Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За собствениците на новите коли честито Фреон R1234yf

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: За собствениците на новите коли честито Фреон R1234yf

    Този новият фреон R 1234YF като е толкова подобен на стария 134а не може ли да се замества от стария в новите коли?

    Или не става?
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #47
      От: За собствениците на новите коли честито Фреон R1234yf

      В мото пфое, казваха, че са сипвали на един форд пикап за проба и си работеше. От сервиза в Сф ми казаха, че е абсурд било и не са съвместими изобщо.
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #48
        От: За собствениците на новите коли честито Фреон R1234yf

        Проблема е маслото PAG е маслото за 134а и се разрежда добре в тетрафлуоретан, което е важно за правилната работа..

        Ако компресора ти на R1234yf е с ПАГ масло, няма проблем да сложиш 134 иначе трябва ретрофит на системата да направиш..

        и да видиш какви налягания държи, иначе ще изпиздиш системата
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • #49
          От: За собствениците на новите коли честито Фреон R1234yf

          Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
          Аз така и не разбрах тези стендове как ти "проверяват" маслото или как проста вакумна проверка ще разбере малък теч....
          Ти , ако искаш Вие , нещо някой път ремонти , зареждане , или каквото и да било по АС система на автомобил?
          Това не беше ли технически форум!
          Цени и дъра-бъра в политическия.
          Как ставало.Ми ходи на ПУЦ.
          Кой те нарочи да разправяш , че става дума за проста вакуумна проверка?Ако у вашта маала ги праат така - не мешай тук присъстващите...Уф!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #50
            От: За собствениците на новите коли честито Фреон R1234yf

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            Ти , ако искаш Вие , нещо някой път ремонти , зареждане , или каквото и да било по АС система на автомобил?
            Това не беше ли технически форум!
            Цени и дъра-бъра в политическия.
            Как ставало.Ми ходи на ПУЦ.
            Кой те нарочи да разправяш , че става дума за проста вакуумна проверка?Ако у вашта маала ги праат така - не мешай тук присъстващите...Уф!
            Я преди да ме пратиш и мен на ПУЦ да ме открехнеш за тази НЕпроста вакуум проверка.

            Коментар


            • #51
              От: За собствениците на новите коли честито Фреон R1234yf

              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              Я преди да ме пратиш и мен на ПУЦ да ме открехнеш за тази НЕпроста вакуум проверка.
              Шо да не вакуумирате системата и да чекате да бомбират бурканьете.
              И не помня да съм те пращал , теб специално , където и да било.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #52
                От: За собствениците на новите коли честито Фреон R1234yf

                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                Шо да не вакуумирате системата и да чекате да бомбират бурканьете.
                И не помня да съм те пращал , теб специално , където и да било.
                Не става въпрос за мен, а за хладилните системи.
                Помислих, че има нова технология.
                И това за фреона и маслата...голям смях.

                Коментар


                • #53
                  От: За собствениците на новите коли честито Фреон R1234yf

                  Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                  .... НЕпроста вакуум проверка.
                  Епа като го гледам какъв мощен разбирач е, тя ще е по умна от мен тая проверка, бре... за туй няма да споря с нея

                  Пич, научил си се да закачаш щуцерите на машината червеният и синият без да ги бъркаш, туй е добре радвам се, продължавай в същият дух.... ние сме с теб и те подкрепяме....
                  Само че не е лошо ти да отидеш в ПУЦ та да се научиш да работиш с манометри че ако се развали един ден машината, какво правим.

                  Автомобилният климатик, не е домашен не е и хладилник, въпреки че работят на един същи принцип..

                  А пък машината е удобна, на работеща система да източиш хладилният агент, неправилно наричан от вСички фреон, щото фреоН е кЪт кока кола, демек запазена марка, и само ДЮпоЙНТ, може да продава Фрион, и да смениш нещо по системата и да я затвориш, без да обучаваш сервизен персонал за работа с хладилни агенти...
                  За това става, ама за проверки за теч, само надуване с азот!!!
                  Последно редактирано от Traqn Savov; 06-07-17, 07:21.
                  Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                  Коментар


                  • #54
                    От: За собствениците на новите коли честито Фреон R1234yf

                    Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                    Епа като го гледам какъв мощен разбирач е, тя ще е по умна от мен тая проверка, бре... за туй няма да споря с нея

                    Пич, научил си се да закачаш щуцерите на машината червеният и синият без да ги бъркаш, туй е добре радвам се, продължавай в същият дух.... ние сме с теб и те подкрепяме....
                    Само че не е лошо ти да отидеш в ПУЦ та да се научиш да работиш с манометри че ако се развали един ден машината, какво правим.

                    Автомобилният климатик, не е домашен не е и хладилник, въпреки че работят на един същи принцип..

                    А пък машината е удобна, на работеща система да източиш хладилният агент, неправилно наричан от вСички фреон, щото фреоН е кЪт кока кола, демек запазена марка, и само ДЮпоЙНТ, може да продава Фрион, и да смениш нещо по системата и да я затвориш, без да обучаваш сервизен персонал за работа с хладилни агенти...
                    За това става, ама за проверки за теч, само надуване с азот!!!
                    Та по ред.
                    Траяне , пичовете ги изколтучихме и в доматите , и в лозето още пролетта.
                    Автомобилният климатроник е малко повече от цитираното от теб.
                    Азота , ако го подушваш - надувай.Ние си имаме маркер и си го облъчваме , като в темата ти , с кохерентна светлина.Свети , като искри на електродъгова заварка в мястото на теча.И да те открехна( ти си знаеш , ма...) , като се загледаш , на мястото на теч винаги има омаслено и полепнал пепел.
                    Вакуума , минимум петнадесет минути не се прави , за да следиш с манометър ( нещо имаш манометър за подналягане из вазе?) за дупки по системата.
                    И накрая , докато се чешеш по репата защо не тръгва пустото АС му бодваш фирмена диагностика (надявам се , че имаш за повечето марки) и тя ти шепне признания.
                    Манометрите обикновено ги гледам при работеща вече система.Те такиви.Ако искаш мога да ти разкажа какви повреди шепне диагностиката , за да не тръгне АС...
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #55
                      От: За собствениците на новите коли честито Фреон R1234yf

                      обясни ми за климатроника и климатика, че ми стана мн интересно да пита дитето да знай
                      Обясни как с оцветител виждаш пропуск в изпарителя (може само на малцина модели)


                      Сега ще ви кажа правилният процедурен ред, за да не повреждате на хората колите..

                      1 Системата се евакуира (ако е имала нещо).

                      2 Сменя се филтър-изсушителя на системата.

                      3 Системата се вакумира.

                      4 Системата се зарежда с везна, с правилното количество хладилен агент, описан от завода, ако по времето на евакуиране е излязло масло, може да се добави ново от същият тип масло.

                      5 Системата се пуска да работи, и се проверява с пропускотърсач за пропуск на хладилен агент, всички снадки особено ако е работено по нещо, и са разкачвани съединенията, проверяват се и температурите и работните налягания на системата дали са в норма..
                      може да се ползва и Ув оцветител но не и в скрити пространства, както изпарителя примерно..

                      Безплатен съвет към майсторите, ако вдига високо налягане и изключва, моля проверете първо перките (онова отпреде) дали въртят и дали кондензатора е чист, преди да преминете към по сериозни поразии по системата )
                      Последно редактирано от Traqn Savov; 06-07-17, 19:40.
                      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                      Коментар


                      • #56
                        От: За собствениците на новите коли честито Фреон R1234yf

                        Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                        обясни ми за климатроника и климатика, че ми стана мн интересно да пита дитето да знай
                        Обясни как с оцветител виждаш пропуск в изпарителя (може само на малцина модели)
                        )
                        Първият не тръгва , ако не чете външна температура.Вторият не мисли тоз проблем.
                        Ма ти нещо ни фана за ... нарисувани птичета.Ако ще пускаш тема с информационна цел , недей некои неща.
                        Много държа да видя манометъра за вакуум!
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #57
                          От: За собствениците на новите коли честито Фреон R1234yf

                          Аз мога да взема една фиеста стара 92г, 1.3 с най тъпият климатик правен някога, да и поставя биполярен степер на клапата за топло-студено, да и сложа няколко датчика и един дисплей, и да програмирам един микро контролер пик или АВР и да направя климатроник

                          Даже мога да ти кажа дисплеите какъв сериен интерфейс ползват, и как се чете програмно ротационен енкодер, ако те интересува де..

                          Иначе манометрите за вакум мерят от 1 до -1 атмосфера в случай че някой го интересува..

                          Ps. Хора, сега влязох малко да видя новостите из вградените системи, ииии какво да видя атмел студио в сайта на майкрочип http://www.microchip.com/development...atmel-studio-7

                          Някой да каже какво става тук, да обясни, че съм в пълен шок и ужас от видяното.......
                          Последно редактирано от Traqn Savov; 06-07-17, 20:53.
                          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                          Коментар


                          • #58
                            От: За собствениците на новите коли честито Фреон R1234yf

                            Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                            ...Даже мога да ти кажа дисплеите какъв сериен интерфейс ползват...
                            Успя да привлечеш вниманието ми. Та, я сподели как си хортуват тия технологии?
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #59
                              От: За собствениците на новите коли честито Фреон R1234yf

                              мисля да направя една тема отделна, в която да дам така да се каже малко знания как се програмират микро контролери, как се чете матрична клавиатура, ротационен енкодер и много много други, даже и ЛЦД дисплеи какво са серийни интерфейси и как работят те..

                              Ако те интересуват подобни простотии тук http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=220677 ще бъде темата
                              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                              Коментар


                              • #60
                                От: За собствениците на новите коли честито Фреон R1234yf

                                Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                                мисля да направя една тема отделна, в която да дам така да се каже малко знания как се програмират микро контролери, как се чете матрична клавиатура, ротационен енкодер и много много други, даже и ЛЦД дисплеи какво са серийни интерфейси и как работят те..

                                Ако те интересуват подобни простотии тук http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=220677 ще бъде темата
                                Няколко странички информация, разтегната в няколко часа видео. Определено не ме интересува.
                                Има и други причини интересът ми да е умерен. Има десетки видове дисплеи. Как успя да ги обединиш в общ комуникационен интерфейс?
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X