Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за пълни изследвания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Въпрос за пълни изследвания

    Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
    Абе малко ми е писнало от тая здравна каса , аз до личния немога да се добера, а камоли да го моля за направления
    Мога ли да отида свободно и да си платя дяволията
    Разбира се, че можеш. Отивай без да се замисляш. Там са добри - всички го казват.

    Коментар


    • #17
      До: Въпрос за пълни изследвания

      Един човек си "решил" че има жаба в корема,започнал да ходи по лекари,
      по ренгени,и навсякъде му казвали че няма таквоз животно там.
      Той обаче,неще и да чуе.- жабата е там!!
      Накрая,един лекар му казал:
      Добре,ще те оперирам и ще извадя жабата!
      Отворил(само) го и го зашил...
      Човека щастлив,че му махнали жабата-спрял да се кахъри...

      След години се вижда с доктора дето го оперирал,и доктора му казал:
      знаеш ли че,преди години,като те оперирах нямаше никаква жаба,само те отворих и заших. видя ли че е само внушение.

      Човека след дни починал от притеснение,че жабата е още в него....

      Коментар


      • #18
        До: Въпрос за пълни изследвания

        Ако си пушач, при това дългогодишен, някои проблеми, които описваш е напълно естествено да имаш. За общата отпадналост на моменти и прилива на сили в други моменти - достатъчно редовно ли се движиш? Ако не - всяка неделя на стабилен излет, съчетаващ продължително и леко натоварване ПЕШ. През работните дни също ходи колкото е възможно повече пеш. Движението е живот!

        Коментар


        • #19
          До: Въпрос за пълни изследвания

          Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
          Един човек си "решил" че има жаба в корема,започнал да ходи по лекари,
          по ренгени,и навсякъде му казвали че няма таквоз животно там.
          Той обаче,неще и да чуе.- жабата е там!!
          Накрая,един лекар му казал:
          Добре,ще те оперирам и ще извадя жабата!
          Отворил(само) го и го зашил...
          Човека щастлив,че му махнали жабата-спрял да се кахъри...

          След години се вижда с доктора дето го оперирал,и доктора му казал:
          знаеш ли че,преди години,като те оперирах нямаше никаква жаба,само те отворих и заших. видя ли че е само внушение.

          Човека след дни починал от притеснение,че жабата е още в него....
          Принципно си прав, обаче не и за случая.
          Просто идва като гръм от ясно небе. Аз например нито нещо съм си решавал, нито съм си въобразявал. Ама например както си ядеш, да хване да ти се разхлопа сърцето, да ти се замота главата, и да ти прилошее, без да си имал и най-малките проблеми НИКОГА. Без да си под напрежение в момента.
          Все си мисля че не е само въобразяване.
          Да, реакция на организма е. И да, в голяма степен се дължи на това, дето ни е в кутийката . Аз се оправих бавно и постепенно. И сега съм по-силен от преди това.

          Гониш си всичките глупости от главата. С някои е трудно защото не ги осъзнаваш. Правиш повече неща, които ти доставят радост и удоволствие. Спортуваш. Аз например карах колело до работа, и въпреки че е в града, ми повлия добре. Накрая ти писва и си казваш: "Абе я майната му, да става каквото ще. Аз каквото мога-правя" и... точно тогава ще установиш че си се оправил до голяма степен.

          Страшно хора са минали през това. МНОГО повече отколкото предполагаш. За това не си мисли че причината е в теб. Че си нещо кекав или такива глупости.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            До: Въпрос за пълни изследвания

            Колега,преди две години казаха на баща ми че ще умре до два месеца...
            Е,още е жив и все по -добре...
            Става въпрос за цироза на черния дроб, а той дори не пие и не пуши....
            Така че,всичко е според зависи...

            Коментар


            • #21
              До: Въпрос за пълни изследвания

              Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
              Колега,преди две години казаха на баща ми че ще умре до два месеца...
              Е,още е жив и все по -добре...
              Става въпрос за цироза на черния дроб, а той дори не пие и не пуши....
              Така че,всичко е според зависи...
              А пък за такива "доктори" просто не искам да говоря, че ще стане цял ферман. За тях "морал" е забранена дума. Всичко обърнаха на бизнес, само че забравят че ти отиваш при тях, защото друг изход нямаш, а не защото така си решил, или от лигавщина. И адски много се възползват от това. Не дай си боже да разберат че си платежоспособен - кожата ще ти одерат.

              Каквото щат да ми говорят, "оная" здравна система беше по-добра и по-правилна от тоя хаос, дето е сега. И вината разбира се не е само в лекарите, но голяма част е и тяхна.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                До: Въпрос за пълни изследвания

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                А пък за такива "доктори" просто не искам да говоря, че ще стане цял ферман. За тях "морал" е забранена дума. Всичко обърнаха на бизнес, само че забравят че ти отиваш при тях, защото друг изход нямаш, а не защото така си решил, или от лигавщина. И адски много се възползват от това. Не дай си боже да разберат че си платежоспособен - кожата ще ти одерат.

                Каквото щат да ми говорят, "оная" здравна система беше по-добра и по-правилна от тоя хаос, дето е сега. И вината разбира се не е само в лекарите, но голяма част е и тяхна.
                Болен, на легло се е..е!
                Т'ва не знам дали го е измисил народа,
                но докторите с сигурност се възползват от него!!!
                А бе, к'ви доктори, те станаха по-търгаши и от търговците!!!!

                Коментар


                • #23
                  До: Въпрос за пълни изследвания

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Гониш си всичките глупости от главата. С някои е трудно защото не ги осъзнаваш. Правиш повече неща, които ти доставят радост и удоволствие. Спортуваш. Аз например карах колело до работа, и въпреки че е в града, ми повлия добре. Накрая ти писва и си казваш: "Абе я майната му, да става каквото ще. Аз каквото мога-правя" и... точно тогава ще установиш че си се оправил до голяма степен.

                  Страшно хора са минали през това. МНОГО повече отколкото предполагаш. За това не си мисли че причината е в теб. Че си нещо кекав или такива глупости.
                  +100
                  Всичко или поне 99% е в кухината над шията . Някъде, някога в миналото преживеем нещо силно, емоционално дори и физически трудно, но сме млади и минаваме през това с лекота. След години, особено човек като човек се поотпусне, поуспокои и дяволчетата излизат. А здравето е относително понятие - дядо ми е минал през войната, раняван, глад, болести, после труд, труд и още на моменти ме учудва- по-жизнен е от много тийнейджъри.Жив и здрав да е!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Въпрос за пълни изследвания

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Да, реакция на организма е. И да, в голяма степен се дължи на това, дето ни е в кутийката . Аз се оправих бавно и постепенно. И сега съм по-силен от преди това.
                    Гониш си всичките глупости от главата. С някои е трудно защото не ги осъзнаваш. Правиш повече неща, които ти доставят радост и удоволствие. Спортуваш.
                    sparkybg много точно го е казал!!! Ще дам и аз един пример, за да стане съвсем ясно.
                    Предната ми работа беше изключително гадна и натоварена - от август до средата на юни. Последните две години след края на натоварения период масово ни правеха профилактични изследвания. Резултат - понижен хемоглобин, завишен холестерол, проблеми с венците и т.н. Причината като цяло стрес и липса на радост. Първата година ми предписаха желязосъдържащо лекарство. Изпих няколко капсули, стана ми зле от тях и ги зарязах. Почнах лечение според холистичната медицина - лекуване на причините, не на последствията. Смехотерапия, срещи с приятели, танци.....В края на лятото изследванията ми бяха в норма! Когато на следващата година личният ми лекар ме попита искам ли да ми предпише лекарства, само му показах торбичката с коприва, която бях купила преди малко, и му отговорих, че ще се лекувам по "бабешки" начин. Той само се усмихна и се съгласи, а резултатите сами говорят кой метод е верния!
                    Това препоръчвам - ежедневни дребни радости, хармония със себе си...такива неща
                    НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                    Omnia vincit amor !

                    Коментар


                    • #25
                      До: Въпрос за пълни изследвания

                      Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                      ....
                      Това препоръчвам - ежедневни дребни радости, хармония със себе си...такива неща
                      Принципно е така - за цялостно укрепване на организма, но е хубаво да се правят профилактични и задълбочени изследвания, защото една бронхопневмония върви я лекувай с билки, когато тя се лекува с инжекции... Или пък лаймска болест, предавана от кърлежи...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Въпрос за пълни изследвания

                        Първоначално публикуван от Tiger Преглед на мнение
                        Принципно е така - за цялостно укрепване на организма, но е хубаво да се правят профилактични и задълбочени изследвания, защото една бронхопневмония върви я лекувай с билки, когато тя се лекува с инжекции... Или пък лаймска болест, предавана от кърлежи...
                        Според холистичната медицина ако в главата ти има само чисти и положителни мисли, няма да се разболееш от бронхопневмония (свъзвана с отчаяние, умора от живота, депресия, скръб....), нито ще те ухапе кърлеж.
                        НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                        Omnia vincit amor !

                        Коментар


                        • #27
                          До: Въпрос за пълни изследвания

                          Първоначално публикуван от Tiger Преглед на мнение
                          Принципно е така - за цялостно укрепване на организма, но е хубаво да се правят профилактични и задълбочени изследвания, защото една бронхопневмония върви я лекувай с билки, когато тя се лекува с инжекции... Или пък лаймска болест, предавана от кърлежи...
                          Подкрепям.

                          При мен обаче всичко беше в норма. И кръвно, и изследвания, на ехограф ме гледаха, кардиограми, дробовете ми гледаха. Всичко за което се сетиха.
                          Поне на десетина доктори ходих, къде ли не.

                          Тогава какво правим?

                          Хората имаме гадния навик сами себе си да тормозим. И то предимно с глупости. Често напрмер забравяме че работим за да живеем, а не живеем за да работим. Ядосваме се за неща, дето не зависят от нас, но ни тормозят. Не отделяме достатъчно време за истинските неща, за хората около нас, за себе си. Малко егоизъм всеки трябва да има. Всяко нещо в умерени количества помага, или поне не вреди. Но ако се прекали, винаги води до негативи.

                          Трудно е да не се ядосваш. Поне на мен ми е адски трудно. А е най-безсмисленото нещо на света. Но не е непостижимо. Трябва малко воля и постоянство.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Въпрос за пълни изследвания

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Трудно е да не се ядосваш. Поне на мен ми е адски трудно. А е най-безсмисленото нещо на света. Но не е непостижимо. Трябва малко воля и постоянство.
                            Цицерон го беше / бил казал: ".... наказваш себе си за грешките на другите."
                            Трудно е да не се ядосваш, особено ако работиш с хора, но както казваш воля, постоянство, философски поглед на нещата пък докогато изкараме.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Въпрос за пълни изследвания

                              1/ не разбрах какви са симптомите на заболяването...
                              2/от колко време си зле...
                              3/какви точно изследвания са ти правени...
                              4/на всеки нещо не му допада - на едни политиците, на други футболистите, на трети лекарите... да не ти харесва един лекар става, два добре, три съмнително... да не ти харесват лекарите в цял един град - изумително... по принцип такива пациенти действително се оправят с деанксит в повечето случай...
                              Аз съм лекар с 22 г стаж и 2 специалности - обща меидцина и вътрешни болести...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Въпрос за пълни изследвания

                                Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
                                4/на всеки нещо не му допада - на едни политиците, на други футболистите, на трети лекарите... да не ти харесва един лекар става, два добре, три съмнително... да не ти харесват лекарите в цял един град - изумително... по принцип такива пациенти действително се оправят с деанксит в повечето случай...
                                Аз съм лекар с 22 г стаж и 2 специалности - обща меидцина и вътрешни болести...
                                Колега, поздравления от мен затова, че държите на репутацията на лекарското съсловие.
                                Обаче, ако бях на мястото на автора на темата, щях да се позасегна от тази точка.

                                Не познавам колегата лично, нищо повече не зная по случая, и не съм лекар.
                                Но твърдя, че нищо изумително няма в това, човек да престане да харесва конвенционалната медицина, в частност нашата. Тя просто не върши работа в толкова голям процент от случаите, че шансът един пациент да се нареди с неговия си случай между тях, е значителен.

                                Причините за това са много и различни; само една от тях (и надали - най-важната) е конкретният лекар да не се справи (дори пациентът да го харесва).
                                А и не останах с впечатление, че някой тук обвинява основно лекарите. По-скоро става дума за липса на положителен резултат.

                                Когато сме в ролята на пациенти, резултатът ни интересува...
                                Последно редактирано от Iliya; 30-11-07, 23:20.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X