Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пневматичен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пневматичен гайковерт

    Колеги понеже има тема за електирческите гайковерти , реших да направя и за пневматичните.
    Та имам един електрически уж германски , но ми идва слаб ( идея нямам колко нм е )
    Имам и един китайски пневматичен - също е слаб но върши работа понякога колкото да не въртиш на ръка.
    Та нека обсъдим пневматичните сега,търси се нещо с реални около 500нм който могат да развият примерно гайка колянов вал.
    Бюджета е среден около 300-400 - ще се ползва рядко, може би 3 4 пъти на месец(поне за сега).
    Нека всеки каже какъв използва и доволен ли е.
    Може и сравнение с даден електрически.

  • #2
    От: Пневматичен гайковерт

    Ползвам на Хазет и един същия габарит ( закупен от евро 07) .Хазета е 1100 нм , компактен и се провира почти навсякъде и . За този от еврото платих 270 лева преди две години а за хазета 380 лева.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:96406558_1_585x461_pnevmatichen-gaykovert-1100-nm-hazet-9012-m-gr-sofiya.jpg
Прегледи:1
Размер:10.2 КБ
ID:5757304Натиснете снимката за да я уголемите

Име:96406558_2_585x461_pnevmatichen-gaykovert-1100-nm-hazet-9012-m-snimki.jpg
Прегледи:1
Размер:20.5 КБ
ID:5757305
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #3
      От: Пневматичен гайковерт

      Малко са преувеличили нютоните на Хазета. Имам на Вюрт гайковерт ,и Хазет ,Вюрта е 560 нютона и развива болтовете които Хазета не успее. А иначе е компактен ,да. И с много трошлив механизъм за посоките. Ползвам Вюртовия 6 години ,професионално и още не дава признаци на сдухване. Пак бих си взел такъв.
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #4
        От: Пневматичен гайковерт

        6 години нонстоп употреба USAG 710Nm сменен единствено квадрата дето предава движението към вложките от гидорията, обаче взе да ми идва слаб.
        Взех преди седмица, на промоция от 780 на 408лв BETA, 1700Nm на 1/2. Амии все още мога да кажа само суперлативи. Развива гайка на полуоска ключ 32мм. Гайката е стягана с тръба 1м и лост. Стегната гайка с BETA, USAG -a не може да я трепне.
        И от вчера споделям опит.
        В сервиза поддържаме една конкретна марка таксиметрови автомобили. Всичките след изтичането на гаранцията идват за първа смяна на ангренажен комплект. Досега на 8 автомобила никакъв пистолет на 1/2 не е успявал да ги развие. Взимал съм от колеги много различни марки и все нищо. И тъй като веднъж се отчупи парче от венеца на маховика, законтряйки там не е оферта да се развива ръчно (само да вметна че на скорост и спирачка, съединителя приплъзва). Та ползвах един от колеги занимаващи се с камиони на 1". Е вчера с въпросния BETA гайковерт стана чудо - връъът и болта се разви [emoji14]

        Мойте 2ст. Бих намерил и модела ако някой се интересува

        Коментар


        • #5
          От: Пневматичен гайковерт

          На работа миналата година си купих "m7". 1150н.м. го водят, но реални ми каза продавача 900. Цената беше 325лв. Доволен съм от работата, но има болтове и гайки, които не може да развие, особено с удължение забелязвам че умалява. Налагало ми се е да свалям кардани на камион и не мога да ги развия, даже болтове и гайки стягани с него, след дълга експлоатация ръждясват, запичат и нямат мръдване.

          Коментар


          • #6
            От: Пневматичен гайковерт

            Да добавя че ползвам гайковерта на 10 бара, далеч над предписаните 6,3. Коя е марката таксита? Любопитно ми е дали ми е попадала такава. А иначе досега не ми се е опирала гайка на полуоска на вюрта, само веднъж ,но с 36 и преход към 1/2.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #7
              От: Пневматичен гайковерт

              Основните ни гайковерти са ингерсол ранд.Модела е 2135qti.
              Това е гайковрта за постоянна употреба според мен.
              Чикаго имаме няколко от по ниските серий и не съм много впечатлен от към сила.
              За снап он нямам представа и опит.
              При нас всичко над 30 се работи с по големите модели на ингерсол ранд серия по спомен 22......
              Всички гайковрти на вюрт са ингерсол ранд.
              Този малкия на хазет става ама е далече от описаните нютони вирши работа за специфични места.
              Имаме същия и на чикаго пнеуматик абслютно еднакви са.
              Имаме и КС тулс монстер също е далече от 1700нютона.
              Имаме също и факом май серия 3000 беше той става и има сила но по тъп и неудобен механизъм не съм виждал дори и на китаец.
              Та според мен ако човек има възможност да си вземе ингерсол ранд е най добре.
              Масло с въздуха един път годишно смазване на чука и стягане на болтовете на корпуса това са му задължителните профилактики за 7 години сервизна употреба.
              Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
              Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

              Sofrace Offroad Team

              Коментар


              • #8
                От: Пневматичен гайковерт

                Забравих вече има и малък на 1/4 в комплект за подгреени свещи върши страхотна работа.
                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                Sofrace Offroad Team

                Коментар


                • #9
                  От: Пневматичен гайковерт

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Да добавя че ползвам гайковерта на 10 бара, далеч над предписаните 6,3. Коя е марката таксита? Любопитно ми е дали ми е попадала такава. А иначе досега не ми се е опирала гайка на полуоска на вюрта, само веднъж ,но с 36 и преход към 1/2.
                  Фиеста 1.25 16клапана

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пневматичен гайковерт

                    Мерси ,няма проблеми моя вюрт ,но пак казвам ,на 10 бара.
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пневматичен гайковерт

                      Сега като погледнах поста с налягането се досетих как взривихме един хазет миналата година.
                      Един от нашите идиоти ползвайки хазет като от снимката горе бе решил, че след като има кислород може да работи без да регулира
                      налягането през редуцила.И магията не бе закъсняла.
                      Ще снимам в понеделник как изглежда.Добре,ще младежа мина без загуба на ръка.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пневматичен гайковерт

                        Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                        Сега като погледнах поста с налягането се досетих как взривихме един хазет миналата година.
                        Един от нашите идиоти ползвайки хазет като от снимката горе бе решил, че след като има кислород може да работи без да регулира
                        налягането през редуцила.И магията не бе закъсняла.
                        Ще снимам в понеделник как изглежда.Добре,ще младежа мина без загуба на ръка.
                        Кислорода не се понася много с петролните продукти .. масалце е имало !
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пневматичен гайковерт

                          Това едно на ръка.Проблема беше във нерегулираното налягане и мисълта за колкото повече толкова повече.
                          Иначе цял обект изкарахме по чукарите да сглобяваме едни железа само на кислород,но един път да не им обърнеш внимание и белята стана.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пневматичен гайковерт

                            Колеги какво мислите за бета 1927 P . В момента е на промоция в сайта им.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пневматичен гайковерт

                              Първоначално публикуван от Emil Manev Преглед на мнение
                              Колеги какво мислите за бета 1927 P . В момента е на промоция в сайта им.
                              За същия говорех в предния пост

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X