Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на катализаторите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на катализаторите!

    1. DPF за Euro4 не е задължителен. За Euro 5 обаче е.
    2. Катализатора е пожелателен, поне докато мотора и най-вече дюзите му са в някакво прилично състояние. Това по отношение на CO.
    3. Ако кръцнеш и EGR-а може вече и да не минеш, а може и пак да минеш. Всъщност при минаване на дизел за NOx газове може и студеното време да помага малко. Лаишки разсъждения без претенции за достоверност.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Айде на катализаторите!

      Всичко зависи от тежестта на теста.

      На празен ход ДПФ и катализатора нямат особени заслуги, просто отзад излиза главно въздух.

      Ако те сложат на диностенд ще запееш съвсем друга песен.

      Коментар


      • Айде на катализаторите!

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Всичко зависи от тежестта на теста.

        На празен ход ДПФ и катализатора нямат особени заслуги, просто отзад излиза главно въздух.

        Ако те сложат на диностенд ще запееш съвсем друга песен.
        Какво да правя на диностенд?
        Към момента, за моя изненада, покривам изискванията към годишните прегледи. Май няма място за паника.

        Коментар


        • От: Айде на катализаторите!

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          1. DPF за Euro4 не е задължителен. За Euro 5 обаче е.
          2. Катализатора е пожелателен, поне докато мотора и най-вече дюзите му са в някакво прилично състояние. Това по отношение на CO.
          3. Ако кръцнеш и EGR-а може вече и да не минеш, а може и пак да минеш. Всъщност при минаване на дизел за NOx газове може и студеното време да помага малко. Лаишки разсъждения без претенции за достоверност.
          Единствения параметър който се мери при дизеловите двигатели е димност . Теста можеш да не го минеш само ако вместо ДВГ си сложил парен котел И то ако замерват в момента на обръщане от дизел на мазут Всеки що годе в нормална кондиция дизелов двигател си минава теста без никакви забележки . По нагоре съм постнал резултатите на моя 22 годишен дизелов двигател . Не знам какви са нормативите и какво покривам ама колегите на пункта срещу нас 2 пъти мериха щото им се видя много странно толкова стар ДВГ да дава толкова добри показатели без катализатори ЕГРи и прочие простотии .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Айде на катализаторите!

            Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
            Какво да правя на диностенд?
            В едни други страни проверката за изгорели газове е на стенд с натоварване на двигателя.

            Тук може да дойде, а може и да не дойде такава практика.

            Коментар


            • Айде на катализаторите!

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              В едни други страни проверката за изгорели газове е на стенд с натоварване на двигателя.

              Тук може да дойде, а може и да не дойде такава практика.
              Ясно.
              Тогава би се наложила инвестиция от 2-3к за катализатор и проблемът е решен.
              Но, за много други това няма да е вариант.

              Част от дискусията, колко са страшни новите изисквания, за мен е неоснователна на този етап - няма основания за притеснения по линия на нормативните изисквания за ГТП.

              Коментар


              • От: Айде на катализаторите!

                Нищо страшно няма в изискванията . Колата просто трябва да си покрива нормите които са били валидни и заложени към момента на производството . Обикновено пунктовете за ГТП са все на едни хора та не може да се очаква поне в обозримо бъдеще да им се наложи да правят големи инвестиции . Там случайни няма . Няколко пъти са ми предлагали работа на такъв избягах с 200
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • Айде на катализаторите!

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Нищо страшно няма в изискванията . Колата просто трябва да си покрива нормите които са били валидни и заложени към момента на производството .
                  ...
                  D
                  Напълно е възможно да греша, но усещането ми е, че нормите в България нямат пряка връзка със заложените от производителя.
                  С допускането, че прегледът ми е бил по стандартите, мисля си че няма как фабрично произведена кола с катализатор и DPF да отговори без тях на заложените от производителя изисквания.

                  Страшно няма, но поне за 70% от хората с премахнат катализатор/DPF ще е невъзможно възстановяването му или подмяната на автомобила. Което обуславя и очакваната ефективност и еволюцията в прилагането на закона.
                  Последно редактирано от blago72; 26-02-18, 08:34.

                  Коментар


                  • От: Айде на катализаторите!

                    Слагаш два универсални от групата която е над твойта кубатура и трябва да гори 1л/100км.масло или всчки дюзи да "пикат"за да не мине.Не обаче и универсалните от по 100лв.,че са си обикновени гърнета.Ако катализатора е към 400-500лв.по добре да си се смени той.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X