Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пневматичен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пневматичен гайковерт

    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение

    П.П. Ванка,не съм виждал във автоморга да свалят пружина със скоби,и не съм виждал някой да се удари !
    Свалянето не е чак такава драма. Проблема е да я натиснещ и фиксираш за да сложиш новия амортисьор.

    Коментар


    • От: Пневматичен гайковерт

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      Е и кво като не е минало през сервиз?
      Ае стига сте се напъвали толкова.
      Човека иска да си смени сам частите,и си ги е сменил.
      Много е лесно да съдим така отстрани.
      Нали за два амортесора щяхте да го обръснете поне 60 кинта??? И за биалетките и стана стотака.
      Доста хора бачкат за толкова поне 3 дена !

      П.П. Ванка,не съм виждал във автоморга да свалят пружина със скоби,и не съм виждал някой да се удари !
      Петьо,не му се връзвай на Калин,парите в нашия случай са най-малкия проблем.Ако си закарам някоя от колите в сервиз,преди това ще трябва да се маскирам да не ме познае някой.

      Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Пневматичен гайковерт

        Анатолий ,мислиш ли че това съоръжение ,което си сътворил , е технически издържано и безопасно за употреба? Просто се радвай ,че имаш все още всичките си зъби и не давай подобен пример по форумите ,защото някой ще те копира и няма да извади твоя късмет.
        Срамно ли е да си караш колата на сервиз? Моята беше скоро ,проблем с централното. Не ми е чужда материя ,но времето изгубено да се лутам в жиците ми е по-скъпо. Човек не може да разбира от всичко ,но да си публикува нефелните творчески напъни в чужда материя в публичен форум и да чака потупване по рамото-ми няма да стане.
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • От: Пневматичен гайковерт

          аз, доколкото рабирам - наложило се е да импровизира нещо на момента и с подръчни средства. и аз съм имАл подобни изпълнения, не е за хвалене, но по-важното е че се е справил.

          Колкото до сериз-всеки за себе си преценява
          -Чем занимаетесь по жизни?
          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

          Коментар


          • От: Пневматичен гайковерт

            Наскоро ми изпадна един гайковерт руски(един зелен), модел не знам. На него пише 100Н.м. Трябва ми да си сменям гумите. Дали ще има сили да отвие болтовете на джантите на леки коли? Знам, че се стягат с 90-100Н.м, ама аз до сега ги стягам с крак върху оригиналния ключ. Сметнах и излиза, че ги стягам с около 200Н.м. Дали ще ми върши работа този гайковерт?

            Коментар


            • От: Пневматичен гайковерт

              Ми пробвай.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Пневматичен гайковерт

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                ,парите в нашия случай са най-малкия проблем.
                Вероятно,трудно се сдържате да не хванете "ключовете" ,но обезопасяването за което предупреждават колегите е Задължително при работа с пружини.
                Преди 20-25 години съм имал няколко "възпитателни" случая с пружини ,а при разглобяване на енергоакумулатор от товарен автомобил капака и пружината прелетяха през цялата улица и се спряха във вратата на съседа.Късмет, че нямаше "авария". За вързването с тел на пружини няма да коментирам.
                При подобни приспособления да се поставя парче от мека дървесина между "криковата" част и амортисьора за намаляване на риска.

                Коментар


                • От: Пневматичен гайковерт

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Ми пробвай.
                  Още не съм го взел. Дават ми го за смешна сума пари и ако ми върши работа ще е много добре.

                  Коментар


                  • От: Пневматичен гайковерт

                    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                    Анатолий ,мислиш ли че това съоръжение ,което си сътворил , е технически издържано и безопасно за употреба? Просто се радвай ,че имаш все още всичките си зъби и не давай подобен пример по форумите ,защото някой ще те копира и няма да извади твоя късмет.
                    Срамно ли е да си караш колата на сервиз? Моята беше скоро ,проблем с централното. Не ми е чужда материя ,но времето изгубено да се лутам в жиците ми е по-скъпо. Човек не може да разбира от всичко ,но да си публикува нефелните творчески напъни в чужда материя в публичен форум и да чака потупване по рамото-ми няма да стане.
                    Обрал съм почти всички възможни титли в бокса и кикбокса,не ме мисли със зъбите щом досега съм ги опазил...почти.Не очаквам нищо,а само да отбележа че оплютия лидълски гайковерт при правилните условия къса болтове и не какви да е ......При напъна на въпросния ,единствения недостатък който забелязвам е че в едната посока не обърнах внимание коя , примерно развиване,обръщача за посоката се мести сам..не всеки път,но често го прави това.

                    п.п Аааааа..не съм от хората които ще се впечатлят лесно като им размахваш пръст,дори и среден да е...

                    По въпроса със сервиза,Да...за мен е срамно,
                    и неприемливо
                    Последно редактирано от Roninn; 22-05-18, 20:49.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Пневматичен гайковерт

                      Не е оплют ,той е такъв какъвто е-нискобюджетно нещо. Прави не се знае колко точно ,неизвестно колко време. Едва ли на ринга са те халосвали с пружина. Още помня как ни убеждаваше в онази тема ,че лагера е минал заедно със съчмите и сепаратора през външната черупка. И не размахвам пръст ,изказвам мнение. И успех с комплексите ,мен не ме е срам да кажа "Това не е за мен ". Но това което е за мен ,се прави както трябва.
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • От: Пневматичен гайковерт

                        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                        Не е оплют ,той е такъв какъвто е-нискобюджетно нещо. Прави не се знае колко точно ,неизвестно колко време. Едва ли на ринга са те халосвали с пружина. Още помня как ни убеждаваше в онази тема ,че лагера е минал заедно със съчмите и сепаратора през външната черупка. И не размахвам пръст ,изказвам мнение. И успех с комплексите ,мен не ме е срам да кажа "Това не е за мен ". Но това което е за мен ,се прави както трябва.
                        Нямам комплекси на тази тема,защото това съм учил,това го мога,имам диплома за същото,имам 5 разряд и документ, това съм го работил много отдавна.Комплекси сигурно имам... ама други.За да пусна тема за лагера,значи е имало защо,и твърдя същото.

                        Ти колко качествено работиш,го разправяй на твоите клиенти, това не ме интересува(като спомена за комплексите се замисли)
                        Нямаш никакъв шанс да ме убедиш ,че ще свършиш по качествено, даден ремонт на някоя от нашите коли от мен.Разбирай го както искаш.

                        И понеже темата е за избор на гайковерт,къде е правен лидълския мисля не е важно.Надут на 10 бара,маркуч на 12 ММ.със сменени щуцери и махнати бързи връзки на около 10-15 метра маркуч къса резбата на гайките на джантите.Развива и гайки на главината което пак казвам е изненада за мен,понеже със 50 см.рамо и аз отгоре не успях.
                        Колко дълго ще работи,няма отношение към качеството на ремонтите.




                        Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Пневматичен гайковерт

                          Анатолий, предполагам говориш за болтовете/шпилките на форда. Те не са особено мерило, че са направени от говнолидий.
                          До гайката на главината - често когато е клеясало едно резбово съединение, много по-ефективно е да го развиваш с удар (особено ако си пръскал от разните му спрейове за ръжди) отколкото просто да напъваш с голяма сила.
                          Мога да ти дам нагледен пример:
                          - моята преса е 20т. Често на някой запекли главини черупките на лагерите се опъват и на 20т. Обаче когато напомпам до последно и неще да тръгне, взимам едно малко чукче и почуквам по дорника на пресата. 2-3 удара с чукче 100-200гр. пук и тръгва.

                          Така че си ползвай гайковертчето със здраве щом ти върши работа. Аз неможах да му намеря приложение. При равни условия бетата, спомената по-нагоре в постовете просто неможе да се сравнява с лидълския.

                          Поздрави!

                          Коментар


                          • От: Пневматичен гайковерт

                            Ta за безопасността при монтажа на пружините.
                            Аз до 1990 година съм монтирал или демонтирал стотици пружини на Лада и Москвич,Шкода и Варбург че и на Волга .
                            Тогава понятието Макферсон беше непознато.
                            А вие помните ли тези упражнения без скоби и помощни приспособления.Само със щанга и чук ?

                            Коментар


                            • От: Пневматичен гайковерт

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              За да пусна тема за лагера,значи е имало защо,и твърдя същото.






                              Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                              Другото не е важно ,но темата за лагера си заслужава да я размърдаме
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар


                              • От: Пневматичен гайковерт

                                Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                                Ta за безопасността при монтажа на пружините.
                                Аз до 1990 година съм монтирал или демонтирал стотици пружини на Лада и Москвич,Шкода и Варбург че и на Волга .
                                Тогава понятието Макферсон беше непознато.
                                А вие помните ли тези упражнения без скоби и помощни приспособления.Само със щанга и чук ?
                                Имам спомени,на ладите ги свивах на дърводелско менгеме и връзвах на четири места със двоен сезал(тел не става-къса се) и след монтиране на амортисьора просторежеш.Връзва се една витка надолу,инак сезала остава да стърчи издайнически.На космича просто помпиш долният носач със крик и си влиза като у тях си.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X