Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам да продам автомобила си в Украйна.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Искам да продам автомобила си в Украйна.

    Здравейте,

    Доста се ровех по форума, но не открих конкретно как да стане следното:

    След около месец ще ходя в Украйна със собствения си автомобил (регистриран с БГ номера, физическо лице съм). Ако намеря желаещ купувач - украинец, има ли как да му продам колата, (да му оставя БГ номерата (за да не плаща огромна такса за пререгистрация)) и после как да я отпиша от КАТ и Общината ?

    Благодаря.

  • #2
    От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

    Аз не съм запознат с правилата, ама ми се чини че това няма как да стане. Т.е. хем да му го продадеш, хем да остане с твоите номера ?!?! Ако ще остава така, вероятно ще трябва да го кара с някакво пълномощно от там, ти ще си плащаш тук данъците и т.н.

    То такива "продажби" в България са силно нежелателни, 'щото колко такива забатачени собственици на коли дето не знаят къде са и дължат с години данъци за тях, пък какво остава да е някой от чужбина.
    Най-добре, ако има купувач, да си го прехвърлите и направите продажбата както си му е реда.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

      Първоначално публикуван от uefa071 Преглед на мнение
      ...
      След около месец ще ходя в Украйна със собствения си автомобил (регистриран с БГ номера, физическо лице съм). Ако намеря желаещ купувач - украинец, има ли как да му продам колата, (да му оставя БГ номерата (за да не плаща огромна такса за пререгистрация)) и после как да я отпиша от КАТ и Общината ?
      ...
      Дали първо да не попиташ как ще излезеш от Украина без автомобила, с който си влязъл там ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

        Първоначално публикуван от uefa071 Преглед на мнение
        Здравейте,

        Доста се ровех по форума, но не открих конкретно как да стане следното:

        След около месец ще ходя в Украйна със собствения си автомобил (регистриран с БГ номера, физическо лице съм). Ако намеря желаещ купувач - украинец, има ли как да му продам колата, (да му оставя БГ номерата (за да не плаща огромна такса за пререгистрация)) и после как да я отпиша от КАТ и Общината ?

        Благодаря.
        Украинците нямат право да карат коли с чужди номера, а ти няма как да я отпишеш тук без номерата. Така, че не става така.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Украинците нямат право да карат коли с чужди номера, а ти няма как да я отпишеш тук без номерата. Така, че не става така.
          Всъщност има варианти. Основното обаче е че за да направи сделката в Украйна трябва да оформи колата на митницата като внос. С мита, данъци и каквото там и се полага на една кола в Украйна. Което си е люта разправия и още по-люта ще стане ако реши да я връща после.

          Коментар


          • #6
            От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

            Купувача отваря фирма в бг и си я купува на фирмата и пей сърце.
            Пия ром.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Купувача отваря фирма в бг и си я купува на фирмата и пей сърце.
              Пия ром.
              Това не му решава въпроса с карането на колата в Украйна.
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #8
                От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

                Има врътка и за това. Ама ром не съм видял и така ))
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

                  Това може да се направи, само че продажбата трябва да се случи тук. Г-н Украинеца да си направи една екскурзия
                  Танки грязи не боятся!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

                    Тук договор за покупка продажба и готово

                    Коментар


                    • #11
                      От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

                      Първоначално публикуван от iacata Преглед на мнение
                      Тук договор за покупка продажба и готово
                      Така е. Ама украинеца иска да я кара и да я дава на други украинци да я карат с българска регистрация ...няма лошо. Ама след време изтича ГО и ГТП. Подновяват се лесно но за едното колата трябва да е в България че и датите да съвпадат. Повечето компании имат отметка -ще се управлява ли от чужденец което води до сериозно завишаване на премията. Сключващия договора се подписва че е съгласен без значение че не е чел какво пише. Има там един член 313 ама не съм юрист.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

                        Е к'во пък!? Някои неща се учат по трудния начин.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

                          Итре украйнци искат да купят колата ми. Казаха че договр и пълномощно трябва, и всичко щяло да е ОК. На какво мнение сте. Познат борсаджия каза че така им продава коли. С договор нотариален и пълномощно. Аз с договора ще я отпиша от общината а той с пълномощното ще мине границите и ще си я кара. Тия искат да ме излъжат нещо или това е практиката.
                          LR Discovery 300Tdi 1996
                          Subaru Outback 2.5 1998
                          Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                          Коментар


                          • #14
                            От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

                            И двете.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

                              Преди години точно с договор и пълномощно си продадох колата, отписах я от данъчното и си пазя договора в рамка да не ме дирят за нещо
                              Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                              Калоян Кирилов
                              LZ2ZGT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X