Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на катализаторите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Айде на катализаторите!

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Много им е силно лобито на скрападжиите. Никой не можа да се пребори с тях (съответно и с кражбите на кабели, капаци от шахти и канали и т.н.) - то поне половината такива фирми са на депутати и свързани с тях лица.
    Вероятно си прав.

    НО!

    Опитай се да предадеш за скрап една ж.п. релса, или болтовете, с които тя се закрепва към траверсите, или една мантинела, и преди това помоли някой от семейството ти да пише за резултата от опита.

    PS Не се занимавам с вторични суровини

    Коментар


    • #17
      От: Айде на катализаторите!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ---
      Впрочем цялата тая истерия с катализаторите е леко сбъркана. Проблем на българските градове са твърдите частици. Познайте кои автомобили ги изпускат и какво общо имат катализаторите с тях.
      Основно ги изпускат гумите на паркиралите в "тревните площи". Иначе в последно време гледам, че камионите от големите строежи ги позамиват.

      Коментар


      • #18
        От: Айде на катализаторите!

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Вероятно си прав.

        НО!

        Опитай се да предадеш за скрап една ж.п. релса, или болтовете, с които тя се закрепва към траверсите, или една мантинела, и преди това помоли някой от семейството ти да пише за резултата от опита.

        PS Не се занимавам с вторични суровини
        В махалата си имат пунктове ; леярни и нищо не връщат Чугунен капак на шахта вече можеш да видиш само в музея на тоталитаризма до КАТ Преди 2 седмици в завода рязаха един портален кран . От около 60 метра релсов път отрязаха около 20 метра които бяха отгоре . Другите в бетона ги зарязаха да си седят . За тези 20 метра ми искаха отделен протокол в който пише ЖП тип 60 Е1 60 килограма на метър релсите са от бракуван кранов път на завод еди кой си . Не им стигна моя подпис като главен механик та им го носих и директора да го подпише да му ударят печат и изходящ номер . Познай като имаш няколко такива протокола колко хиляди тона ЖП релси можеш да прекараш . На времето нашата леярна като работеше за една голяма скрападжийска фирма като материал са ни докарали сигурно стотици тонове нарязани ЖП релси и жабки .
        Последно редактирано от sek.1; 26-06-17, 20:20.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Айде на катализаторите!

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Туй от къде го знаеш? За процентите питам.
          Добре де ,около 70%, информацията е елементарна ,няма я в държавните източници,а в градска шофьорска статистика.На 100 коли колко са на газ,например!Не това е важно ,важен е поредния тъпизъм и опит за лазене по нервите на хората .И стигаме до нищо неправене за стандарт ,а изискване да покриваш евротакъв в други аспекти.Катализаторите са от 400 лв. нагоре ,около 80% от колите са без такъв ,сметката е здрава.С колите на LPG кво правиме ,при плащане на данък не те питат за LPG, а за катализатор и кво като има ,да не би да е по ефективен в екологията от газта.За замърсяванията в градовете са виновни най-вече старите дизели /и много от новите/и тежкия строителен транспорт из централни възлови зони,а колко скутери с изтърбушени гърнета бълват двутактова гад в градското не е за приказка.Като ограничат влизането на МПС в градовете до периферията им и от там подсигурен ефективен екологичен градски транспорт нещата ще са съвсем други,та не катализаторите са проблема,а че някой търси под вола теле.Нещо като с пръстовите отпечатъци,"Нероден Петко".
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            От: Айде на катализаторите!

            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            С колите на LPG кво правиме ,при плащане на данък не те питат за LPG, а за катализатор и кво като има ,да не би да е по ефективен в екологията от газта.
            Не дърпай дявола за опашката. Мигар си забравил какви завишени данъци имаше за колите с газови уредби по Златно Татово време? Не се е сетил Боко, че от коли с АГУ влиза много по-малко акциз и ДДС в бюджета, ма някой може да го подсети
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #21
              От: Айде на катализаторите!

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Тази мярка ще засегне поне 90 % от автопарка в България . Ако искат без време да изкарат хората на улицата това е един от начините .
              Този като засегна 100 % от автопарка, овчиците какво направиха? Наредиха се на опашките и се заоглеждаха на кого да дадат рушвет, че да стане за 2-3 дни, а не за седмица и повече
              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Да-а-а-а, така разправяха, когато министър Румен Запалката a.k.a. Пикаещият във фонтаните тръгна да пререгистрира бричките. "Невъзможно! Да, бе, да! И как мислят да го направят? Нали цяла България ще им скочи? Къде по света има такова нещо?!" Пък накрая (в последния момент по стар български обичай) чинно се наредиха на километрични опашки пред КАТ и рушвети давАха да стане по-бързо.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: Айде на катализаторите!

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Този като засегна 100 % от автопарка, овчиците какво направиха?
                Много далече от 100% беше. Към него момент от години вече издаваха новите номера и над 50% от колите по една или друга причина бяха вече с тях. Мярката засегна главно старите трошки и съответният им не особено буен социален слой. От тях пък поне половината бяха с нещо нередовни и не можеха да се пререгистрират та тихичко и неофициално отидоха за претопяване.

                Впрочем и сега катализаторите ще скъсат нервите на относително малка част от електората - бензиновите коли на по 15 години и по-стари. Т.е. около 20% от колите у нас. И малък брой по-нови на които катализаторите са нарочно махнати за да вървят и най-вече бучат повече.

                Коментар


                • #23
                  От: Айде на катализаторите!

                  Номера издаваха, ама със старите талони А бензинките поне от 20 г. са с катализатори.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Айде на катализаторите!

                    Абе лошо няма... Най-малкото могат да го направят по интелигентния начин... Проверка - нямаш катализатор? Ами сменяме класа на автомобила към Евро -1 (минус едно) и плащате данък и за предходната година съгласно тарифа (например х2)...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Айде на катализаторите!

                      Поздрави от Америка, страната неподписала някакви бумажки на парижкото "зелено" събрание! Тук ти разпарят трътката на гЪзанализатора. На всеки 2 години. И няма опция "Евро1", ако оригинално е имала катализатор, и сега трябва да има, и да минава теста.

                      В оная тема имаше много натопорчени мнения. Що никой не скача сега "ама как може бе, веднага си ръгни под колата катализатор!". Защо ли....

                      Я марш всички за катализатори! Да видите как се хвърля на скрапа идеално работеща кола!

                      И знаете ли какъв е чепат с новите дизели и тяхния тест? Дано ви вкарат и такъв... хахахах
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #26
                        От: Айде на катализаторите!

                        Здравейте,

                        Лично на мен, малко ми е тъпо да ми говорят за екология, управляващи, които искаха хидро-фракинг (добив на шистов газ) и примерно златодобив с използване на живак. Пък после аз съм съсипвал природата. Реките в Пернишко (и не само там, сигурен съм) текат в най-различни "безопасни" цветове. Няколко пъти съм виждал с очите си една от реките до Костинброд да тече в приятно небесно-син цвят.
                        Някак си не мога да го приема, и не само защото карам на газ ежедневката.
                        Винаги съм се стремял максимално да са ми технически изправни колите, преди всичко заради мен и моето семейство - в крайна сметка ние ги ползваме. Не бих си махнал катализатора, за да ми върви повече колата. Но някои коли, дори перфектно поддържани, не са с катализатори. Ако влизат в заводските си норми, с които са проектирани, и не ги надвишават, не виждам проблем.
                        Пак някой ще спечели - новата услуга - евтини катализатори, най-ниски цени (вчера свалени от колата на съседа примерно..)
                        Получава се ефектът (казармения) - натовари най-натоварения. Редовният платец, така или иначе плаща, ще плати и това. Тъпо е да се стремят да изтискат всичко от една все по-изчезваща група от хора - работещите и редовно плащащи сметки, данъци и пр.

                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Айде на катализаторите!

                          Ще си сложа на жиповете по едно Уобразно с клапи продават ги...и кеф ти към катализатора кеф ти към кривката!
                          п.п.Наскоро един от порода късопишлест чичка спрял пред "колата"на жена ми да я пита дали знае какво излизало от ауспуха и как замърсявала околната среда!Какъв пример давала на децата и т.н.Изглежда е получил най голямата ерекция в живота си като е разрешил проблемите на земята докато се прави на мъж пред жена с дете!Но пред вида на тръгваща рязко Тойота се е одтеглил безславно......Щом трябва ще си сложим и катализатори и по големи данъци ще плащаме за старите кочини!
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • #28
                            От: Айде на катализаторите!

                            Масово ДПФ филтри дефектират и ги махат. Ад блу системите също дават фира и пак следва големия флекс... А това са сравнително нови автомобили, каквито в нашето семейство още няма.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Айде на катализаторите!

                              Първоначално публикуван от Onzi Преглед на мнение
                              Здравейте,

                              Лично на мен, малко ми е тъпо да ми говорят за екология, управляващи, които искаха хидро-фракинг (добив на шистов газ) и примерно златодобив с използване на живак. Пък после аз съм съсипвал природата. Реките в Пернишко (и не само там, сигурен съм) текат в най-различни "безопасни" цветове. Няколко пъти съм виждал с очите си една от реките до Костинброд да тече в приятно небесно-син цвят.
                              Някак си не мога да го приема, и не само защото карам на газ ежедневката.
                              Винаги съм се стремял максимално да са ми технически изправни колите, преди всичко заради мен и моето семейство - в крайна сметка ние ги ползваме. Не бих си махнал катализатора, за да ми върви повече колата. Но някои коли, дори перфектно поддържани, не са с катализатори. Ако влизат в заводските си норми, с които са проектирани, и не ги надвишават, не виждам проблем.
                              Пак някой ще спечели - новата услуга - евтини катализатори, най-ниски цени (вчера свалени от колата на съседа примерно..)
                              Получава се ефектът (казармения) - натовари най-натоварения. Редовният платец, така или иначе плаща, ще плати и това. Тъпо е да се стремят да изтискат всичко от една все по-изчезваща група от хора - работещите и редовно плащащи сметки, данъци и пр.

                              Поздрави!
                              +1 !Така де ,за това става дума!Палежите на стърнища и из дворове въобще не замърсяват околната среда и глоци големи има ,ма кой са ти води разследване ,наблюдение и събиране на такива глоби!Французите се омазаха с екодизелите и сега се чудят как да ги спрат ,ма и да поучават към екология ,тези/Щатите например/дето от сметищата пият вода и си захранват градовете с електричество , за частните ферми отделно те енергийно се издържат от десетки години.Те тия задокеанските екологията си я контролират много преди тука да има и наченки на подобни екологични движения.Тука у нас специално всичко е по почина "на народа да му е гадно".
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Айде на катализаторите!

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                ...
                                Я марш всички за катализатори! Да видите как се хвърля на скрапа идеално работеща кола!

                                И знаете ли какъв е чепат с новите дизели и тяхния тест? Дано ви вкарат и такъв... хахахах
                                Тя щом не минава теста значи не е идеално работеща.

                                Иначе и аз се размечтах нещо за дизелите. Ама де да видим.

                                Първоначално публикуван от Onzi Преглед на мнение
                                ... Но някои коли, дори перфектно поддържани, не са с катализатори. Ако влизат в заводските си норми, с които са проектирани, и не ги надвишават, не виждам проблем.
                                И как става това, ако от завода е била с катализатор?

                                Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                                Ще си сложа на жиповете по едно Уобразно с клапи продават ги...
                                Много ги хвалят тия с БМВ на главния мозък.

                                Шумът също е замърсяване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X