално години вече. Тоя същия преходник за датчик като твоя го изхвърлих на 2-рия ден. Не става, Ясен обясни защо вече....
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X