Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокаж на междуосов диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Блокаж на междуосов диференциал

    При ония случай в гората,кал,с включен блокаж,право излизане.След това се изключи,не е имало проблем.Но от тогава не се е налагало да го блокирам,от скоро не мога да го включа,пробвал съм доста начини.Днес ще я вдигам от едната страна да пробвам дифа,раздатката отдавна съм и вдигнал мерника,ама ще е другия месец ако издържи дотогава.Тресе си отдавна,въпреки че всички други причини съм отстранил.И разбира се че ще напиша какво е станало,тоя форум главно е за това,в постовете съм го доказал.


    Коментар


    • #47
      От: Блокаж на междуосов диференциал

      Масло навярно има, не че ще оправи тресенето, за него има други теми.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #48
        От: Блокаж на междуосов диференциал

        Има всичко,просто е за ревизия,дошло му е времето.Всички други причини за тресенето са отстранени уж,включвам кардани,баланси,карета и тн.да не влизам в подробности.Всъщност само по лампа и положението на лоста,блокажа е изключен,което не е гаранция за същото де.


        Коментар


        • #49
          От: Блокаж на междуосов диференциал

          Та така,предно ляво вдигнато,изключена от скорост,РК включена,колелото не се превърта,същото и с изключена РК.Според тия действия,мисля че дифа е блокирал,не си давам друго обяснение,но не съм толко вещ в тая материя.Всъщност,усетих го още в гората при завой,там се усеща че приплъзва без включен блокаж,той все още не може да се включи де.


          Коментар


          • #50
            От: Блокаж на междуосов диференциал

            Ами честито,хората пари дават за блокаж.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #51
              От: Блокаж на междуосов диференциал

              Блокирали спирачки?
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #52
                От: Блокаж на междуосов диференциал

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Блокирали спирачки?
                Няма как, с блокирали спирачки не мърда хич, а с блокиран диф, мърда до обиране на луфтовете.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #53
                  От: Блокаж на междуосов диференциал

                  Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                  Като е изправна хидравликата не товари.Компютъра се справя с оборотите,ама при опит за потегляне с нормална газ направо гаснеше.
                  Споделям какво съм видял не поставям диагноза на колата на колегата.
                  Моята е 21213 1.7 карбуратор . Няма никакви компютри и пак не се налага корегиране на на ниските обороти .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #54
                    От: Блокаж на междуосов диференциал

                    Първоначално публикуван от hurbo Преглед на мнение
                    Та така,предно ляво вдигнато,изключена от скорост,РК включена,колелото не се превърта,същото и с изключена РК.Според тия действия,мисля че дифа е блокирал,не си давам друго обяснение,но не съм толко вещ в тая материя.Всъщност,усетих го още в гората при завой,там се усеща че приплъзва без включен блокаж,той все още не може да се включи де.
                    Свали предния кардан , за да си помогнеш в главоломката.После вдигни предницата...и ще знаеш.Голема сложност
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Блокаж на междуосов диференциал

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Няма как, с блокирали спирачки не мърда хич, а с блокиран диф, мърда до обиране на луфтовете.
                      Блокиран диф според мен,мърда до луфта,независимо с изключена РК или без.Сега се сещам,че предния диф е на 1.5 г от НАР


                      Коментар


                      • #56
                        От: Блокаж на междуосов диференциал

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        Свали предния кардан , за да си помогнеш в главоломката.После вдигни предницата...и ще знаеш.Голема сложност
                        Той си се върти с вдигната гума,отива до РК движението и оттам все тая какво става,щото и на изключена РК пак така.Иначе прав си,сложност.


                        Коментар


                        • #57
                          От: Блокаж на междуосов диференциал

                          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                          Ами честито,хората пари дават за блокаж.
                          То хубаво блокаж,ама вече 300 км асфалт и 50-60 черно усещам как ще ми блокира джоба скоро


                          Коментар


                          • #58
                            От: Блокаж на междуосов диференциал

                            Първоначално публикуван от hurbo Преглед на мнение
                            Той си се върти с вдигната гума,отива до РК движението и оттам все тая какво става,щото и на изключена РК пак така.Иначе прав си,сложност.
                            Тя и да е изключена,все тая.Изключването става от входящия вал,а въртейки от колелото въртиш през изходящия и въртиш всичките и карантии.
                            Изходящите валове на РК излизат от дифа и.Сега вдигни и двете предни гуми едновременно (че е по-лесно от свалянето на кардан) и пак върти.
                            Последно редактирано от kameno karp; 24-09-17, 00:08.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Блокаж на междуосов диференциал

                              Първоначално публикуван от hurbo Преглед на мнение
                              Той си се върти с вдигната гума,отива до РК движението и оттам все тая какво става,щото и на изключена РК пак така.Иначе прав си,сложност.
                              А си чети поста 49.Нали се не въртеше предна лява?Вдигната!
                              Верно , усложненост
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Блокаж на междуосов диференциал

                                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                                Тя и да е изключена,все тая.Изключването става от входящия вал,а въртейки от колелото въртиш през изходящия и въртиш всичките и карантии.
                                Изходящите валове на РК излизат от дифа и.Сега вдигни и двете предни гуми едновременно (че е по-лесно от свалянето на кардан) и пак върти.
                                Първо алтернатора ,сега двете гуми едновременно?!
                                Каква е разликата с това да върти едната ,а другата стъпила на земята? Двете едновременно ще се въртят ,но в различни посоки.
                                А кардана трябва да свали за да се повози без да счупи нищо ,докато ремонтира раздатката.
                                Калин Владов,09РСПБЗН

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X