Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hi-Res аудио плейър...я повтори !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hi-Res аудио плейър...я повтори !

    Нишата е доста стеснена от няколко високо качествени представителя.
    На astell&kern, Sony, onkyo, pioneer и т.н.
    Привлекателни са с високото качество на възпроизвеждане на музиката. Цената им предизвиква шок у минувачите край витрината.
    Слушали ли сте такова творение и ако да, с какви слушалки?
    Някакви наблюдения и впечатления въобще?
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

  • #2
    От: Hi-Res аудио плейър...я повтори !

    Я кажи по конкретно?! Защото пайнера нямат такива плеъри..или поне аз не знам..Нито пък Сонито мисля..И от какви порядъци е цената?!

    Коментар


    • #3
      От: Hi-Res аудио плейър...я повтори !

      Sony серията nwz, pioneer xdr.
      Не съм добре запознат с цените на тази ниша, но като общ поглед "ефтините" са около 1000 лв, а нормалните стигат до пет-цифрени суми.
      Определено не са за слушане с обикновени тапи.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #4
        От: Hi-Res аудио плейър...я повтори !

        От известно време и аз мятам по един белтък нататък. Гледам китайците в АЕ имат интересни предложения на сносни цени. Фаворит ми е това: ЩРАК Марийке на портрет но има и много други варианти и като цени и като възможности.
        Що се отнася до слушалките, там вече е мътна и кървава. Въпроса е не само до марката, но и дали е нужен слушалков усилвател.
        Последно редактирано от slaf4u; 20-06-17, 08:24.
        42

        Коментар


        • #5
          От: Hi-Res аудио плейър...я повтори !

          За високоомовите слушалки със сигурност ще трябва усилвател, но има модели, които хранят и доста притенциозни слушалки.
          На АК3хх моделите, както и тухличката KANN. Последния даже е и с вграен усилвател, възможност за памет 1тб и с повече слотове от макбукпро-то ми.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #6
            От: Hi-Res аудио плейър...я повтори !

            в шоурумът на Киров може да се тестват почти всички модели

            Коментар


            • #7
              От: Hi-Res аудио плейър...я повтори !

              За мен е по-интересен въпроса как се сдобива после човек с такива файлове...

              Коментар


              • #8
                От: Hi-Res аудио плейър...я повтори !

                Руснаците са го измислили с техния тракер. Има много музика вече в хай-рес формати включително и дсд и сацд.
                Прави сте, Иван Киров може да допринесе за повече яснота за самата техника.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #9
                  От: Hi-Res аудио плейър...я повтори !

                  Привет!
                  Винаги съм считал слушането на качествена музика на качествена система за нещо носещо изключително удоволствие и душевен мир. Така, стига толкова лирика...
                  Преди време, след гледане и четене на мноооого ревютасе спрях на определен модел слушалки - Блуедио Винил. Това нямаше да са ми първите слушалки Блуедио. До момента слушах на Турбините им версия 2. Отличаваха се с много сериозен бас и като цяло качествен звук без особено претенции. За съотношение цена/качество бяха върхът на гъзъ на слона (поздрави за ЛудотоКуче). Дойде време да ги сменя с нещо доста по-добро - въпросните Винили. Спираше ме цената, но в иБей излезе един чифт от руския магазин на фирмата на търг. Играх-спечелих. Излязоха ми два пъти по-евтино от нормалната им цена. Пристигнаха от Англия, отворих, чух, изумих се. Китайците са се постарали много в опаковката и изработката. Носещите детайли са някаква сплав титаний/халумин, в кутията за носене бяха наблъскали всички кабели, за които се сеща човек. Не знам до колко е вярно, но в едно от ревютата беше казано, че след като Епъл купили бранда Dre, изпонауволнили инжинерите, които веднага били назначени от Блуедио. Може да е вярно, може и да не е. Качеството на звука е факт! Блутуут възможността на слушалките прави приложението им изключително гъвкаво. Идеята ми обаче е да се ползват с кабел т.к. при БТ връзка, ВИНАГИ има едно високочестотно шумене, което мен лично много ме дразни.
                  Заедно със слушалките играх и за един lossless плеър (който е и основанието да пиша в тази тема) на който бях хвърлил око преди стотици хиляди години и дебнех да излезе някъде на сметка. Става въпрос за този "Щрак Марийке на портрет" . Спечелих и него.
                  Комбинацията от тези слушалки и въпросния плеър е нещо съвсем различно от това, което бях чувал до момента. Отделния дак на плеъра, flac файловете, много по-високата изходна мощност... абе мале-мале. Абсолютната изрудия е да чуваш всичко в песните и абсолютно нищо между тях.
                  Плеъра дойде с инсталиран Рокбокс, който от своя страна дава безумно много възможности за настройка на дак-а, еквилайзера....всичко.
                  Та така... ако музиката е от значение за вас не се мъчете с мп3-ки и куци плеъри, мятайте се и се наслаждавайте.
                  Edit: Това е компилацията, която въртя в момента. Ако имате soulseek, можете да я намерите там.
                  https://www.youtube.com/watch?v=NkLmsh_UCeA






















                  Последно редактирано от slaf4u; 12-09-17, 21:50.
                  42

                  Коментар


                  • #10
                    От: Hi-Res аудио плейър...я повтори !

                    Ами браво!
                    Добро начало.
                    Ако не е нужно да се ползва суперпреносим плеър много добро решение е външен USB-дак. Има всякакви скъпотии, само да вметна, че всяко нещо в аудиофилията си струва цената, въпроса е дали може да си я позволим, но от няколко месеца се забавлявам с едно малко юесби дакче Драгонфлай. Сигнала получава от нормалното юсб и има 3,5мм слушалков изход. Множе и да се включи в нормален усилвател с подходящия кабел. Оказа се много добро.
                    За мобилност ползвам едно плеърче с два дака и слушалки...темата е много отнесена.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #11
                      От: Hi-Res аудио плейър...я повтори !

                      Поздравления за преминаването към флак формат
                      За плеър ползвам Fiio X5 mk2, с две карти и отделен DAC, за слушалки SuperLux HD330. Всичко е купено от БГ,плеъра е скъп, но качествен,слушалките са на цена от 63лв,с УНИКАЛЕН HiFi звук,забиващи в земята слушалки от по над 250лв.
                      Пътят е целта.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Hi-Res аудио плейър...я повтори !

                        От тези бутиковите съм слушал само Onkyo, с неговите си слушалки. Явно само ценители и хора с много силно усещане за музика могат да ги оценят, защото аз не намерих нищо изключително в това творение. Плеър и слушалки пакет излизаха някъде към 1000$. Видя ми се леко безумно като цена. Иначе слушалките бяха много удобни.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Hi-Res аудио плейър...я повтори !

                          Ако става дума за hi-fi/hi-end неща не се избира по четене и параметри, а със слушане. Ако беше само с четене щях да разправям как Зенхайзер са върха на сладоледа за слушалки, обаче едни скромни beyerdynamic dt990 pro показаха колко голяма може да е разликата между най-скъпите модели на марките дето бяха налични по това време. Това преди може би 10 години. Източникът беше един cd player на филипс със леко модифициран TDA1541A.

                          Ако сега трябваше да си избирам нещо добре звучащо щях да се ориентирам пак към Китай за основа - имат доста добри USB дакове. Има какво да се пипне по тях разбира се, но на края след 100-150 долара инвестиция и няколко дни работа имаш нещо свирещо доста прилично. Даже имам един залежаващ такъв пак с TDA1541A, ама не ми е останало ред от 4 години насам да го събера в кутия. Само трансформатора му навих, пуснах го и ... тъй си остана.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X