Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Счупване на крак при дете.Застраховка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Счупване на крак при дете.Застраховка?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Сега се замислих:

    Какво представлява "временна загуба на трудоспособност" при деца? Еле пък при такива които даже и на училище не ходят?
    Болничен на родителя за грижи, има го по-горе? Извинителна бележка? Има и за детската градина, сваля от месечната такса.
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • #17
      От: Счупване на крак при дете.Застраховка?

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Роска, тениската на малкия кефи...
      Като излезем следващия път някъде-имаш от мен бира заради тениската ...
      Нави ме,той само такива носи,човека от малък е моторист-металист.

      Ето какво е положението;
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        От: Счупване на крак при дете.Застраховка?

        "Временна нетрудоспособност вследствие злополука, с продължителност над 50 дни-на застрахования се изплаща 100 лева."



        Тези знаят ли колко са 100 лева?
        За 50+ дни?
        А щом някой не е в състояние да е на линия повече от 50 дни-значи положението е сериозно.

        100 лева??? Хахаха, давайте си парите по застрахователи, те чакат рибките.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Счупване на крак при дете.Застраховка?

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          "Временна нетрудоспособност вследствие злополука, с продължителност над 50 дни-на застрахования се изплаща 100 лева."



          Тези знаят ли колко са 100 лева?
          За 50+ дни?
          А щом някой не е в състояние да е на линия повече от 50 дни-значи положението е сериозно.

          100 лева??? Хахаха, давайте си парите по застрахователи, те чакат рибките.
          Кольо, я кажи къде е приносът на застрахователите тука? Ако вместо по 2лв бяха дали по 20 картинката щеше да е съвсем различна.

          Коментар


          • #20
            От: Счупване на крак при дете.Застраховка?

            Абе че застрахователите не са цвете, ясно. Знаете някои от тях как са тръгнали в едни тъмни времена с бухалки.

            Ама не виждам защо чак толкова драма, за 2лв - толкова.

            Ако решиш да застраховаш жилището си и го оцениш на по-малко от реалната стойност, за да платиш по-малко застраховка, няма как да очакваш при събитие да да искаш да ти изплатят сума на реалната стойност. За колко си го застраховал - толкова ще получиш.

            Това че от училище са направили някаква групова застраховка, колкото да има нещо, или пък съобразено с финансовите възможности на родителите, или поради факта, че е малко като задължително, та нека е два лева- всеки ще има да даде - нали така. Ами колко - толко.
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • #21
              От: Счупване на крак при дете.Застраховка?

              То изобщо, застраховката по идея е загуба за застрахования. Има смисъл само ако едновременно:
              - евентуално застрахователно събитие ти поставя под въпрос целите на живота
              - ако "премията" ти е по силите.

              Поради което аз примерно не правя:
              - каско. Тенекии се оправят, в краен случай - вторичните и нова. Ако с месец работа не мога да си купя кола с която да се возя, все едно няма да мога да се возя.
              - застраховка живот. Застраховка с която да си осигуря децата до завършване на училище в случай че ме няма не ми е по силите, такава която да ми покрие погребението няма смисъл.

              Коментар


              • #22
                От: Счупване на крак при дете.Застраховка?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Ако вместо по 2лв бяха дали по 20 картинката щеше да е съвсем различна.
                Не става, 2 или 4 лева, това е офертата на застрахователя.Аз поисках да заплатя повече,но ми отказаха.Интересно ми е що за родители има които спестяват от това,повечето са заплатили по-ниската сума.Сега отново се оглеждам за още една но офертите са много скапани.

                Коментар


                • #23
                  От: Счупване на крак при дете.Застраховка?

                  Теоретично има и други оферти и други застрахователи.

                  Практически подобна застраховка е безсмислена.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Счупване на крак при дете.Застраховка?

                    Това е днешната оферта.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC1604.jpg
Прегледи:1
Размер:606.6 КБ
ID:5757210

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC1606.jpg
Прегледи:1
Размер:713.1 КБ
ID:5757211

                    Коментар


                    • #25
                      От: Счупване на крак при дете.Застраховка?

                      Добре де, 50 към 2 е бая, къде иначе такава възвръщаемост
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Счупване на крак при дете.Застраховка?

                        Баси тъпотията, аз никога не бих дал и половин стотинка за това...

                        Ама нали населението се състои главно от "материал"-всеки го дои както му дойде най-лесно.
                        Отвратен съм от невежеството и нежеланието за мислене от народонаселението... Започвам да разбирам емигрантите.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Счупване на крак при дете.Застраховка?

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Баси тъпотията, аз никога не бих дал и половин стотинка за това...

                          Ама нали населението се състои главно от "материал"-всеки го дои както му дойде най-лесно.
                          Отвратен съм от невежеството и нежеланието за мислене от народонаселението... Започвам да разбирам емигрантите.
                          Под една или друга форма всеки плаща застраховка. Останал съм с впечатлението, че работите в производствения сектор. Значи имате "Трудова злополука". А работодателя я плаща с чии пари? Не и неговите. Искрено се надявам да не ви потрябва да се разправяте със застрахователи. Все пак те са за "недай Боже".

                          Коментар


                          • #28
                            От: Счупване на крак при дете.Застраховка?

                            Общо взето там където застраховките имат смисъл те или са очевидни, или са задължителни по закон.

                            Да си застраховаш детето не е в интерес нито на детето, нито твой (ако това изобщо е различно).

                            Коментар


                            • #29
                              От: Счупване на крак при дете.Застраховка?

                              Застрахователната култура ни е много слаба. Застраховаме скапаната Астра ,а къщата не. После държавата да помага. В случая бащата е прав да е разочарован , но срещу 2 лева - толкова. Каквото е търсенето , такова е и предлагането.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Счупване на крак при дете.Застраховка?

                                Застраховането би трябвало да е чиста математика на вероятностите-ЗК си изчислява риска и премията,и после,след въведени правила за всички се изплаща например при скупен крак-определен процент от премията.И обезателно някой друг,а не застрахователя да определи колко да е обезщетението.Какво означава,че ни е слаба застрахователната култура???На клиентите,или на застрахователите?Кой е по-големият тарикат?Докато липства доверие и честност,и предвидимост,всички ще губят.Няма да се застраховат и тия,които могат да си го позволят.Не искат да станат измамени камилчета...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X