Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

    А при мен като е топло или като е загряла колата ми потъва педала и едвам отделя. Вчера съм я оставил в 8.30 сутринта и се качих в нея в 19.30 и като натиснах педала половината ход го нямаше , а не е палена цял ден. Мисля че е от притискателя. Съединител к-т нов заедно с двете помпи. Сменял ги е предишният собственик. Помпите се виждат че са нови, ама за останалото май ще трябва разглобяване.
    Иначе дот 4 или 5 слагай навсякъде. На старите коли слагах дот 5 и не съм имал проблеми. Мисля и на Кията да и направя профилактика, ама след другите ремонти които съм планувал

    Коментар


    • #17
      От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

      Абе тва с DOT3 беше баси глупостта, ма ме хлъзнАха като ми сменяваха задният мост и в бързината се вързАх.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

        Кардана, ако не е много по-къс, ще се компенсира в шлиците. Още повече, че при тебе предния диф не мърда и няма опасност да се извади от шлиците при някой ход. Зависи и колко е разликата де.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #19
          От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

          Абе кардана е леш, на ръка се гъне като въже !

          Вчера стана късно, а и правяча на съединителя беше изнервен, че жена му му звънеше през 10мин. щото работното време е до 18:00, и нямах време да се заиграя с кардана, нито поне да го гресират, а и задния.
          Това е следващото нещо което трябва да направя, щото за последно карданите и каретата са гресирани в началото на 2014.

          Трябва да стегна едната главина, че леко се е разхлабила, а и да профилактирам хъбовете, щото за последно го правих в края на 2015.

          Също така са ми напукани маншоните на шарнирите, а на кормилните накрайници, които смених в края на 2014 са скъсани.

          И значи, како се разбрахме в друга тема, не си купувайте такъв боклук !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

            Кардани правят почти насякъде, Аз като се занимавах с БМВ-та, сменях ме двигатели и се налагаше да се правят кардани- Всеки кадърен стругар ще ти свърши работа, аз съм правил доста такива операции и не съм имал проблеми, а се кара доста юнашкта. Ако искаш да порова да видя дали не е останал някой кардан, дай само колко е дълъг между накрайниците.

            Коментар


            • #21
              От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

              Аз знам, че правят, ама не ми трябва ремонт за една торба пари.

              Вчера го измерих, и монтиран е 77см. м/у двете равнини на раздатката и предният диф, на които лягат фланците.
              Колко е макс. събран и макс. разпънат, не знам.

              Знам само, че толкова изкъртен кардан виждам за пръв път !
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                Всъщност, някой знае ли, но проверено, къде в София ремонтират кардани ?
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                  [QUOTE=Джоу (x3mrjoe);3174257]Всъщност, някой знае ли, но проверено, къде в София ремонтират кардани ?[/QUOTE
                  За София не знам,има в Кубрат и е човек от форума.
                  Мехата му викат.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #24
                    От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                    В Кубрат е ясно, мен в София ме интересува някой ползвал ли е майстор/сервиз за кардани щото с куриери катдан няма да разхождам ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                      Ще звънна на един приятел да го питам къде ги правят и ще ти се обадя.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                        В техническия университет май беше, една фирма с доста странно име. Като им звънях за кардана на 124-ката си личеше, че са го виждали повече от един път. Наредиха ме да си го регулирам от винта и да не ги занимавам с глупости(имаше луфт малко). Един сервиз тук им е ползвал услугите и е доволен. Колегата sek.1 май им е комшия, спомняйки си студентските години там и работилниците.
                        п.п.Излъгах, името странно - Жизет, ама мястото не съм уцелил, съседния квартал.
                        Последно редактирано от Asen Kushlev; 25-06-17, 10:32.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                          Ако се сетиш, нЕма да е лошо, ако не Станьо да помага щом са му комшии.

                          Тези дни ще гресирам карданите и каретата, и ще натегна капачката (а и на задния), пък дано малко да се пообере луфта.
                          Предполагам, че чудеса няма да се случат, но докато не намеря друг ще е така, освен ако някой карданаджия не даде прилична оферта и направо да го почва.

                          За три години и 30К вандалско каране съм сменявал само два пъти масло в мотора (а и в скорости, дифове и хидравлика) и накладки, та сега ще има малки повечко работи, ама е нормално.

                          ...ааа, и втулките на носачите и всички кормилни накрайници, които сега са с напукани маншони, та и те ще се сменяват.
                          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 25-06-17, 10:49.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                            Редактирах си поста, ЖИЗЕТ е фирмата, ама е в Младост, пак са комшии.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                              В Жизет ше отида само с букова тояга от крак на стар стол !

                              Оня смръдльо Жан преди около 15г. (или точно когато беше отворил колибата до пазара на Окръжна болница), при зададени два конкретни въпроса, си позволи да ми се развика, и само некъв моментен късмет му спаси зъбите щото беше от другия край на тезгяха, а на него имаше дълга кормилна щанга от бус Мерцедес, с която прецених, че ще го раздробя ако му я напъхам в муцуната, та извади ебати късмета.
                              Неам един работен ден в живота си за друг, И за да няма някой повод да ми вика, щото почти е невъзможно нещо може да ме раздразни импулсивно, ама такива работи ме палят от раз, особено ако са и без повод !
                              Ся като се присетих за тоя капут, пак се нервирАх !

                              Жизет отпада, та ако някой се сеща друго, ще съм благодарен.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                                Бе и на мен ми се репчеше по телефона, ама беше ползотворно, поне си свърших работа. Иначе взимане-даване с него не съм имал.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X