Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маслата на Газпромнефт

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Маслата на Газпромнефт

    Гледам, че изтупват темата от праха ха хахах нека и аз да се включа - сложиш ли му добавка всичко става хубаво Че и аз имам план да изпълнявам ха ха хах
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

    Коментар


    • #17
      От: Маслата на Газпромнефт

      Темата е от миналата година,но все пак да кажа мнение от опит.Маслото е уникално,карал съм 1.9тди мотора работи меко,приятел също две смени изкара с масло на Газпромнефт-никакви забележки.На другите масла рекламата им е голяма,но това не означава че са идеални или са истински.Маслата се произвеждат в Индия,Турция,Румъния и кой знае още къде!Това е истинско руско масло по съвременна технология покриващо изискванията на почти всички автомобили и SAE.Не се притеснявайте,слагайте ако искате да карате с хубаво истинско масло,само вземете точната спецификация за вашия автомобил.

      Коментар


      • #18
        От: Маслата на Газпромнефт

        Свременно и безаналогово

        Коментар


        • #19
          От: Маслата на Газпромнефт

          Руските масла са си ОК за машини и процеси, където няма горене и където температурите нормално са под 50-60 градуса. Хидравлики, трансформатори, за рязане на резби и т.н.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            От: Маслата на Газпромнефт

            И кво сега да точа Мотула ли?Сигурно е много скапан ,сравнение с газпроммашстрой!Стига глупости!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #21
              От: Маслата на Газпромнефт

              Като започнем от това ,че Енеос се произвежда в далечния изток на Русия ,и доколко съблюдават процесите е отделен въпрос . Руското нещо е ниско качество и евтино. За руските машини с големите луфтове и с това ,че могат да работят с маслоподобни смеси става. Качествените руски масла са авиационните ,но те са отделна тема.

              Коментар


              • #22
                От: Маслата на Газпромнефт

                Първоначално публикуван от stefan4uk Преглед на мнение
                Това е истинско руско масло по съвременна технология покриващо изискванията на почти всички автомобили и SAE.
                Тези думи как ги събра в едно изречение не знам. Имал съм 2 руски коли, трета не искам да имам. Качеството на абсолютно всички части е супер зле, китайските са в пъти над тях. Не искам да виждам какво масло са сътворили. А и цената му с нищо не ме кара да опитвам, почти колкото една камара други масла.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #23
                  От: Маслата на Газпромнефт

                  В маслото има доста друга химия, която руснаците няма как да възпроизведат, защото нямат идея каква е. На мястото на едни 30 години развитие в технологиите в световен мащаб, при тях има дупка, празно пространство.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Маслата на Газпромнефт

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    В маслото има доста друга химия, която руснаците няма как да възпроизведат, защото нямат идея каква е.
                    Изобщо казано, това не е вярно. За маслата от масовото производство, в Русия знаят точно толкова колкото и навсякъде по света. Науката и техниката вече се разпространяват независимо от нежеланието на някои партийни величия, а Русия не е толкова бедна, че това да спре хората да учат.

                    Проблемите които Русия традиционно не преодолява в едно такова производство са два:
                    1. Управлението на качеството - хората там (те повечето и тука ама това е друга история) нямат нито нагласата, нито принудата да правят нещо както трябва. Исо-мисо-сертификации се правят за отбиване на номера, всеки работи на принципа "те ще ми кажат на мене". Ако нещо е за военни цели се прави по-старателно ама пак със същите нагласи. Пазарът там пък е толерантен към продукт с променливо качество - по инерция от едни по-ранни години.

                    2. Злоупотребите - на ниво доставки, производство, контрол, управление, търговия - навсякъде. Нашите тук корупционери са ангелчета в сравнение с руските. В такава обстановка няма как да се получи конкурентен продукт.

                    Таааа, нищо лошо няма в руските масла и всякакви стоки. Докато не попаднеш на Оная партида.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Маслата на Газпромнефт

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ....................

                      Таааа, нищо лошо няма в руските масла и всякакви стоки. Докато не попаднеш на Оная партида.
                      Има лошо. "Добри" са докато не се сравнят с нещо от тяхната категория, ама дошло извън могучая. Тогава лъсва цялата истина. Едното е говнолин. Познай кое

                      Коментар


                      • #26
                        От: Маслата на Газпромнефт

                        Те проблем с достъпа до знания нямат, но имат сериозен проблем с мотивацията на населението да усвоява тези знания. Паралелно с това- тоталната изолация, в която периодично се набутват заради имперските амбиции на управниците си. Русия може да стане световен икономически фактор единствено след коренна промяна на манталитета там.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Маслата на Газпромнефт

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Русия може да стане световен икономически фактор единствено след коренна промяна на манталитета там.
                          Не може, ония с дръпнатите очи не спят.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #28
                            От: Маслата на Газпромнефт

                            Признавам само добавките им за двигатели "Ресурс",военна разработка.Строшен дизел започна да пали зимата,при отваряне в последствие ,първи цилиндър беше мазало,а трети малко по добре.С тая добавка се кара 2 месеца докато дойде време за ремонт,просто го бях прежалил.2100 кубика ,познат от Мкомплекти каза че току що са получили въпросната добавка "слагай доза като за Камаз" и взе че стана .Компромис е ,но е решение за някакъв момент.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Маслата на Газпромнефт

                              Бях накосъм да си купя пълна синтетика за колата.... Просто беше по-изгодна от другите и то доста. Но... все нещо се пречупва в мен и си купувам друга марка. Заглеждал съм и Инса, но и от тях ме е страх. Колата ми е на 300 и кусур хил.км. Сипвал съм и винаги полусинтетика, каквато намеря. То не беше Кауфланд, Лидл, Лекси, гръцко и не знам още какво масло. Може да се каже, че съм опитал почти всички бюджетни полусинтетики. Разлика не забелязвам. Колата пали, върви и гори до 1литър на 10000, ама ако сменя гумичките на клапаните ще намалее още. За сегашната смяна на масло намерих едно за 17лева за 5литра(полусинтетика). Е това, ако не е 6-ца от лотарията.
                              Та не робувайте на марки. Силно вярвам, че спецификациите, щом са на етикети, то значи маслото става. Ако руското масло покрива изискванията за вашия двигател-сипвайте.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Маслата на Газпромнефт

                                Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                                Бях накосъм да си купя пълна синтетика за колата.... Просто беше по-изгодна от другите и то доста. Но... все нещо се пречупва в мен и си купувам друга марка. Заглеждал съм и Инса, но и от тях ме е страх. Колата ми е на 300 и кусур хил.км. Сипвал съм и винаги полусинтетика, каквато намеря. То не беше Кауфланд, Лидл, Лекси, гръцко и не знам още какво масло. Може да се каже, че съм опитал почти всички бюджетни полусинтетики. Разлика не забелязвам. Колата пали, върви и гори до 1литър на 10000, ама ако сменя гумичките на клапаните ще намалее още. За сегашната смяна на масло намерих едно за 17лева за 5литра(полусинтетика). Е това, ако не е 6-ца от лотарията.
                                Та не робувайте на марки. Силно вярвам, че спецификациите, щом са на етикети, то значи маслото става. Ако руското масло покрива изискванията за вашия двигател-сипвайте.
                                Етикет се прави за 5 минути на цветен принтер. Описание по него, за още по-малко...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X