Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за пълни изследвания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Въпрос за пълни изследвания

    Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
    1/ не разбрах какви са симптомите на заболяването...
    2/от колко време си зле...
    3/какви точно изследвания са ти правени...
    4/на всеки нещо не му допада - на едни политиците, на други футболистите, на трети лекарите... да не ти харесва един лекар става, два добре, три съмнително... да не ти харесват лекарите в цял един град - изумително... по принцип такива пациенти действително се оправят с деанксит в повечето случай...
    Аз съм лекар с 22 г стаж и 2 специалности - обща меидцина и вътрешни болести...
    Ще ти кажа например един НЕОСПОРИМ факт: НИТО ЕДИН лекар, с изключение на тези в частните клиники, когато съм ходил БЕЗ направление не ми е дал НИКАКЪВ документ за парите, които получава. НИТО ЕДИН зъболекър НИКОГА не ми е дал касова бележка.

    Жена ми като ражда в болницата беше пълен хаос, и АКО НЕ СИ ПЛАТИШ, НИКОЙ НЕ ТИ ОБРЪЩА ВНИМАНИЕ. Без да съм видял нещата, само по нейния разказ ми настръхва козината.

    Това, колко един лекар е кадърен изобщо няма нищо общо с това какъв морал има. А моралът на голяма част от съсловието изобщо отсъства. Ако са малки заплатите в България - свят широк. По света кадърните лекари са богати. Но да се издевателства над пациентите и постоянно да се искат пари под масата, за да се свърши работата, за която някой е назначен, все ми се струва че не е много правилно.

    С всичко това не визирам никого лично. Изказвам мнение и споделям личен опит и впечатления за общото състояние на нещата в България.

    Попадал съм и на много кадърни и стойностни хора, но за съжаление впечатлението ми (и не само моето) е че голяма част, и то точно от тези, които се водят за едни от най-добрите в областта си, нямат никакъв морал. Разберете че проблема не е в парите като такива. Проблемът е че не трабва да се взимат по този начин. Никой не ходи на доктор, защото му е кеф. Всеки ходи, защото няма друг изход. Това не може да е чист бизнес, защото правото на избор на едната страна отсъства, а точно това явно голяма част от хората в съсловието не могат или неискат да разберат.
    Последно редактирано от sparkybg; 30-11-07, 23:51.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      До: Въпрос за пълни изследвания

      Изкривяваме (и аз, естествено) темата на колегата за неговия проблем.
      А с това, което обсъждаме, можем да напълним не само отделна тема, но и цял подфорум "Медицина".

      Моралът на хората се определя основно от ценностната система на конкретното общество.
      Когато тя се изчерпва с парите, резултатът е такъв.

      Коментар


      • #33
        До: Въпрос за пълни изследвания

        Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
        Един човек си "решил" че има жаба в корема,започнал да ходи по лекари,
        по ренгени,и навсякъде му казвали че няма таквоз животно там.
        Той обаче,неще и да чуе.- жабата е там!!
        Накрая,един лекар му казал:
        Добре,ще те оперирам и ще извадя жабата!
        Отворил(само) го и го зашил...
        Човека щастлив,че му махнали жабата-спрял да се кахъри...

        След години се вижда с доктора дето го оперирал,и доктора му казал:
        знаеш ли че,преди години,като те оперирах нямаше никаква жаба,само те отворих и заших. видя ли че е само внушение.

        Човека след дни починал от притеснение,че жабата е още в него....
        Това също е болест, но по-специфична.
        В случая може да се касае и за нея, но ВИНАГИ трябва да се мисли и за другите възможни варианти за да не се пропускат. Принципа е, че ако стандартното в отделните случаи лечение "не върви" да се потърси и друга възможна причина. В случаите в които се подозира "коремна жаба" също има специфични подходи за диагностика...
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #34
          До: Въпрос за пълни изследвания

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          А пък за такива "доктори" просто не искам да говоря, че ще стане цял ферман. За тях "морал" е забранена дума. Всичко обърнаха на бизнес, само че забравят че ти отиваш при тях, защото друг изход нямаш, а не защото така си решил, или от лигавщина. И адски много се възползват от това. Не дай си боже да разберат че си платежоспособен - кожата ще ти одерат.

          Каквото щат да ми говорят, "оная" здравна система беше по-добра и по-правилна от тоя хаос, дето е сега. И вината разбира се не е само в лекарите, но голяма част е и тяхна.
          Хайде сега, ако започнем с "общите знаменатели" - полицаи, адвокати, монтьори, политици, администратори... докъде ще стигнем?! Има ли някой който да бъде пощаден? Извода е, че или всички българи сме боклуци или, че в отделните прослойки винаги има и черни овце - нали? Нека всеки сам да си направи извода преди следващия път да генерализира - нищо лично към sparkybg.
          А защо лекарите се превръщат в търговци - отговора на този въпрос е почти същия като на този защо професорите караха таксита преди известно време (сега вече са в чужбина). Разберете, че не е възможно нещата в цялото общество да са нагоре с краката, а в медицината всичко да цъфти и вързва. "Сиромах човек - жив дявол!" Аз лично не съм чувал някъде по света (вкл. и в третия свят) заплащането на медицинските услуги да е по-ниско от това на адвокати, мениджъри и пр. (нищо лично) - просто хората оценяват отговорността на професията и създават максимални предпоставки за професионално обслужване от персонала.Здравето е обществен ресурс, неоценен към момента, но бъдете спокойни - натам за където сме тръгнали го оценяват и времето да си дойдат нещата на място не е толкова далеч Жалко е, че все повече кадърни колеги решават да не чакат този момент и предпочитат живота зад граница - от това страдат всички (осезаемо или не толкова).
          Бъдете здрави!
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #35
            До: Въпрос за пълни изследвания

            Не знам дали в клуба има доктори - дано има. Въпросът ми е наясно ли сте, как един лекар преглеждащ пациенти по цял ден, се осведомява за това кои са новите лекартства, какво съдържат и за какви болести се предписват?

            Ами обикалят ги агенти на фирмите производителки. Дават им брошурки. Те пишат рецепти с новото скъпо лекарство (което е старото евтино). След 1 месец си получава комисионната. Ето затова като отидете в аптеката и пред Вас стои баба дето брои стотинките, ако сте случили на аптекарка - обикновно казва бабо ей това за 1 лв ще ти свърши същата работа, като онова за 15. Всичко е бизнес от лекаството до свещите. Аз вече минавам на хомеопатия. В нашето семейство се доказа че има поразителен ефект.
            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

            Коментар


            • #36
              До: Въпрос за пълни изследвания

              Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
              Не знам дали в клуба има доктори - дано има. Въпросът ми е наясно ли сте, как един лекар преглеждащ пациенти по цял ден, се осведомява за това кои са новите лекартства, какво съдържат и за какви болести се предписват?
              Въпрос на личен избор и поколение вероятно...
              Аз лично ползвам on-line специализирани издания и научни списания
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #37
                До: Въпрос за пълни изследвания

                Наистина, колеги, да не се нахвърляме така с обощенията! Аз, за съжаление, доста съм контактувала с лекари и наистина - не може да се поставят под един знаменател - има всякакви. При тази професия просто грешките и мърлявщината са с ужасна цена - иначе разлика никаква от всички други професии у нас. За мен поне, най-притеснителното не е било, че си искат пари, а това, че вземат, а не свършват нищо полезно /ама той и адвокатът на бракоразводното ми дело си взе хонорара, а не дойде на делото, така че.../. Но съм имала и добри попадения. Стигаме пак до това, че заради едни 95 % на останалите им излиза лошо име. Сега, като се замисля, по-често съм се сблъсквала с ужасно мързеливи и некадърни медицински сестри, отколкото с лекари. Но ако си след операция, например, една такава кукла може да провали цялото ти следоперативно възстановяване и тогава ако ще хирургът да е бил магьосник - все тая, резултатът е лош. Просто - цялата система е като скачени съдове и е много зле.

                Коментар


                • #38
                  До: Въпрос за пълни изследвания

                  Винаги съм казвал, че не искам да си имам работа и се страхувам само от три неща - доктор, адвокат и поп. Ти ме подсещаш с поста си, че попът и да не си свърши работата добре няма да е толкова страшно като първите двама...

                  Коментар


                  • #39
                    До: Въпрос за пълни изследвания

                    Каква е бройката на Истински добрите лекари?Максимум 100 - но..за цялата държава.Къде са ? - в големите градове.Там има що годе нужната апаратура и .. съответно заплащането е подобаващо.
                    Какво ще правят онези Хора без яки връзки , без скътани солидни парици и стеснителност/къде от неграмотност , къде от предрасъдъци/
                    Та за кого по напред да стигнат тези Доктори !?- е то е ясно ..... на "смъртните" - каквото им е писано...
                    По - горе колегата е написал истината за "бизнеса" с лекарствата!!!
                    Там печалбите са .... доста по - голями и законни от тези на ..дрогата!!
                    .. то там е Държавна политика , Лобита и ... международна престъпност..с "бели престилки".
                    Бъдете здрави!
                    СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                    Коментар


                    • #40
                      До: Въпрос за пълни изследвания

                      Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                      Каква е бройката на Истински добрите лекари?Максимум 100 - но..за цялата държава.
                      Pe4en, за да ги сведеш до 100 използваните от теб критерии остават загадка за мен... все пак това си е твоя статистика и мнение - уважавам ги, но не ги приемам.
                      Бъди здрав!
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #41
                        До: Въпрос за пълни изследвания

                        Както е написано и по-горе:да не слагаме първо под един обща знаменател всечки лекари!И не са всички мърльовци или корумпирани!По същата логика може да се говори и за автомонтьорите и за служителите в коя да е администрация.Просто наистина цената на лекарските грешки е жестока.Но както във всяка професия и при лекарите за съжаление се допускат грешки!А нима грешката на автомонтьора не може да убива?И при това предварително сте си платили като попове!Така че крайните обобщения и оценки са елементарни,макар че вероятно в повечето случаи са лично изстрадани!А нападайки лекарското съсловие като цяло е добре да се запознаете и с нормативната уредба по която са принудени да работят и начина на заплащане!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Въпрос за пълни изследвания

                          Ako се направи статистика ще видим, че имал ли е човек работа с лекари се оплаква. Това не означава, че всички са недоволни от тях, а че доволните си мълчат. Обаче същото е и с всички услуги - направете търсене във форума и ще видите, че навсякде думичката майстор е в кавички. Изводът е, че обичаме да се оплакваме. А в повечето случаи при/след срещата с лекар има и болка - затова и оплакванията са толкова.
                          Това е просто наблюдение.
                          Да погледнем от другата страна. Лично мен ако ме вържат в кабинет с накачурени един върху друг ревльовци пред вратата, всеки с болката си, но и кавгаджийски настроен, няма да издържа. И това са 4 часа! А след това има и консултации с болни на легло в болницата, след това един куп книжнина за оправяне... И като капак след привършване на работа всеки приятел като те види на улицата те пита от любезност как си, а след това напира да ти покаже цирея на задника си, така, само да го видиш...
                          Не е им лесно на лекарите! Но и сред тях има мърша, нормално е

                          Коментар


                          • #43
                            До: Въпрос за пълни изследвания

                            Призовавам всички за по-сдържани изказвания!
                            Не забравяйте, че този форум е обществена медия, която я четат доста хора.
                            От тук на татък няма да допусна мнение не зависимо от кого, което съдържа грозни епитети за лекари!
                            LZ1HKW
                            Реглаж на преден и заден мост
                            My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                            Коментар


                            • #44
                              До: Въпрос за пълни изследвания

                              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                              Pe4en, за да ги сведеш до 100 използваните от теб критерии остават загадка за мен... все пак това си е твоя статистика и мнение - уважавам ги, но не ги приемам.
                              Бъди здрав!
                              Малко от личните ми критерии:
                              - професионалист с опит - от "Бърза Помощ" до "Завеждащ отделение"
                              /кариера градена с труд , унижение , себераздаване и упоритост , въпреки всеки и всичко.../
                              - Човещина /загриженост към човешкото същество/ - без значение от вида на Пациента...
                              - Призвание - онова нещо , което те кара да се посветиш .. в услуга на хората , вместо на семейството , бизнеса , лобирането и т.н.
                              - Силен характер - да вземаш решение сам и да носиш отговорност с името си.
                              - да даваш повече от себе си , без мисълта - Дали ще бъда оценен подобаващо?!
                              - да се бориш до край .. в името на Живота , срещу посредствеността и бездушието..
                              - да вдъхваш доверие и надежда ... дори и на онкоболните , без да лъжеш безсрамно...
                              - винаги да се учиш , макар и да си с ранг - Професор
                              ....... и да имаш огромнооооооооо Сърце да побереш мъката човешка , без това да те смаже психически.

                              Ти сигурно си Лекар !...аз ти желая да си по-критичен към Колегите си и към себе си.За Добро е - ..тогава ще разбереш , защо мисля така.
                              Респект към Истинските Хора - без значение на коя професия са посветили живота си.
                              Бъди здрав!
                              СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                              Коментар


                              • #45
                                До: Въпрос за пълни изследвания

                                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                                Pe4en, за да ги сведеш до 100 използваните от теб критерии остават загадка за мен... все пак това си е твоя статистика и мнение - уважавам ги, но не ги приемам.
                                Бъди здрав!
                                Аз също не съм съгласен с бройката и къде на шега къде истина ще се пробвам да направя една по реална статистика според мен като за начало се самоцитирам от темата за Бърза помощ:

                                А колкото до качеството на Бърза помощ мога само да кажа че по мои наблюдения без значение за каква сфера става въпрос всички работещи в нея се разпределят грубо на 70% тотално некадърни и нямащи никакъв интерес към предмета си на дейност, 15% средно кадърни с някакъв интерес за развитие, 10% с добра подготовка и 5% такива които освен че са прекрасни специалисти но и обичат това което правят, развиват се и са открити към новото...
                                Ако съберем последните 15% + 10% + 5% това е = 30%

                                Доколкото на мен ми е известно лекарите в България са приблизително 35 000... Естествено не се ангажирам с точността на тази цифра пък и колко от тях работят и колко не е друга тема... Но ако вземем тази цифра за база то резултатът е:

                                Общо лекари при които няма проблем да идете: 10 500 от тях уникално добри специалисти: 1750...


                                Тази статистика е повече шега отколкото реалност но може да предизвика размисъл... Имайте в предвид и фактът че различните специалности са в огромни диспропорции. Естествено е че специалистите по вътрешни болести като бройка са несравними с инфекционистите които са под 100 броя за страната...

                                А горната статистика важи за всички специалности и професии... Навсякъде има едни златни 5% които са уникални хора...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X