Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за пълни изследвания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Въпрос за пълни изследвания

    След като свеждате нещата до специалности и оплаквания да споделя:

    1. 1991 г. язвата ми става прогресивно нарастваща и от месец март до месец пай порастна от 2х3 мм на 12х4 мм. лежа в болница цяло лято на системи и болкоуспокояващи. Млад съм бил за операция, така казваха. Връзки влизам в раковото - след 7 дена операция - датата е края на август. След като ме изкараха от реанимацията професора дето ме оперира седна до мен на леглото и ме попита (никога няма да забравя тези думи) "Ти как си живял с това нещо?" вдигнах рамене и му отговорих да си попита колегите. Резултата от операцията е отрязан половин стомах половин дванадесетопръстник и половин панкреас - сраствания....
    Сега да чукна на дърво съм жив и здрав. А ако чаках дастана на 40 за да ме оперират - дали щях да ги доживея и ако, как ли бих живял...

    2. Голямата ми дъщеря на 4 месеца се разболя. Личната лекарка каза системи и инжекции с пеницилин и гентамицин. Пак връзки този път до професор завеждащ детско отделение - резултата светкавичен за24 часа детето се оправи, стъпи на крака след 36 часа беше здрава - със сиропчета без антибиотик.

    3. Жена ми проблем със щитовидната жлеза и антитела. Докторът (светило на науката пак с връзки) след изследване каза - "Цял живот на хормони". Решихме, че след като ще е цял живот да опитаме нещо алтернативно все още имахме време. Преглед при хомеопат след 6 месеца жена ми здрава.

    Изводите са ясни. Медицината е бизнес за смъртни. По-горе го обясних. Имам човек в Glaxo знам как работят.

    Малката ми дъщеря се лекува с хомеопатия. Вирусите ги минава за 1 ден. Не съм минал на хомеопатия заради любовта ми към кафето, черния чай и ментовите дъвки. Но вероятно ще загърбя тези три неща. Антибиотиците са далеч по-вредни.

    Колегата горе дето по цял ден преглежда пациенти, чете във форума и вероятно се занимава и с други лични неща във личния си живот - едва ли има толкова време да се образова достатъчно ефективно от цитирам "on-line специализирани издания и научни списания". Не се заяждам - просто изразявам мнение.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

    Коментар


    • #47
      До: Въпрос за пълни изследвания

      Колеги, краен съм, защото това ми е пред очите. Това че и в други съсловия е така, няма да ме направи по малко краен и към тях.

      Попадал съм на лекари, на които с удоволствие съм си дал парите. И заради компетентността, и заради човешкото отношение. За съжаление все още са бели овци, в стадо с черни такива, а не обратното, както в същност трябва да бъде.

      Дори само от подобрението на отношението си към пациентите, при същата компетентност, резултатите от лечението ще се подобрят. Всеки греши разбира се, но и всеки трябва да отговаря за грешките си. Както монтьора, заради който се пребиват хора, така и лекаря, заради който умират хора. А и за съжаление в много случаи не става въпрос за некомпетентност, а за чиста немърливост. Там е работата.

      Пак да кажа че в случая с лекарите нямаме избор - трябва да отидем и толкова. Ако ми се строши колата и знам, че ако я закарам еди къде си няма да ми я направят качествено, просто не отивам. Или ходя пеша на работа известно време, или си купувам нова, или.....
      Точно понеже това "или" отсъства, когато си имаме работа с лекари, там изискванията трябва да са на съвсем друго ниво. Както и отговорностите между другото.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        До: Въпрос за пълни изследвания

        Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
        Колегата горе дето по цял ден преглежда пациенти, чете във форума и вероятно се занимава и с други лични неща във личния си живот - едва ли има толкова време да се образова достатъчно ефективно от цитирам "on-line специализирани издания и научни списания". Не се заяждам - просто изразявам мнение.
        На "колегата" това му е работата - аспирант в Университетска болница в София, но това musovir едва ли ти говори нещо. За съжаление отпуската му днес свършва и ще има все по-малко време за личния си живот и да чете във форума... той си го е избрал и не се оплаква.
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #49
          До: Въпрос за пълни изследвания

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Точно понеже това "или" отсъства, когато си имаме работа с лекари, там изискванията трябва да са на съвсем друго ниво. Както и отговорностите между другото.
          Да не забравяме написаното по-горе от мен. Изискванията по "белия свят" за съвестните колеги не са по-големи, но това което получават за това (говоря не само финансово, но и като уважение) е просто несъизмеримо с това в BG. Sparky, аз разбирам колегите които напуснаха страната - аз самия също бих го направил, но не съм сам и нещата стават доста по-сложни... Надеждата ми е, че в наистина обозримо бъдеще нещо ще се промени из основи
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #50
            До: Въпрос за пълни изследвания

            Аз пък не ги чак толкова разбирам тези които са напуснали страната... Парите не са всичко. Аз имам удоволствието да познавам няколко уникални доктори. И колкото и пари да имат или нямат това с нищо не променя факта какви са. Има достатъчно възможности за реализация и тук в страната. И и най-важното е всеки да е Човек. А Човеците не зависят нито от заплатата си нито от мястото и страната в която живеят...

            Рано или късно всеки отличен лекар получава своето признание. А в каква форма ще е то... има ли значение всъщност?
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #51
              До: Въпрос за пълни изследвания

              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
              На "колегата" това му е работата - аспирант в Университетска болница в София, но това musovir едва ли ти говори нещо. За съжаление отпуската му днес свършва и ще има все по-малко време за личния си живот и да чете във форума... той си го е избрал и не се оплаква.
              Уважаеми emanuilis, вие не се стряскайте от писаното... С течение на времето ще разберете че тук сериозните хора намират сериозен прием... Може в началото да ви се струва по-критична средата но това е поради критериите... а те са високи... А иначе сред нашите редици има и няколко уникални доктори... Като тях трудно ще срещнете на друго място... даже и във вашите среди...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #52
                До: Въпрос за пълни изследвания

                Аз съм Българин, и се гордея с това. Не смятам, че ако работя примерно във Германия ще съм по-добре финансово. Да заплатата ми ще е неоспоримо по-голяма. Но не забравяйте и разходите?
                А сега да се върна на темата:
                Аз предпочитам да ходя в частни клиники при нужда, дори и заради самото обслужване. И тук не говоря за обслужването от лекарите, а за онези малки дразнещи всеки неща. Като сърдитата администраторка на рецепцията, която те гледа като по-нисшо същество от нея. Защото си е счупила нокътя преди малко, докато се е гримирала по време на работа.
                LZ1HKW
                Реглаж на преден и заден мост
                My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                Коментар


                • #53
                  До: Въпрос за пълни изследвания

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  Уважаеми emanuilis, вие не се стряскайте от писаното... С течение на времето ще разберете че тук сериозните хора намират сериозен прием... Може в началото да ви се струва по-критична средата но това е поради критериите... а те са високи... А иначе сред нашите редици има и няколко уникални доктори... Като тях трудно ще срещнете на друго място... даже и във вашите среди...
                  Благодаря за моралната подкрепа
                  Към настоящата си позиция трудно бих се решил да напусна страната, съпоставяйки позитивите и негативите на последното, но съм минал през период на силно колебание по въпроса... както почти всеки предполагам...
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #54
                    До: Въпрос за пълни изследвания

                    Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                    Аз съм Българин, и се гордея с това. Не смятам, че ако работя примерно във Германия ще съм по-добре финансово. Да заплатата ми ще е неоспоримо по-голяма. Но не забравяйте и разходите?
                    А сега да се върна на темата:
                    Аз предпочитам да ходя в частни клиники при нужда, дори и заради самото обслужване. И тук не говоря за обслужването от лекарите, а за онези малки дразнещи всеки неща. Като сърдитата администраторка на рецепцията, която те гледа като по-нисшо същество от нея. Защото си е счупила нокътя преди малко, докато се е гримирала по време на работа.
                    И аз така. Седя си тук, защото така искам. Ако съм искал да се изнеса на някъде, отдавна да съм го направил.

                    Тук нещата по отношение на здравеопазване не са в ред. Съвсем не цялата причина е в лекарите. Обаче пък пациентите съвсем нямат вина за това положение. Разбирам лекарите, когато негодуват са ниското си заплащане, но това не трябва да рефлектира върху пациентите. Навсякъде другаде, но не и върху пациентите.

                    По въпроса за заплащането: Всеки трябва да получава достойно заплащане на труда си. Само че "достойно" за различните държави е мноооого разтегливо понятие. Не можеш да искаш да получаваш заплата като някой американски или друг лекар със същата квалификация, но тук, в България. Тук просто стандарта е друг. След като болшинството хора получават заплати 5-10 пъти по-малки от тези в други държави, не виждам основание и лекарите да взимат заплати, равни на тези на западните си колеги.

                    Аз съм тук все още, и това съм го приел. Ако съм искал нещо друго, досега да ме няма тук. Приемето го и вие, или ако искате повече, отидете някъде, където ще можете да го получите. Аз за пари и заплати не съм мрънкал никога, и няма да мрънкам. Ако ми трабват повече, взимам съответните мерки, и плащам съответната цена за това.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Въпрос за пълни изследвания

                      Тях лекарите, стоматолозите и аптекарите ги остави - всички са се клели:

                      ХИПОКРАТОВА КЛЕТВА
                      (Клетвата, с която се кълнат българските лекари)
                      В името на Аполон - лечителя, в името на Хигия, в името на Панацея и в името на всички богове и богини, които вземам за свидетели, поемам върху себе си тази клетва.
                      На учителя, който ме е учил да лекувам, ще гледам като на баща: ще му помагам да живее и ще му давам каквото му е нужно, и ще гледам децата му като свои братя. Ако те поискат да изучат нашето изкуство, аз ще ги обуча без пари и без никакви задължения в бъдеще.
                      Ще ги уча на принципите на медицината, ще им давам обширни обяснения, ще им развивам доктрината като на свои деца, както на тях, така и на учениците си, които са записани при мен и са положили клетва.
                      Аз ще препоръчвам на болните подходящ режим според познанията си и ще ги защитавам от всички вредни неща.
                      Никога и никому няма да препоръчвам употребата на отрови и ще отказвам да давам на когото и да било подобно нещо.
                      Когато влизам в някоя къща, това ще бъде само за да лекувам някой болен, като се предпазвам от всякаква волна неправда и най-вече от всякакви сластолюбия към жените и мъжете, били те свободни или роби.
                      Всичко, каквото видя или чуя при изпълнението на своята професия или извън нея и което не бива да се разправя, аз ще го пазя в тайна и ще го смятам за нещо свещено.
                      Ще запазя живота си чист и свещен, както и моето изкуство.
                      Ако изпълня тази клетва, без да я нарушавам, дано живея дълго време, за да преуспея в изкуството и да стана прочут во веки веков, като пазя тази клетва и не престъпя нищо от нея. Ако пък сторя обратното, нека ме сполети ранна смърт и вечна забрава.
                      Заклевам се, че по силите на знанията си ще върша всичко, в което се кълна.
                      ЗАКЛЕХ СЕ!
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар


                      • #56
                        До: Въпрос за пълни изследвания

                        Колеги, извинявам се че тук питам - търсих го из темите, но не мога да намеря: някой беше споделил в една тема, че е купил от чужбина сироп ( на билкова основа) за изчистване на токсините от организма (същия сироп го нямало в България) и че е много доволен от ефекта му.
                        Много моля, ако е някой от вас да ми каже как се казва този сироп (или ако се сетите къде беше написано, пишете), може и на ЛС.
                        Благодаря предварително!
                        Последно редактирано от Фани; 13-03-08, 08:43.
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Въпрос за пълни изследвания

                          Колеги нито съм искал да обиждам някого нито казвам че всички лекари са некъдърни. Факт обаче е че откакто послушах някой колеги от форума и се обърнах към нетрадиционна медицина се чувствам много по добре.

                          За мен самото отношение на лекаря към пациента в България е неправилно. Като са му омръзнали болните и изнервени хора да спре да се занимава с това. Все пак здрави и весели хора ходят по кръчмите не до лекаря.

                          Относно заплащането сравнено с цените и стандартите в БГ то лекарите получават огромни доходи - работят на две три места препращат си пациенти от държавната болница към частния кабинет , а за личните да не говорим 3000 пациента по 1 левче от ЗК + /при моят лично винаги има хора/ тоест средно 20 човека на ден по 1.80 такса са-36 лева или 720 лева месечно , някое и друго домашно посещение = 4000 лв.

                          Защо не ходят в чужбина ли:
                          1. Няма кой да бута "благодарности" в джобчето
                          2. Неможе да се мисли за полубог и да се отнася с теб като с парцал щото бързичко ще го осъдят дето е погледнал някои накриво, или му е обърнал гръб
                          3. Пациента там има съмочувствие щото здравната му компания покрива едикакво си и той може да избере къде да отиде а не се моли на ЖП-то да му даде направление.

                          А като цяло малко извън темата ама аз лично несъм видял някой да се е върнал от чужбина с пари. Най-много да си купи някоя кола или ремонтира къща и това е. А там е работил като куче двойни смени и се е лишавал да не ходи по ресторанти и т.н. Ми то и тук работи двойно и си стой в къщи пак ще ги спестиш тия пари
                          088455338две
                          "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                          Джамбазов 2010г..

                          Коментар


                          • #58
                            До: Въпрос за пълни изследвания

                            Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                            И аз бих искала да помогна - в гр. Пловдив има топлинен скенер - намира се на бул. "Васил Априлов" в сградата срещу училището, близо е до Централна гара.
                            Там скоро си направих пълно изследване и това, което ми каза лекарката като разчете показанията, напълно съвпадна с това, което ми казаха миналата година, когато си направих пълни изследвания и всевъзможни прегледи; каза ми включително и мед. проблеми, които имах в момента. Същото потвърдиха и познатите ми, които ме изпратиха там (т.е., че скенера е точен). Така лесно можете да се насочите къде и какво да търсите за по-нататъшно лечение, ако проблема е сериозен.
                            Повечето от лекарите разчитащи показанията на скенера са хомеопати, така, че можете и да се консултирате на место.
                            Изследването не облъчва, трае половин час и струва 32 лв. Добре е да се запишете предварително. В момента нямам телефоните, за съжаление, но сигурно има информация в Интернет.
                            Здравейте, искам да ви попитам дали имате телефон или някаква връзка за информация с болницата, поликлиниката или кабинета, където се намира топлинният скенер, защото аз не откривам.
                            Благодаря предварително!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Въпрос за пълни изследвания

                              Пловдив, мед. център "Пулс" - ул. "Филип Македонски" 37, ет.3, кабинет 9, тел. 032/ 641 894 - намира се сравнително близо до Централна гара, по бул. В.Априлов се тръгва, в сградата срещу училището и ресторант "Копчето". Понеже бях там миналата година, не знам дали не са се преместили, но сигурно ще има информация къде са.
                              Успех!
                              Последно редактирано от Фани; 29-08-08, 07:21.
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Въпрос за пълни изследвания

                                Благодаря много за бързия отговор!
                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X