Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Чероки 2,7 дизел 2002 г, май запалих някаква електроника.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гранд Чероки 2,7 дизел 2002 г, май запалих някаква електроника.

    Взех за тест Черокито. Поради недостатъчен опит с тази машина съм допуснал акумулатора да се изтощи. Днес подадох ток с кабели от друг автомобил. В момента, в който Черокито запали, капака на двигателя се затвори/изпуснали амортисьори/. Плюсовият кабел опря в капака точно на място, на което няма изолация. Стана някакво късо съединение. Отпред отдясно в двигателния отсег нещо запуши и замириса на изгоряла пластмаса /обвивка на кабел, нещо подобно/. Минаха 7-8 секунди, докато сваря да изляза от колата и да откача кабелите. Плюсовият кабел ме изгори, толкова се беше нагрял.
    После дадох на контакт, светнаха няколко лампи по таблото, но не съм гледал кои са, защото се чу леко прещракване отпред отдясно, откъдето излезе пушилката. Откачих акумулатора.
    Та въпросът ми е - какво да очаквам от тази ситуация, някой има ли представа?
    Георги Донев, 0889 437 687
    Nissan Patrol Y60

  • #2
    От: Гранд Чероки 2,7 дизел 2002 г, май запалих някаква електроника.

    Изпекъл си кабела за маса.

    Коментар


    • #3
      От: Гранд Чероки 2,7 дизел 2002 г, май запалих някаква електроника.

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Изпекъл си кабела за маса.
      Ако е само това, ще съм щастлив. Ама кабела от акумулатора е свързан съвсем наблизо до акумулатора, а това изпуши в другата част на колата. Все пак, сега отивам да проверя...
      Георги Донев, 0889 437 687
      Nissan Patrol Y60

      Коментар


      • #4
        От: Гранд Чероки 2,7 дизел 2002 г, май запалих някаква електроника.

        Токът е минал през пантите на капака. Изпушването може да е някъде там.

        Коментар


        • #5
          От: Гранд Чероки 2,7 дизел 2002 г, май запалих някаква електроника.

          Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
          Та въпросът ми е - какво да очаквам от тази ситуация, някой има ли представа?
          Звънни
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Гранд Чероки 2,7 дизел 2002 г, май запалих някаква електроника.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Токът е минал през пантите на капака. Изпушването може да е някъде там.
            Не е от там. За пръв път виждам кола, на която капака на двигателя е свързан с кабел към купето... И точно този кабел е стопен. Въобще не ми е ясно за какъв х.й са го сложили това. Май за идиоти като мене, дето се опитват да подпалят тестов автомобил...
            Благодаря ти много!!!
            И ако ми кажеш как да изключа завинаги вътрешното осветление на купето / 6-7 лампи са/ изпращам кайсиева 1 литър на посочен от теб адрес. Щото ръководството е на немски. Натисках, щраках, попържах, ама 1-2 винаги остават да светят, тяхната мама!
            Георги Донев, 0889 437 687
            Nissan Patrol Y60

            Коментар


            • #7
              От: Гранд Чероки 2,7 дизел 2002 г, май запалих някаква електроника.

              Кабелът към капака си има важна роля, просто не се сетих веднага за него, защото го има само на по-нови от моите коли.

              За лампите питай патили - аз дебел индианец нямам.

              Коментар


              • #8
                От: Гранд Чероки 2,7 дизел 2002 г, май запалих някаква електроника.

                Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
                За пръв път виждам кола, на която капака на двигателя е свързан с кабел към купето.
                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Кабелът към капака си има важна роля, просто не се сетих веднага за него, защото го има само на по-нови от моите коли.
                Разбирам че Г сте виждали само на снимка, но и ще стане ясно що цената му е каквато е
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Гранд Чероки 2,7 дизел 2002 г, май запалих някаква електроника.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Кабелът към капака си има важна роля, просто не се сетих веднага за него, защото го има само на по-нови от моите коли.

                  За лампите питай патили - аз дебел индианец нямам.
                  Сега чакам да ми донесат нов акумулатор. За лампите - обадих се на Дядо Владо, обеща да помогне, за което благодаря. Ако всичко е наред де, ако не съм направил по-голяма беля.
                  А можеш ли да кажеш каква е ролята на този кабел? Аз имам Ситроен, дето е Митсубиши Аутлендър, маскират го и като Пежо 4007, 2,2 дизел 2012 г. Ама не съм виждал такъв кабел... или не съм гледал където и както трябва?
                  Георги Донев, 0889 437 687
                  Nissan Patrol Y60

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гранд Чероки 2,7 дизел 2002 г, май запалих някаква електроника.

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Разбирам че Г сте виждали само на снимка, но и ще стане ясно що цената му е каквато е
                    Егати и скъпия кабел... Струва колкото къща в Дания!
                    А на Г съм се качвал веднъж. Хареса ми.
                    Георги Донев, 0889 437 687
                    Nissan Patrol Y60

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гранд Чероки 2,7 дизел 2002 г, май запалих някаква електроника.

                      А колко струва и защо?

                      На нормалните коли служи за борба с електромагнитните смущения, които колата излъчва. На Г сигурно има някаква друга роля или поне претенция за такава. Търтея да каже.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гранд Чероки 2,7 дизел 2002 г, май запалих някаква електроника.

                        Струва щото е направено като хората и не е пестено.
                        Радиатора на Гто също е вързан към маса с кабелче
                        Но отиваме в друга тема.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гранд Чероки 2,7 дизел 2002 г, май запалих някаква електроника.

                          Това ли е въпросният кабел?
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:272.1 КБ
ID:5758634

                          А всички лампи могат да се загасят с лоста отляво, като се завърти в крайно задно положение мисля(въртиш в посока предният капак). Явно е завъртян в другия край, където всичко в купето светва, а по средата се регулира интензитета на осветлението по таблото.
                          WG 2.7 CRD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гранд Чероки 2,7 дизел 2002 г, май запалих някаква електроника.

                            Да, това е кабела. Някъде там е, на снимката не се вижда добре. За лампите - все още си чакам акумулатора, като дойде, веднага ще пробвам. Интересно ми е защо всички лампи из купето щракат, като се натиснат, а не се случва нищо. Май наистина е индианска работа!
                            Георги Донев, 0889 437 687
                            Nissan Patrol Y60

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гранд Чероки 2,7 дизел 2002 г, май запалих някаква електроника.

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Струва щото е направено като хората и не е пестено.
                              Радиатора на Гто също е вързан към маса с кабелче
                              Но отиваме в друга тема.
                              Какво пък толкова има да спестиш от 30см кабел с две обувки?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X