Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

    Налага се да сменя нещо, но реших да сменя всичко, а междувременно реших да съчетая цялата операция с малко мунинг.

    Днес успях да сътворя само това:

    Дурал 2017 калиброван квадрат 20/20mm

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15333336087280.jpg
Прегледи:1
Размер:447.6 КБ
ID:5795787

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15333336222721.jpg
Прегледи:1
Размер:538.3 КБ
ID:5795788

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15333336369792.jpg
Прегледи:1
Размер:531.8 КБ
ID:5795789

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15333336519313.jpg
Прегледи:1
Размер:614.8 КБ
ID:5795790

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15333336700274.jpg
Прегледи:1
Размер:513.3 КБ
ID:5795791

    ... нооо, какво, защо, как и размери, утре.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

      ... всъщност, за какво ставаше въпрос:

      От известно време нещо яко се разскърца, като бях почти сигурен, че е шарнир.
      Предвид това, че е с тези шарнири с които го взех, и карам повече от 30К, реших да сменя всичките независимо от състоянието им, най-малкото защото маншоните им са дърти и е въпрос на време да се скъсат, съответно и шарнирите да заминат, като операцията ще трябва да се повтори, тааа, направо всичките.
      По принцип съм с добри впечатления от CTR. Когато взех Мусото смених всичките кормилни накрайници с такива, и при положение, че след почти вандалската ми употреба до момента не са мръднали, реших пак да заложа на марката.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15334068529490.jpg
Прегледи:1
Размер:702.5 КБ
ID:5795818

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15334068786962.jpg
Прегледи:1
Размер:621.6 КБ
ID:5795820

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15334068931023.jpg
Прегледи:1
Размер:588.1 КБ
ID:5795821

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15334069053854.jpg
Прегледи:1
Размер:683.7 КБ
ID:5795822

      но при смяната на шарнирите исках да компенсирам лекият лифт, за което изработих подложки от дурал за горните носачи, за които пък споменах в предният пост.

      Първоначалната ми отдавнашна идея бе с удължаване на носачите, но филма ми се видя излишен, а и носачите които взех бяха от някаква англичанка и, както се вижда, са ръждясали и не ми харесаха.

      Ето къде трябва да застанат подложките, като шарнира го свалям под тях.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15334069343756.jpg
Прегледи:1
Размер:654.8 КБ
ID:5795823

      Както се вижда и от снимката, трябваше още малко корекции за да застанат както трябва защото подпираха в носача.
      Направих им по една фаска:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15334069648528.jpg
Прегледи:2
Размер:568.0 КБ
ID:5795825

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15334069886939.jpg
Прегледи:2
Размер:472.4 КБ
ID:5795826

      и всичко заспа

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15334069515087.jpg
Прегледи:1
Размер:546.1 КБ
ID:5795824

      Ето и малко болтове със смачкани стоп-гайки:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15334069219735.jpg
Прегледи:1
Размер:774.5 КБ
ID:5795840

      ... всъщност днес не успях да направя нищо по колата, защото пропуснах момента, че плоуоските пречат и си трябва повече разглобяване, та ремонта се отложи.
      Какво и как ще се получи ще видим, за което ще пиша допълнително, и ако компенсирането с подложките е успешно ще дам и размерите.

      Ето и номерата на шарнирите

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15334068654871.jpg
Прегледи:1
Размер:553.0 КБ
ID:5795819

      Горният номер на етикета е по CTR, а 10-цифреният е оригиналният по Ssangyong.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-08-18, 02:13.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

        Надявам се, че знаеш какво правиш с това подлагане на носачите,което не е в норми за безопасност според мене!Ти си решаваш обаче!Идейно е и лесно ,ма в ГТП ако попаднеш на някой дето си върши работата като в Англия например.......,лошо!Там и шарнир трудно можеш да си свениш сам,не навсякъде минава ,искат документ от сервиз ,ако видят че е сменяван или да докажеш че имаш право да го правиш и това за стандартни части ,без преработки.Успех!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Надявам се, че знаеш какво правиш с това подлагане на носачите,което не е в норми за безопасност според мене!Ти си решаваш обаче!Идейно е и лесно ,ма в ГТП ако попаднеш на някой дето си върши работата като в Англия например.......,лошо!Там и шарнир трудно можеш да си свениш сам,не навсякъде минава ,искат документ от сервиз ,ако видят че е сменяван или да докажеш че имаш право да го правиш и това за стандартни части ,без преработки.Успех!
          За първото изречение съм съгласен , но останалото не е вярно. Точно в Англия се продават автомобили , хеликоптери , самолети , които си ги сглобяваш сам. Това което казваш важи , ако с тях извършваш някакъв обществен транспорт срещу заплащане.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

            Много добре знам какво правя, плюс това, че отговорността си е моя. Удължен чрез рязане и заваряване носач не е по-сигурен, освен ако правещият го не го е налескал с два пъти повече железа, като пак не е гаранция, че няма да се спука някъде, а пестин лева за носачи към този момент за тази техника няма да дам щото напоследък при всяко повдигане на крик и разглеждане на ламарините отдолу се триумя за съдбата на Мусото.
            Понеже повдигането отпред е малко, първо за да си има ходове и второ, че не ми трябва излишно надървен джип за да гледам от високо, а такъв да не ми задира шасито при градския ми офройд и скараджийските разходки, се надявам подложките да компенсират страничният наклон.

            Относно баш носачите, истината е регулируеми с унибали, но както и по-горе в поста споменах, предвид неясната му съдба, за сега се отлагат.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-08-18, 11:40.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

              Това , че отговорността си е твоя е ясно , но начина по който го правиш е много погрешен. Това е все едно да обуеш обувки с висок ток и да се пуснеш в гората. Помисли защо го има кръглия отвор в носача!
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                Това , че отговорността си е твоя е ясно , но начина по който го правиш е много погрешен. Това е все едно да обуеш обувки с висок ток и да се пуснеш в гората. Помисли защо го има кръглия отвор в носача!
                Колега, повече от наясно съм, както и, че упреците ви към това са основателни и очаквани, но въпреки това съм решил да споделя какво правя. Мисля, че всичко трябва да се споделя, и дано да е полезно като емпиричен опит, независимо какъв е той.

                Като реша каква ще е съдбата на точно този екземпляр, и ако се възстановява, според целите за които ще се прави, ще има и по-сериозен тунинг.

                Сега се занимавам с доста по-важни за мен неща, и това което правя по Мусото в момента е съчетание на необходимото и неотложно обслужване с леки заигравки за забавление.

                Всяко изказано мнение в темата е ценно за мен, и благодаря на всички които са го направили, а се надявам и в бъдеще да продължават, щото теми за Тойоти и Нисани бол.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                  Предвид това, че не знам кога ще се случи подмяната на шарнирите, ще дам размерите на подложките, които би трябвало да стават и за Рекстън 1, с изричната уговорка: Не правете това вкъщи !

                  За целта съм използвал калиброван квадрат 20/20mm от дурал 2017.

                  Дължината е 45mm. Разстоянието от център до център на отворите е 25mm. Отворите на шарнира са 8.3 и 8.5mm, което ще рече, че 8.2 щеше да е достатъчно, и бяха направени с бургия 8.1, като би трябвало да са станали 8.2, но не съм ги мерил, а и не е толкова важно.
                  Скосяването е от тангентата до единият ръб на срещуположната повърхност, а тангентата е под ъгъл 45° спрямо двете страни на детайла, на разстояние от центъра на отвора 8.3-8.5mm като мерих 4.2 от стената на отвора.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15334069648528.jpg
Прегледи:2
Размер:568.0 КБ
ID:5795855

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15334069886939.jpg
Прегледи:2
Размер:472.4 КБ
ID:5795856

                  За куплирането съм взел болтове М8х50 с якост 10.9, като предпочетох "смачкани" стоп-гайки пред такива с тефлон, които допълнително ще намажа с фиксатор за резби.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                    За първото изречение съм съгласен , но останалото не е вярно. Точно в Англия се продават автомобили , хеликоптери , самолети , които си ги сглобяваш сам. Това което казваш важи , ако с тях извършваш някакъв обществен транспорт срещу заплащане.
                    Вярно е!Племенника е от 7 годин там и е проявил инициатива по смяна на шарнир на обекта на който работи,но на ГТП то е минал с мноого оглеждане ,въпроси и компромис,демек на косъм и осем!Сега си е тука ,та си говорихме по темата !А за преправяне по подобни начини е просто абсурд!Тук все още може ,но според мене тоя начин е рисков!Всеки си знае обаче!Шарнира с тая основа става податлив на саморазхлабване ,късане и износване на болтовете и тогава не искам тая машина да ми е в насрещното на пътя!Не одобрявам и нестандартни носачи и повдигания ,освен ако не са със заводски части или цели "китове" за даден модел!Преправяни само за състезания ,там и номера не трябват винаги!Ма ентусиазма граници няма!Успех! п.с. Не се заяждам ,да не се разбира така.Просто мнение.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                      Шарнира не ляга на цялата си повърхност, а на четири точки около болтовете, като диаметъра на всяка от тях е около 16mm, така че това което съм направил не е по-малко от повърхността на която ляга оригинално.
                      Изнасянето от другият край на носача е ясно и него вече го коментирахме.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                        Проблема не е в повърхността на която ляга шарнира. В носача има отвор ,за да може шарнира да се стегне така , че центъра на въртене на шарнирния болт да е максимално близо до точките на захващане. Така усукващия момент и действието на опън спрямо болтовете е минимален. Така както го правиш ,освен болтовете ,е подложен и носача на усукване. Същото можеше да го постигнеш като стегнеш болтовете с по две гайки към носача , след което да монтираш шарнирния болт и да го стегнеш с гайки.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                          Да, ама като дистанция. Подложките пречат болтовете да се чекнат и работят почти само на опън.
                          Относно плътното стоене на шарнира в носача, ами не съм сигурен и утре, ако ми остане време, ще наложа шарнира на носача и ще го снимам.
                          Останал съм с впечатлението, че причината шарнира да се прекарва през носача е друга, чисто осигурителна, защото горният шарнир е натоварен иключително радиално на оста, за разлика от долният.
                          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-08-18, 20:35.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                            ... и както обещах:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15338265437610.jpg
Прегледи:1
Размер:635.0 КБ
ID:5796052

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15338265554431.jpg
Прегледи:1
Размер:613.8 КБ
ID:5796053

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15338265717270.jpg
Прегледи:1
Размер:675.9 КБ
ID:5796054

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15338265862320.jpg
Прегледи:1
Размер:626.7 КБ
ID:5796055

                            Както е видно от снимките, шарнира не ляга плътно в носача. Когато е стегнат към него луфта е по-малък от колкото се вижда в момента, но достатъчен за да хлопа. Както се вижда от снимките, шарнира ляга на четирите точки около болтовете, като усилието се поема от тях.

                            Надявам се сега да разберете защо мисля, че това което съм направил с подложките не е нещо рисково, а отделно който иска и може, нека провери какво усилие поемат четири 8mm-ви болта с клас на якост 10.9
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                              Шарнира не трябва ли да е отдолу,на носача?
                              На снимката ми се вижда,отгоре.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                                Шарнира не трябва ли да е отдолу,на носача?
                                На снимката ми се вижда,отгоре.
                                Снимал съм го както се монтира оригинално, но това не променя факта, че стои на четири точки и е притиснат към носача с 8mm-ви болтове.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X