Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Patrol Y60 TD42

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Nissan Patrol Y60 TD42

    Като за показания на вградения уред, който при мен поне даваше немалки отклонения спрямо механичен манометър, за мен са ОК.
    П.П. Да не забравяме, че аз говоря за RD28T, а не конкретно за TD42, така че мнението ми се базира на аналогия, а не на опит с TD42.
    V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

    Коментар


    • От: Nissan Patrol Y60 TD42

      Нормално е. И аз съм имал моменти особено лятото на празен ход по уред да пада под 2.
      Дела трябват, а не думи.

      Коментар


      • От: Nissan Patrol Y60 TD42

        Благодаря на колегите кито се отзоваха , но тези дни забелязох следно:
        При нормално налягане на маслото (както съм го описал по горе ) в даден момент налягането пада осезаемо ( при 2500-3000 оборота и топъл двигател ) под 2 бара а на тихи обороти на 1 бар. Като това трае няколко минути (3-5) и след това се връща в така нареченото нормално налягане. Някой имал ли е подобен проблем? Евентуално съвети ?

        Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
        SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
        Nissan Patrol Y60

        Коментар


        • От: Nissan Patrol Y60 TD42

          Моя е правил подобни промени в много горещо време и работа на място (трафик например). При подаване на газ влиза в нормите.
          Все пак не мисля, че имаш генерален проблем - уредите им са пословично неточни. Двигателя си има сензор за автоматично гасене при опасно ниско налягане на маслото. Ако имаш съмнения може да смениш него за успокоение.
          Последно редактирано от Plamen Alexandrov; 05-06-18, 13:53.
          Дела трябват, а не думи.

          Коментар


          • От: Nissan Patrol Y60 TD42

            Според мен е проблем в системата за измерване (датчик и уред на таблото) - аз съм наблюдавам при моя подобно поведение. За да си сигурен обаче дали е така, трябва да монтираш механичен манометър и да покараш с него известно време, за да натрупаш малко статистически данни от него. Няма смисъл да търсиш по-дълбоко причината (разглобяване или друго), преди да си сигурен в достоверността на измерванията.
            V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

            Коментар


            • От: Nissan Patrol Y60 TD42

              Освен в датчика аз се съмнявам някой клапан да не прави проблем

              Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
              SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
              Nissan Patrol Y60

              Коментар


              • От: Nissan Patrol Y60 TD42

                Понеже електриката в тая кола е правена от инж. Тоци Бегали първо тествай с истински манометър. После карай нататък ако има нужда.
                Изобщо, диагностиката си има алгоритми.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Nissan Patrol Y60 TD42

                  При положение, че не ти свети лампата за маслото, може и да рискуваш с хипотезата, че показанията на таблото са неверни (както подозираме няколко човека дотук) и да си караш така.
                  V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                  Коментар


                  • От: Nissan Patrol Y60 TD42

                    За 2,8 Б от 1 до 4 атм. няма проблеми. Механичен уред.

                    Коментар


                    • От: Nissan Patrol Y60 TD42

                      След поставяне на външен уред показанията са следните, при горещ двигател мин. налягане на маслото 0.8-0.9 но в повечето случаи стои на 1 - 1.1 бара при 700 об/мин обоброти около 2000-2500 , 3-3,2 бара което мисля че е Ок.

                      П.с. Монтирах и външен датчик за температура на вода , при около 30 мин сериозно натоварване не вдигна повече от 87 градуса [emoji16]

                      Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
                      SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
                      Nissan Patrol Y60

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X