Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Априлци кв. Видима - м.Поленици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Априлци кв. Видима - м.Поленици

    Здравейте. Интересувам се от подробности за пътя Априлци кв. Видима - м.Поленици.
    Дотук единствено открих следното ( източник - http://apriltsi.org/event/petrovden-na-polenitsi) :
    "И тази година на Петровден по стар стил, както традицията повелява, ще има празник в местността Поленици край град Априлци. Събитието ще се проведе на 10 юли от 10.30ч. Ще има курбан за здраве, поканени са гайдари от град Смолян, участие ще вземат и танцов състав "Балканджии".
    Местността Поленици се намира на 1400м надморска височина, до там има изграден калдаръмен път за джипове. "
    Да поясня че горното се отнася за 2016 год !.
    Както и тук : http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=39337&page=4 , приложения в отговори 72 § 74 ( и двата от 2010 ) списък на пътищата в НП Централен Балкан където се вижда, че : "Видима - Горни Поленици - 2.5 км - забранен за движение. "
    Лично аз съм останал с впечатлението, че от Видима до Долни Поленици пътят е със свободен достъп, а от там до Горни Поленици е забранен ? Правилно или не ?
    Благодаря предварително на отзовалите се.

  • #2
    От: Априлци кв. Видима - м.Поленици

    Ходихме там на разходка миналата година. До колкото си спомням май се качихме до края на пътя, имаше нещо като ферма за овце на края. На няколко места по пътя има сложен електропастир, но си го откачахме и като минем пак го слагахме. Разминахме се с 2-3 джипа, но никой нищо не каза, предполагам, че не е забранено да се минава, а и бяхме с приятели от Априлци, те щяха да знаят ако неможе да се минава! Иначе е много красиво и ако имаш път към Априлци може да се разкараш. Поздрави!

    Коментар


    • #3
      От: Априлци кв. Видима - м.Поленици

      Благодаря за информацията, ако е речено ще се възползвам от нея.

      Коментар


      • #4
        От: Априлци кв. Видима - м.Поленици

        Знам че тази година ще е на 9 юли Но ще видим. Агнето го видях нарочено за там.

        Коментар


        • #5
          От: Априлци кв. Видима - м.Поленици

          Дай малко разяснения за събитието. Като прочетох за гайдари и ми се върти едно на ум. Жената много харесва звука на гайдата и искам да наминем за през деня . Ако е на 9 юли разбира се .

          Коментар


          • #6
            От: Априлци кв. Видима - м.Поленици

            Ще разпитам за подробности. Решили сме да идем на 8 и да спим в джипките или на палатки но зависи от времето.

            Коментар


            • #7
              От: Априлци кв. Видима - м.Поленици

              Мен идеята ми е че тръгвам с детето (2год.) и жената на море на 10 ти и ако има някакви организирани надсвирвания с гайди за Неделя 9 ти да дойдем и вечерта да отседнем някъде в Априлци примерно .

              Коментар


              • #8
                От: Априлци кв. Видима - м.Поленици

                Решено е да е на 15 юли (събота) ще има и фолклорна програма . Засега това знам.

                Коментар


                • #9
                  От: Априлци кв. Видима - м.Поленици

                  Два месеца и половина след питането ми, имам възможността да предложа нещо като отговор. На 01.09. на около километър от кошарата в Горни Поленици имаше паркиран един Форд Транзит (оказа се на боровинкоберачи). Като се разговорих с един от тях, той сподели, че пътят бил около 13 км, че нямало къде да се объркаш и " на няколко пъти отдолу го изджасках и усурках." Каза, че не знае да имало някакви забрани. Поздрави !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Априлци кв. Видима - м.Поленици

                    До самата кошара съм виждал стар Форд Фиеста, както и Мерцедес 190 Д.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Априлци кв. Видима - м.Поленици

                      Мерцедеса слезе с спукан картер. И аз знам че няма забрана. Бях горе. Доидоха от централен балкан нищо не казаха но полицаят с тях го познавах.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Априлци кв. Видима - м.Поленици

                        Тази година ще е На 14 и 15 юли . дано времето да е хубаво

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X