Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 автоматик Въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано 2 автоматик Въпроси

    Здравейте колеги,от около една седмица съм собственик на Нисан Терано 2000г автоматик и има няколко въпроса към вас понеже въобще до сега не съм карал нито кола нито джип с автоматична скоростна кутия.
    1.Според мен кутията си включва добре,трябва ли да сменям маслото?
    2.Как се сменя маслото със машина или в домашни условия, и какво ще ми препоръчате да налея?
    3.Мога ли да карам на бавните на D по сух но стръмен път?
    4.Мога ли да ползвам 1-ва и 2-ра скорост при спускане като моторна спирачка?
    5.Когато съм на D на бавните мога ли в движение да минавам на 1-ва и на 2-ра?
    6.Когато паля колата,трябва ли да е натисната спирачката?
    Четох доста но не откривам отговорите на някой въпроси,разбрах,че не трябва да пускам колата когато е в движение на N.
    Другото което разбрах,че на светофар трябва да си остана D с натисната спирачка.
    Аз в момента не се сещам за друго,но съм сигурен ,че ще имам доста въпроси,ако има нещо вредно за самата кутия което не трябва да правя моля да го споделите.
    Последния ми въпрос за сега е ,вентилатора на парното работи само на 4-та степен ,какъв може да е проблема?
    0888 074 049

  • #2
    От: Терано 2 автоматик Въпроси

    Отговори по точки:
    1 - да трябва
    2 - може но по добре в сервиз има си специфика
    3 - може , стига да не превключва постоянно
    4 - да
    5 - да
    6 - да

    Коментар


    • #3
      От: Терано 2 автоматик Въпроси

      Благодаря за отговорите колега.Относно последния ми въпрос,днес махнах жабката и търсих тази плочка с реустата където има съпротивления,но не открих нищо подобно.Всъщност ще кача снимка на това което открих на буксата с 4-те кабела

      П.п грешка моля някой модератор да го изтрие.
      0888 074 049

      Коментар


      • #4
        От: Терано 2 автоматик Въпроси

        Благодаря за отговорите колега.Относно последния ми въпрос,днес махнах жабката и търсих тази плочка с реустата където има съпротивления,но не открих нищо подобно.Всъщност ще кача снимка на това което открих на буксата с 4-те кабела.Снимка немога да кача,но ще се опитам да ви обясня,прилича на шпатулка за китосване със букса отзад.
        0888 074 049

        Коментар


        • #5
          От: Терано 2 автоматик Въпроси

          Да не трябвя да се пуска на N в движение.
          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

          Коментар


          • #6
            От: Терано 2 автоматик Въпроси

            здравейте колеги искам да ви попитам по принцип автомата на терано 2 2,7тди здрав ли е ? става въпрос за лов .джипа е внос от англия на ход до тук.

            Коментар


            • #7
              От: Терано 2 автоматик Въпроси

              Първоначално публикуван от goshem Преглед на мнение
              здравейте колеги искам да ви попитам по принцип автомата на терано 2 2,7тди здрав ли е ? става въпрос за лов .джипа е внос от англия на ход до тук.
              Здравей.
              Аз изтеглих късата клечка-т.е. автомата ми не е здрав,но така го карам.Никой досега не се е оплаквал обаче!Само добри думи за него.
              Харесвам си колата,и чакам да поспаднат цените на терано 2 на части.

              Дано да случиш ...!
              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

              Коментар


              • #8
                От: Терано 2 автоматик Въпроси

                Първоначално публикуван от goshem Преглед на мнение
                здравейте колеги искам да ви попитам по принцип автомата на терано 2 2,7тди здрав ли е ? става въпрос за лов .джипа е внос от англия на ход до тук.
                По принцип и аз знам,че е много здрав,но си иска редовно обслужване.
                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                Коментар


                • #9
                  От: Терано 2 автоматик Въпроси

                  Някой да каже какво масло да взема за автоматика на терано 2,може и на лично да няма реклама
                  0888 074 049

                  Коментар


                  • #10
                    От: Терано 2 автоматик Въпроси

                    Здравейте колеги,имам два въпроса свързани с автоматика на тераното.Първия е как се мери нивото на маслото в кутията,на позиция P или на N ? И втория въпрос е,днес долях масло на автоматика,защото щеката изобщо не го докосваше на запален двигател и май сипах повече от колкото трябваше,на студена кутия показва почти максимум ама на HOT скалата... [emoji35] опасно ли е така? Утре мисля да източа малко,но днес я покарах така известно време
                    Последно редактирано от koprio; 19-01-18, 18:18.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X