Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

    Е той комплекта към теб е 10-15 кинта
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

      Ето го:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15460154920710.jpg
Прегледи:1
Размер:661.0 КБ
ID:5805776

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15460155046441.jpg
Прегледи:1
Размер:454.0 КБ
ID:5805777

      Прав е Търтея за квадратното сечение на О-пръстена в комплекта, но той не е за м/у помпата и мотора.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15460155210202.jpg
Прегледи:1
Размер:446.5 КБ
ID:5805778

      а е за някъде другаде.

      Този О-пръстен, в същият му вид и размер, го има в ремонтният комплект на DTM, но пък в него няма доста дреболии, за разлика от бошовият.
      За мой късмет съм си го купил, и естествено, предпочетох по-добрият комплект.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

        В края на миналата година се разбрахме с bocho64 да смени уплътненията на помпата, но предвид неговите ангажименти, застудялото време и липсата ми на друг автомобил, го отложихме за по-натам.
        Маслото си капеше и аз доливах, но около Нова година ситуацията рязко прогресира, като разхода на масло стана литър на час-два работа, демек, почна да тече яко, като при всяко спиране всичко отдолу ставаше свинщина.
        Предвид шибаното време и ограничените ми ангажименти реших, че ще изчакам да минат студените месеци.
        Времето се постопли и точно мислех да се координираме с bocho64, когато на 03.03 по обед се чувам с приятел за по кафе, а той ми каза, че при него няма никой и ако се организирам да почваме помпата, щото два-три дни преди това долях почти 5л масло пред него, та се скъсАхме от смях.
        Врътнах един-два телефона, а и друг приятел ми звъни за по кафебира, че разтоварил щерка си със 100лв. и приятелка У Мола до нас, та се чудел кво да прави, и замъкнах и него за компания, като да не ни е сухо докато си говорим взех и торба със Шуменско.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

          ... сега по същество.

          Ето първото ми отваряне на капака на клапаните от както е при мен:







          Двигателят е на почти 280 000, 40 от които при мен, като с изключение на първата смяна на масло и последното доливане е каран само със синтетика.
          Не съм го третирал с препарати за разтваряне на отложените в него лайна, щото исках да врътна някоя смяна на маслото със синтетика и което не успее да се отмие от нея да го сваля по-агресивно след това.
          Естествено и това беше отложено докато не оправя теча.

          Свалихме ГНП-то

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15517795836843.jpg
Прегледи:1
Размер:753.6 КБ
ID:5810090

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15517796627314.jpg
Прегледи:1
Размер:686.2 КБ
ID:5810091

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15517796758115.jpg
Прегледи:1
Размер:619.7 КБ
ID:5810092

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15517796872726.jpg
Прегледи:1
Размер:621.7 КБ
ID:5810093

          Смених уплътненията, като, въпреки съпротивата на другите участници в мероприятието, притегнах и болтовете на капаците които не съм барал, които също мръднаха по половин и повече оборот, което мисля е нормално след 25г работа.

          Съвсем първоначалната ми идея беше помпата да се разпарчатоса при помпаджия, но плановете са за това за да се случва нещо друго.
          Не успях да лъсна помпата и отвън щото почнахме към 17:00 и след някой час на семейните почнаха да им звънят телефоните, та нямаше вариант да се вталясвам.

          Всъщност, какъв се оказа проблема.
          О-пръстена м/у помпата и мотора беше на кокал, че и се беше сцепил на едно място което явно беше и причината за якия теч.
          Гарнитурите на двата капака бяха поодървени, но не съвсем, което даже ме учуди.
          Не можах да снимам старите уплътнения защото някой услужливо ми разчисти масата в бързината.

          Специално за Търтея:

          О-пръстенът с квадратното сечение е за картера отдолу на помпата.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15517796986427.jpg
Прегледи:1
Размер:536.4 КБ
ID:5810094

          ... и понеже беше празник, а по някое време стана късно за бира ...

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15517797515680.jpg
Прегледи:1
Размер:522.5 КБ
ID:5810095

          като всичко това се случи и с помощта на вивен колега
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15517797293838.jpg
Прегледи:1
Размер:453.8 КБ
ID:5810096

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15517797407809.jpg
Прегледи:1
Размер:561.9 КБ
ID:5810097

          Като се оправи времето продължавам с обслужването, че за почти 40К нищо сериозно не е правено.
          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-03-19, 12:44.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

            Евала
            За отпред ми е идвал квадратен о пръстен, може да е бил менте
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Евала
              За отпред ми е идвал квадратен о пръстен, може да е бил менте
              Е, ако успееш да сложиш долният, в плика с квадратното сечение, на мястото на този в/у плика който е с кръгло и е за м/у помпата и мотора, без да го режеш, ше дойда от нас до теб на циганско колело.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15460155210202.jpg
Прегледи:1
Размер:446.5 КБ
ID:5805778
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-03-19, 13:18.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                Да бе. За отпред. Квадратен. Както казах, може нещо менте, грешка в номера или балига. Не тече, така че все тая
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                  Нямах предвид сечението, а размера.
                  ...

                  След като изчаках да видя дали сме се справили, отивам да измия мазнотиите с препарати, до колкото е възможно на място, разбира се.

                  P.S. Центровката е на 14 и малко °, при 14° +0.5 по книжка, като вчера ми се видя, че черният пушек изчезна, но и вече не мога да качвам баира към нас на 3-та.
                  Преди беше на 15, 15 и нещо, и много ме дразнеше това леко черно пушлявене като раздавам газ.
                  Какво се е получило с тази центровка, ще разказвам като покарам.
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-03-19, 13:17.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                    Да бе. Същия размер като за отпред. Дойде ми квадратен. Иначе 1:1 с тоя който свалих стария, кръгъл.

                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                      Както съм писал и по-назад в темата, имам някакви вибрации които се усещат под предните седалки. Понеже се усещаха при определени условия, преди година и половина смених тампона на скоростите - разлика никаква. Помислих, че кардана може да е причината защото станаха постоянни и прогресиращи с увеличаването на скоростта, след което сложих друг кардан с нови карета и балансиран от мен - пак разлика никаква.
                      След консултация с bocho64 стигнахме до извода, че трябва да се разпилее скоростната кутия, което отдавна ми се върти в главата защото е мазана със силикон, което показва, че е отваряна и не ми вдъхва никакво доверие за крайният резултат.

                      Както и да е, това е профилактика която трябва да се направи, която пък ще е съчетана и със смяна на съединител защото точно преди пет години в един петък с/у събота спешно се наложи да се прави, и понеже на момента нямаше само феродоф диск, наковах наличният набързо, което освен, че му беше поредното коване, му беше сложено 3.5mm феродо (защото това беше най-дебелото на 225mm в този петъчен следобед) при положение, че диска трябва да е с дебелина 10mm, и така вече 45 000.

                      ... продължението в ледващият пост, че този стана като кандидатстудентска тема.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                        Ще сменявам съединител, но като е - да е !
                        Реших, че ще е керамика или органика като за дрифтачките, но ми трябваше друг диск, или да го накова, или да му ползвам само главината с демпферите ако ще е керамика, за което ми трябваше употребяван или износен щото да се батисва чисто нов е тъпо.

                        Отивам аз при един пич да си спазаря употребяван диск

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15581147966080.jpg
Прегледи:1
Размер:591.9 КБ
ID:5814190

                        обаче нещо много читав ми се видя, и му викам "Я давай да спазарим и притискателният, ако го имаш", и ето какво извади:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15581148239641.jpg
Прегледи:1
Размер:580.0 КБ
ID:5814191

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15581148381432.jpg
Прегледи:1
Размер:509.8 КБ
ID:5814192

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15581148522863.jpg
Прегледи:1
Размер:541.7 КБ
ID:5814193

                        и се сдобих и с това

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15581148695504.jpg
Прегледи:1
Размер:476.2 КБ
ID:5814194

                        което се оказа чисто нов комплект Valeo, към който прибавих лагер Luk, щото Valeo-то е пластмасов и предпочетох изцяло метален.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15581158555395.jpg
Прегледи:1
Размер:472.3 КБ
ID:5814195

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15581158680566.jpg
Прегледи:1
Размер:572.0 КБ
ID:5814196

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15581158938718.jpg
Прегледи:1
Размер:525.5 КБ
ID:5814197

                        а това много ми прилича на "коксов лагер" познат ни от Соца, който мислех, че няма вече да видя на друго освен олдтаймер.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15581159191179.jpg
Прегледи:1
Размер:473.4 КБ
ID:5814198
                        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 17-05-19, 23:27.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          ...че няма вече да видя на друго освен олдтаймер. ...
                          Е па ти за олдтаймер си го приготвИл .
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Е па ти за олдтаймер си го приготвИл .
                            Аами, не мога да имам никакви сантименти към два тона желязо. Това е чист пагматизъм, слагам читави работи да се трОшат по-рЕдко.

                            ... а относно това дето ми е заприличало на "кокс" в тъмното, ами чисто джилезу си е, просто като го е праснала пресата на слаба светлина ми заприлича на друго, а и не го погледнах отстрани, та за това съм писал глупости.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                              Свърши ли нещо по "модернизацията" на кардана?
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Свърши ли нещо по "модернизацията" на кардана?
                                Не, даже не съм звънял на никой по въпроса.

                                ... то мислех да съборим кутията за ревизия и евентуален ремонт, а и да се смени съединителя, но си имам други задачи, а нямам друг автомобил, та понеже не е зор, ше чака.

                                ... но поне кардана е добре да се ремонтира, който така или иначе си возя в багажника точно с тази цел.
                                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 04-06-19, 09:28.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X