Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Актуална информация за тези които ще пътуват от ГКПП Калотина за Република Сърбия .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Актуална информация за тези които ще пътуват от ГКПП Калотина за Република Сърбия .

    Тази тема я публикувам тъй като след презентацията ми тук на моя тема описваща
    мое пътуване до Сараево, имах множество запитвания от колеги от форума относно цените
    на горивата и курса на динара спрямо еврото в Сърбия, тъй като курса у нас на шарените валути
    е твърде занижен и дискриминиран в местните ни чейнджбюра !
    Първата газостанция след като преминете ГКПП Калотина се явява
    на няколко километра след излизане от Цариброд в посока град Ниш.
    Цената на газта е около 70 динара.
    В района до Пирот еврото се сменя срещу 120-121 динара !
    Заради променливия курс "менячниците" не желаят да изкупуват долари !
    На мен с големи молби и разправии в Пирот ми смениха едва 20 долара срещу 106 динара /долар.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Фиш от чейнджбю&#1.jpg
Прегледи:1
Размер:273.9 КБ
ID:6134899
    В снимките ми по-долу ще видите цените на горивата с дата 24.06.2017 година в Сърбия !
    За тези които пушат бих желал да ги предупредя че ако искат да си купят от там все още
    по-евтини цигари трябва да го сторят до 01.07.2017 година, преди да влезе в сила тяхното
    увеличение което ще бъде с над 100 динара за стек :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Цени на гориват&#1.jpg
Прегледи:1
Размер:686.5 КБ
ID:6134900

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-06-24 13.12.44.jpg
Прегледи:1
Размер:892.6 КБ
ID:6134902

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-06-24 13.13.32.jpg
Прегледи:1
Размер:855.9 КБ
ID:6134901
    Последно редактирано от Boa; 25-06-17, 13:43.

  • #2
    От: Актуална информация за тези които ще пътуват от ГКПП Калотина за Република Сърбия

    Добре че даваш инфо за хора с пари в брой,но с банкова карта е по-различно.За мен това е най-лесния и безопасен начин за плащане в държави без евро.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #3
      От: Актуална информация за тези които ще пътуват от ГКПП Калотина за Република Сърбия

      Колега,ти по какъв маршрут излезе от Сърбия?
      Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
      Краси
      "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

      Коментар


      • #4
        От: Актуална информация за тези които ще пътуват от ГКПП Калотина за Република Сърбия

        За излизането ще се ориентирате по навалицата на путарината на Алексинац по посока Ниш и по движението по магистралата, ако е пълно с гастарбайтери (сега им почва сезона да се изнасят към родна Турция) - директно надясно за Лесковац, има още една путарина и после покрай Власинското езеро - Стрезимировци - Трън - Перник.
        Миналата година в разгара на гастарбайтерското преселение на путарината видях двойка старозагорски коли, същата двойка засякох после на Църна маца и то след като минах през Стрезимировци, ядох плескавици на езерото и пих кафе на едно Еко в София.
        Сами си направете сметка с каква скорост са вървяли и колко са чакали на Калотина.
        В Сърбия един лев се разменя за 60 динара по менячниците в Пирот и Димитровград. За плащане по путарината е добре да имате динари в брой, приемат и плащане с евро и турците масово плащат така, но те пътуват по цялата магистрала и е по лесно. Приема се и плащане с карта, но се губи време.
        Не бързай ако искаш да стигнеш
        __________________________________
        Discovery II TD5 10P

        Коментар


        • #5
          От: Актуална информация за тези които ще пътуват от ГКПП Калотина за Република Сърбия

          Най-удобно е плащане с карта на всякъде, никакво време не се губи.
          Иначе динари за Сърбия, форинти за Унгария, ставаш като чейндж бюро.

          Коментар


          • #6
            От: Актуална информация за тези които ще пътуват от ГКПП Калотина за Република Сърбия

            Когато съм ходил в Сърбия, винаги съм носел достатъчно динари и евентуално евро за обяна. Динари обменям на едно чейндж бюро на ул. "Гладстон", пресечка с ул. "Витошка". Става дума за гр. София. В това бюро курсът е почти официалния, ако купуваш валута. Имат богат асортимент от валути и винаги има опашка пред бюрото. С карта в чужбина съм плащал единствено в големите вериги мазазини - Лидл и Била. Иначе избягвам да плащам с карта, защото не се знае какъв процент комисионна ти удържат.

            Коментар


            • #7
              От: Актуална информация за тези които ще пътуват от ГКПП Калотина за Република Сърбия

              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
              Най-удобно е плащане с карта на всякъде, никакво време не се губи.
              Иначе динари за Сърбия, форинти за Унгария, ставаш като чейндж бюро.
              Много е удобно, особено като ти глътне картата някой банкомат
              Значи, в Крагуйевац, в някакъв голям супермаркет картата не сработи на касата - два ПИН-а и отказ, платих в брой и излезнах да пробвам с последния опит за ПИН на банкомата отвънка - последва "глът" и край... Добре, че имаше офис на същата банка в сградата на супермаркета - с мноооооооооого кандърми и първоначални твърдения от тяхна страна, че нямат нищо общо с банкомата, че не могат да го отварят щото го обслужвала външна инкасо-фирма, накрая нещо се смилиха, обадиха се в централата и... както си бяха в офиса, отвориха банкомата от задната му част и ми върнаха картата. В България я пробвах - работи си, нищо ѝ няма, ползвах си я до изтичане на валидността ѝ.

              Иначе, този уЙкенд минавах през Калотина - и на излизане от България и на влизане откъм Сърбия колите ги тарашат митничари По метода "анализ на риска", де - заплюват си някого, свалят всички и всичко от колата... отдавна не бях виждал такова нещо. Също така има нова мода - не гледат в багажника, а в купето на колата (бая тЕрикати навремето са ми казвали, че индустриалните количества ракия и цигари ги слагат в купето, щото "ония гледат в багажника"). Явно са хванали някой "битов контрабандист" с много ракиjа, мЕсо и цигараМа в купето...
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X