Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

    ... и пропуснах да спомена,
    вчера контролно звъннах да проверя има ли и колко струва маркуч за съединител в Колос и Ратола (което не знам защо не направих преди смяната на помпите), и в първите ми обявиха 35лв., а в Ратола 30, но с поръчка за двайсетина дни.
    Позамислих се, че 35лв. за маркуч 22-3см. са ми нещо много, и утре мисля да проверя колко ще струва да ми направят такъв с метална оплетка.
    Като е гарга, барем да е рошава.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      ... и пропуснах да спомена,
      вчера контролно звъннах да проверя има ли и колко струва маркуч за съединител в Колос и Ратола (което не знам защо не направих преди смяната на помпите), и в първите ми обявиха 35лв., а в Ратола 30, но с поръчка за двайсетина дни.
      Позамислих се, че 35лв. за маркуч 22-3см. са ми нещо много, и утре мисля да проверя колко ще струва да ми направят такъв с метална оплетка.
      Като е гарга, барем да е рошава.
      Ако си носиш и старя да му свалят накрайниците,ще се учудиш от цената.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #33
        От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        ... и пропуснах да спомена,
        вчера контролно звъннах да проверя има ли и колко струва маркуч за съединител в Колос и Ратола (което не знам защо не направих преди смяната на помпите), и в първите ми обявиха 35лв., а в Ратола 30, но с поръчка за двайсетина дни.
        Позамислих се, че 35лв. за маркуч 22-3см. са ми нещо много, и утре мисля да проверя колко ще струва да ми направят такъв с метална оплетка.


        Като е гарга, барем да е рошава.
        Нещо специално ли е тоя маркуч? На повечето подобни системи фитингите са като на стндартни спирачни мркучи и успешно се заместват с подходящ по дължина спирачен от някакво друго возило.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • #34
          От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

          Стари работи не слагам никъде, само в краен случай при липса на алтернатива.
          Накрайниците са ясни, помпата ми е в джипа, като там е мъжки, а другият женски, като предполагам със същата резба.
          Не ме притесняват 35лв., просто една педя маркуч не струва толкова, па ако ще и да е с позлатени накрайници.
          Наясно съм с цената на почти всичко, а тя се формира според пациента, пък аз съм кофти такъв.

          По джипа слагам само най-доброто възможно което има, въпреки че външният вид не го предполага.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

            просто една педя маркуч не струва толкова
            Нали това ти казвам,скъпи са накрайниците не самият маркуч.
            Обади се в някоя фирма и питай,за двата варианта.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #36
              От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

              Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
              Нещо специално ли е тоя маркуч? На повечето подобни системи фитингите са като на стндартни спирачни мркучи и успешно се заместват с подходящ по дължина спирачен от някакво друго возило.
              Нищо специално. Предполагам, че на Мерцедес е същият, но без номер на шаси във фирмите с които работя не можаха да ми го изкарат, а и пак беше с поръчка.
              По моят VIN също не става, защото е от най-първите и програмите не го разпознават.

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              просто една педя маркуч не струва толкова
              Нали това ти казвам,скъпи са накрайниците не самият маркуч.
              Обади се в някоя фирма и питай,за двата варианта.
              Това и аз имах предвид, а и накрайниците са некви левчета.

              Утре ше чуя приказката на маркучарите, та може да си направя и спирачни с метална оплетка, че за задният мост е разпънат почти докрай.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #37
                От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                Провери все пак дали готово решение няма да ти свърши работа. Може съвсем евтино да излезе. От форд транзит са дълги и то доста
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • #38
                  От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                  Звъннах.

                  В Папе обикновен маркуч за спирачки, готов с накрайници, и до 50см. струва 10 без нещо, а тефлонов с метална оплетка 20 без нещо.

                  В Ханзафкекс стандартен маркуч за спирачки е 8.60лв/м, а тефлонов с метална оплетка 16лв/м, но там накрайниците са скъпи щото ги изработвали, за което им трябвали няколко дни, а и май щото ги правят в производствена база извън София.

                  Сега остава да реша има ли смисъл от тефлоновите маркучи, но предполагам ще го реша на място като разгледам и двата варианта.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                    Джипа го взех със стрОшен заден мост, и като ми го сменяваха видях, че ограничителните тампони (бъмпстоповете) са се разпаднали. Вариантите бяха нови или втора употреба, като и двата не ме устройваха, щото аз втора употреба си имах, а и предвид промените в ходовете които направих ми трябваха малко по-високи.
                    След бърза разходка по магазините, ето какво сътворих:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14959609978264.jpg
Прегледи:2
Размер:809.7 КБ
ID:5757388

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14959608811403.jpg
Прегледи:2
Размер:711.8 КБ
ID:5757389

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14959608655872.jpg
Прегледи:2
Размер:793.3 КБ
ID:5757390

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14959608317490.jpg
Прегледи:2
Размер:815.1 КБ
ID:5757391

                    Това са тампони за/от кабина на КАМАЗ хванати на оригиналната планка и поокастрени, защото се трият в пружините.
                    За нормално окачване може да се отрежат на половина.
                    Тампоните бяха изработени преди повече от три години, но чак сега ги сложих, защото се наложи да натоваря доста джипа, и тогава се сетих че съм без тампони.
                    Монтирах ги, защото пак щях да го товаря, а и защото трябва да са си там.
                    При следващото товарене всичко беше наред, и съм учуден от меката им работа, защото когато съм се возил в блъскащ по тампоните джип, ударите винаги са били твърди, а блъскането е било жестоко.
                    Колко време ще изкарат, не знам, но дано да съм полезен с идеята и за в други случаи.

                    P.S. Лошото е, че след това товарене оставам с впечатлението, че пружините малко са се смачкали.
                    Имам други разходи, но ако нещо изтрещя, ше си сложа две нови Каяби, че и без тва ме е яд, че не го направих преди две години, ама са към 400лв. и не бях сигурен дали са тези които ми трябват.
                    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 26-06-17, 09:45.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                      По съвет на ДЕдо звъннах в Еврован. За смяна на шлици, ако въобще имат такива, ми обявиха около 300лв.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                        Най-накрая и аз минАх през Дедовия !

                        До сега при Деди минавах само за приказка, ма тоя път и нещо свършихме.

                        Карданите са гресирани, а предният който е фира, както каза ДЕдо, "Не мърда, и направо станА перфектен, като за продаване !"

                        Исках да си профилактирам хъбовете, а и да постегнем едната главина, ама се отплеснахме с единият хъб заради едно досадно прецизиране и стана никое време, поради което няма и снимки.
                        Главината и другият хъб ще ги правя друг път, и тогава се надявам да направя подробни снимки и разяснения.

                        Благодаря на Дядо Владо за отделеното внимание по никое време, и му се извинявам за късното започване на пържените картовки.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #42
                          От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          картовки.
                          ...картоФ бре
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #43
                            От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            ...картоФ бре
                            Зиам си бележка !

                            Работата е довършена. Другият хъб също е профилактиран.
                            По-интересно е какво стана с главината.
                            Преди 2-3г. когато ревизирах предницата обрах луфтовете на главините, но не си спомням дали имаше нужда и на двете, като всичко си стана стегнато.
                            След няколко горски разходки, обаче, джипа почна да ми бяга по асфалт като от събрана предница. Предвид това, че си играех със задните пружини, и съответно с предните торсиони, мислех, че е от предницата която е за реглаж.
                            Междувременно, когато е имало възможност, познати и приятели хвърляха по един поглед за мнение, като се чуваха всякакви.
                            Преди няколко дни, докато ми правеха кюнеца, пак погледнах предницата, щото ми писнА да обирам пътя като от разбита курмилна кутия или хебел, а съм с рейка, за която съм купил и нови тампони.
                            Та онзи ден ми направи впечатление, че имам луфт като от главината, който или съм (а явно и всички преглеждащи) пропуснал, или се е увеличил, което е малко вероятно.
                            Та, днес (или по-скоро вчера) луфта беше обран, и "Ооо, чудо !" джипа почти заспа на правата от Костинброд към София.
                            Съжалих, че в петък не обрах луфта и на дясната, но пък и нямаше време, че както се вижда и от предният пост, Деди бързаше за картофа, та при възможност ще погледна и нея.

                            Снимки и от днес няма, щото трябваше да се съобразявам с часовият график на канала, та евентуално следващият път.

                            ХвалА на Деди, че и днес турИ едно бързо рамо !
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #44
                              От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                              Браво, лека полека напредваш с профилактиката.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                                Сбраха се бая дреболийки, ама нормално, че за три години, освен първоначалното обслужване, съм сменил едно масло на мотора, антифриз и комплект накладки, щото като го взех си имаше.

                                Измислил съм и доста други неща, за които доста хора биха казали, че няма нужда (а и биха били прави), но инвестицията зависи и от състоянието на скритите ламарини, които не съм и разглеждал.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X