Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пневматичен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пневматичен гайковерт

    Виж на Волгата се сменя лесно. С поглед -- 15-20мин. на място. Но на Латвия трябва втори човек. С поздрав Борето А на Анатоли метода на терасата е ОПАСЕН.

    Коментар


    • От: Пневматичен гайковерт

      Ванка,шпилките на джипа са по лесни от на Форда , вероятно защото са 6 броя,на Форда са 5 бр но по дебели.Във стоковия си вид и на мен не ми върши работа,незнам тук или в другата тема пуснах клипчета,даже бях разочарован.Докато не махнах всички щуцери и бързи връзки ,за никакъв х*й не става.Знаеш че няма проблем да забия всеки топ модел на който и да е производител ако имам нужда.
      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Анатолий, предполагам говориш за болтовете/шпилките на форда. Те не са особено мерило, че са направени от говнолидий.
      До гайката на главината - често когато е клеясало едно резбово съединение, много по-ефективно е да го развиваш с удар (особено ако си пръскал от разните му спрейове за ръжди) отколкото просто да напъваш с голяма сила.
      Мога да ти дам нагледен пример:
      - моята преса е 20т. Често на някой запекли главини черупките на лагерите се опъват и на 20т. Обаче когато напомпам до последно и неще да тръгне, взимам едно малко чукче и почуквам по дорника на пресата. 2-3 удара с чукче 100-200гр. пук и тръгва.

      Така че си ползвай гайковертчето със здраве щом ти върши работа. Аз неможах да му намеря приложение. При равни условия бетата, спомената по-нагоре в постовете просто неможе да се сравнява с лидълския.

      Поздрави!
      Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk



      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Имам спомени,на ладите ги свивах на дърводелско менгеме и връзвах на четири места със двоен сезал(тел не става-къса се) и след монтиране на амортисьора просторежеш.Връзва се една витка надолу,инак сезала остава да стърчи издайнически.На космича просто помпиш долният носач със крик и си влиза като у тях си.
      На ладата съм късал носач зад халите в Кичук а,бях беден студент,тогава не намерих начин да избия селеновите втулки и направо смених целия мост.Не ме питай как съм сменил моста и левия амортисьор със пружината,всичко това на улицата зад халите и колата почти перпендикулярно на улицата.

      Вдигнах колата на крик,смачках пружината и я вързах със ламаринени ленти от близката кофа за боклук.
      Последно редактирано от Roninn; 23-05-18, 18:56.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Пневматичен гайковерт

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

        На ладата съм късал носач зад халите в Кичук а,бях беден студент,тогава не намерих начин да избия селеновите втулки и направо смених целия мост.Не ме питай как съм сменил моста и левия амортисьор със пружината,всичко това на улицата зад халите и колата почти перпендикулярно на улицата.

        Вдигнах колата на крик,смачках пружината и я вързах със ламаринени ленти от близката кофа за боклук.
        A да споменаваме ли че болтовете на напречната греда демек на лонжера във 99% са ръждясали и няма развиване.
        Късат се и следва едно страхотно упражнение,а преди 90 година се действаше само с оксижени !

        Коментар


        • От: Пневматичен гайковерт

          Ей тия същите болтове превъртаха в гредата.Лекуваха се със прорез с оксижена и заварка.На ментак подкалниците болтовете излизаха през гредата,и за там имаше лек,поставяше се дълга планка в гредата със заварени болтове за нея.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Пневматичен гайковерт

            Това със по дълги болтове през гредите и планки отгоре съм го правил също.
            А тези мостове,се цепиха точно по средата.Помня че светлосините(светло сивите) бяха читави.Имаше едни тъмно кафяви ,бяха меки.На последната Лада смених два
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Пневматичен гайковерт

              Скоро ми се наложи да монтирам пружини на място, където не влизат скобите.
              Свих ги със скобите отвън, вързах ги с 3 коланчета от Лидл(без тресчотка) и ги набутах на мястото им. После отпуснах и извадих коланчетата и готово.
              А, темата беше за гайковерт. Навивах скобите с гайковерта от Лидл, но акумулаторния - страшна машина

              Коментар


              • От: Пневматичен гайковерт

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Това със по дълги болтове през гредите и планки отгоре съм го правил също.
                А тези мостове,се цепиха точно по средата.Помня че светлосините(светло сивите) бяха читави.Имаше едни тъмно кафяви ,бяха меки.На последната Лада смених два
                Оригиналните-Руските си бяха чисто черни ,лъскави.В склада имахме една камара,обаче всеки бягаше от подобен ремонт щото малко часове му даваха по книга.
                Ремонт на преден мост се падаше на новобранците.Трудна и неплатена работа !

                Коментар


                • От: Пневматичен гайковерт

                  Най-накрая и аз се сдобих с чисто нов гайковерт и то руски. Дават го до 100N.m, работи на 6.3бара и според книжката към него иска около 600литра на мин. Дано последното да не е вярно, защото не знам откъде ще му взема толкова. Освен и аз да надувам с уста, белким отвие нещо. Не съм хващал гайковерт до сега, обаче това е истински туч-тежи 2-3 килограма. С него дойдоха и резервни части. Някакви перца за турбинката, пружина, щифтове някакви и три вложки-17, 19 и 21. Абе типично руска работа. Дават му живот до ремонт 30000 отвивания или завивания. Максимален размер на болт-14мм. Сега ще му търся някакъв маркуч 10мм и ще го пробвам. В книжката пише преди ползване да се налее 20-30мл турбинно масло. Ясно е, че с такова не разполагам, даже не знам какво значи турбинно. Мислех да му налея хидравлично, защото е с по-малък вискозитет. Дано да оправдае изискванията ми и да сменя гумите. За 20лева толкова.

                  Коментар


                  • От: Пневматичен гайковерт

                    Сменяхме цялата дясна полуоска със двете карета.Майстора кара десета година.

                    https://youtu.be/4iV66sXV_Gg

                    Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Пневматичен гайковерт

                      https://youtu.be/ON6oI8G5mF8
                      Един френд си бил купил парксайд и му го взех за проба.
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • От: Пневматичен гайковерт

                        Нямаш дебит,със този маркуч и при мен не става.В моята постановка ще скъса резбите,с малко недоглеждане на новите биалетки им скъса болтовете на товарна кола.
                        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                        https://youtu.be/ON6oI8G5mF8
                        Един френд си бил купил парксайд и му го взех за проба.
                        Чуй звука при мен и при теб.При теб чука едвам едвам и по нарядко.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Пневматичен гайковерт

                          Като гледам как ги отвива,трудна работа да скъса резбите.Иначе ограничението не е в маркуча,а в бързата връзка,но с добра бърза връзка не се усеща въобще.

                          Коментар


                          • От: Пневматичен гайковерт

                            Дай пример за добра бърза връзка? Марка, модел? Гледам в Алати продатват едни уж италиански - GAV. Те добри ли са? Райдърски дето ги има по бриколаж, практикер и тн, някой път не задържат добре.
                            -Чем занимаетесь по жизни?
                            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                            Коментар


                            • От: Пневматичен гайковерт

                              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                              Като гледам как ги отвива,трудна работа да скъса резбите.Иначе ограничението не е в маркуча,а в бързата връзка,но с добра бърза връзка не се усеща въобще.
                              Не продавам лидълски инструменти,и нямам намерение да убеждавам никого какво може,но имам против някой да намекна че лъжа или измислям.Не искате да четете или просто си чешите клавиатурите.



                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Във стоковия си вид и на мен не ми върши работа,незнам тук или в другата тема пуснах клипчета,даже бях разочарован.Докато не махнах всички щуцери и бързи връзки ,за никакъв х*й не става.Знаеш че няма проблем да забия всеки топ модел на който и да е производител ако имам нужда.
                              .
                              Последно редактирано от Roninn; 20-06-18, 21:00.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Пневматичен гайковерт

                                @KingofROAD мога да ти снимам моите какви са,разглобявал съм ги и ги знам какво представляват като качество,марката не ми е известна,но като цена бяха по 18лв/бр с отстъпка от магазин вносител.GAV е добра марка,но точно бързите им връзки не съм ползвал и нямам впечатления.Най-добрия и евтин вариант откъм дебит е като на колегата Roninn направо със скоба и маркуча го откачаш от компресора.

                                @Roninn нито намеквам че лъжеш,нито че си измисляш,просто това ми е до болка познат пищов и няма кой знае какви възможности,утре мога да ти снимам поне 3,които са му одрали кожата и се продават като ейнхели,райдери и други марки.Резба на болт на джанта не се къса току така,тея болтове не се правят от кашкавал,а и конуса не е за подценяване,несериозно е да твърдиш,че с лидълското чудо можеш да повредиш болт на джанта.Единствения шанс е при фиатовите болтве,понеже са със ситна резба 1.25 по може да я повредиш.Дори със 3/4 гайковерт си е събитие да скъсаш болт на джанта.Виж биалетка съм късал и с гаечен ключ и си е съвсем нормално да я скъсаш с пищова.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X