Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с развиващи се болтове!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с развиващи се болтове!

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Мани недомислено, проблема е че е сделано
    Е да де, аз кофти се изразих. Имах предвид, чак пък толко сделано.
    Щом всички пишете едно и също, сигурно е вярно, ама аз нещо не мога да го схвана.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с развиващи се болтове!

      Аз имам УАЗ. И аз не мога да го схвана, затова каквито елементи мога, подменям с такива от автомобил. Конкретно, при мен се развиват самоволно болтовете между задния диференциал и кардана. Ония откъм РК не са мърдали никога, на предния кардан също.

      Причините:
      Първо липсва всякакво гасене на колебания между двигателя и задния мост. Другите автомобили все някъде имат гумено каренце или нещо такова и съответно и шумят по-малко, ама УАЗ е за мъже.
      Второ фланците на кардана или задния диф явно са криви - не е видимо ама теоретично трябва да работят на триене ама на практика не работят достатъчно и трябва да им помагат болтовете.
      Трето болтовете са с не съвсем точни размери, а след първото развиване и каране някакви километри така - вече и фланците. Съответно не уплътняват в отворите си.
      Четвърто няма читаво уплътнение никъде и все намира как да прониква масло до фланците.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с развиващи се болтове!

        Искам официално да се извиня на уляновския автозавод. Не са криви хората.
        Очевидно според прокуратурата на РБ саморазвиването на болтове е нещо нормално
        http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2017/...panov_moje_bi/
        Шъумръ
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с развиващи се болтове!

          Става с шпилки навити във фланеца на раздатката и залепени с Локтайд.След това гайки за кардана М 10х1,усилени,с шестограм 14.
          Игнат Донев 0899952444

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с развиващи се болтове!

            Слушайте Игнат, той е направил няколко хиляди уазки през живота си...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с развиващи се болтове!

              Правил съм и УаЗ основно ,от голи шасита и АрО и кви ли не соц. недоразумения.В сервиза правехме всичко до 3,5 т. и МПСта дето по другите сервизи не искаха да чуят въобще.Волга,Полонез,Пежа ,всякакви реликви ,покрай другите редовни автомобили.Пробиването на болтовете странично върши работа с телена зашплентовка тип авиаторско зашплентоване,ламаринките под главата на болта също,може и широка шайба под болта и да се изкриви със секач до страница на главата на болта,но това е заигравка.Със законтрящите лепила е най-бързо и не съм имал проблеми никога. Въпрос на решение ,варианти бол.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с развиващи се болтове!

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Искам официално да се извиня на уляновския автозавод. Не са криви хората.
                Очевидно според прокуратурата на РБ саморазвиването на болтове е нещо нормално.......
                Дори на едни S автомобили на една известна марка. В България всички S-класи се стремят към УАЗ-а.
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с развиващи се болтове!

                  А на Есовиците някой ще се извини ли?
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с развиващи се болтове!

                    Сега с тия лепила ви е лесно ...но хората каращи УАЗ са от старото поколение / изключвам Ясен и някои други младежи/ и навремето такива екстри нямаше. Та така ...мен са ме учили че развиващи се болтове на ръчната се законтрят с тел. А на задна главина с ламаринка на два болта . Няма лепила
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с развиващи се болтове!

                      И на мен телта ми допада като вариянт. Не ми пречи да се позанимавам ,аз за какво съм си взел УАЗ. Благодаря за мненията на всички, ще покажа как е станало. Само да попитам телта трябва да е по -здравичка ,тая черната, арматурната - по-дебела ще свърши ли работа?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с развиващи се болтове!

                        Арматурната е тънка(0,8-1), кофражната е по- дебела(1,8-3)мм. Не тънка и не стоманизирана. Шплент или електрод също.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с развиващи се болтове!

                          Не, търси бяла жилава тел,ще кара повече или подобна на тая дето слагаха по оловните пломби.Слагал съм и тънка тел добавъчна ,от аргон,не че не може и обикновена.Въпрос на виждане за сигурност.Ако се стигне до тел,по добре е ламаринена пластина със закривена част върху главата на болта.Може да се използва неколкократно.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с развиващи се болтове!

                            Сашо ти писа да пробиеш главите на болтовете със 4мм свредло,значи,че ще ти трябва горена тел около 2мм,забрави за арматурната.
                            А за да решиш проблема кардинално,измери отворите и направи поне два болта които да са точно по вътрешният размер на отвора,като пресметнеш дължината на резбата така,че да не попада във фланците.
                            Цялата простотия идва от там,че болтовете се правят на резбонакат(без стружкоотнемане).И за да излезе примерно М-12х1,5,стеблото на заготовката е примерно 11,3мм,а отворите са пробити със 12,5мм за "по-сигурно",е-ще се развива каквото и да го правиш.Дори да осигуриш болтовете,след време ше се охлабят,но поне няма да ги губиш.
                            Имам трактор Т-150К,всяка заран залягах да проверявам кардани и по обяд пак,системно се разхлабваха.Направих му по два болта накръст на каре точно по отвора,забравих,че има кардани.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с развиващи се болтове!

                              На мен ми е интересно с какво свредло ще се пробие дупка на истински карданни болтове? Че са яка стомана.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с развиващи се болтове!

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                карданни болтове? ... яка стомана.
                                Добре дошъл в света на УАЗ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X